TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Гостивар го задржа „костурот“, договори за Костоски, Јанески, Димитриевски...

Gol.mk - 11.06.2021

Кошаркарскиот клуб Гостивар почна да работи на тимот за следната сезона и обнови договори со неколку главни играчи кои решија да останат во градот и понатаму. Како што пишува „ГостиварПрес“, потврдена е соработката со браќата Ренато и Роберт ...

Гостиварци го задржаа „костурот“ и за следната сезона

Екипа - 11.06.2021

Гостивар оваа сезона не ги исполни очекувањата откако „сино-белите“ сезоната ја завршија во четвртфиналето од Купот на Македонија и домашното првенство, а во двата наврати беа запрени од Еуро Никел.

Гостивар потврди петмина кошаркари за следната сезона

SportMedia - 11.06.2021

Гостивар почна со градењето на тимот за следната сезона. Откако челниците на клубот ја продолжија соработката со Александар Јончевски на уште една година, целосно се свртија кон играчкиот кадар.

КК Гостивар го договори „костурот“ за наредна сезона

Gostivarpress.mk - 11.06.2021

Иако кошаркарската сезона 2020/2021 официјално заврши пред неполна седмица и сеуште се собираат впечатоците од истата. Кошаркарскиот клуб Гостивар како претходно најави жестоко работи на формирање на ростeрот за претстојната 2021/2022 сезона.