TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Милан чека шанса да го доведе Серхио Рамос

Екипа - 28.10.2020

„Бомба“ доаѓа од Апенините каде се погласни се најавите дека Серхио Рамос, капитенот на Реал Мадрид, би можел по завршувањето на сезоната да се пресели во Серија А. Во минатото главен фаворит за неговиот потпис беше Јувентус, но сега Милан сериозно ...

Бензема по оговарањето целосно го игнорираше Винисиус на теренот

Sport M - 28.10.2020

Карим Бензема се најде во центарот на вниманието откако разговараше со Ферланд Менди на полувремето од мечот во Лигата на шампионите против Борусија за Виникус јуниор. Бензема го замоли Менди да не му ја додава топката.

Статистиката е доказ дека Бензема и Менди по разговорот го игнорираа Винисиус

Спортски - 28.10.2020

Карим Бензема се најде во центарот на вниманието откако со Ферлан Менди на полувремето зборуваше за Винисиус Жуниор. Бензема во тој разговор побара од Менди да не му ја додава топката. Тоа го направи на француски за Винисиус да не сфати што зборува ...

Иако Реал ја победи Барса, Рамос имал вербална пресметка со две ѕвезди

Gol.mk - 28.10.2020

Капитенот и лидер на Реал Мадрид, Серхио Рамос очигледно имал што да им каже на своите соиграчи по новиот неуспех во Лигата на шампионите. „Кралевите“ имаат само еден бод по две кола, а вчера се извлекоа кај Борусија Менхенгладбах (2-2).

Зидан: Резултатот зборува за карактерот на тимот

Sport M - 28.10.2020

Во 2. коло од Лигата на шампионите, Реал Мадрид ремизираше на гостувањето кај Борусија Менхенгладбах (2:2). По шокантниот пораз во Мадрид од Шахтјор, избраниците на Зинедин Зидан „танцуваа на тенка жица“ и во Германија.

Жолчна расправија во соблекувалната на Реал: Рамос во конфликт со двајца искусни соиграчи

Спортклуб - 28.10.2020

Серхио Рамос важи за неприкосновен лидер во соблекувалната на „кралевите“, а тој епитет го оправдал и по своето синоќешно „читање лекции“ кон дел од своите соиграчи. Реал Мадрид и во вториот натпревар од групната фаза во ЛШ, не успеа да забележи ...

Бензема по жестоките критики за Винисус: Додека кучињата лаат….. (Фото)

Дерби - 28.10.2020

Карим Бензема беше „уловен“ од француски „Телефут“ како се жали за играта на еден свој соиграч, или поточно за себичната игра на Винисиус Жуниор со кого Французинот и минатата година имаше неколку дискусии на теренот.

Зидан откри што ги очекува: Ова ќе биде навистина тешка сезона…

СуперСпорт - 28.10.2020

Реал Мадрид едвај се спаси од пораз против Борусија Менхенгладбах, и тоа со два гола во самиот финиш на натпреварот. Германците имаа водство од 2-0, но потоа Бензема и Касемиро ги поставија конечните 2-2.

Зидан: Ова ќе биде тешка година за нас

Кајгана - 28.10.2020

По новиот неуспех на Реал кој синоќа едвај се изваде од пораз во Менхенгладбах, стратегот Зинедин Зидан призна дека сезонава нема да биде воопшто лесна за негвиот тим. Реал Мадрид можеби го совлада најголемиот ривал Барселона во саботата и тоа на ...

Конте смета дека Интер против Шахтјор одиграл подобро отколку Реал Мадрид

Sport M - 28.10.2020

Иако беа фаворити во групата, сепак Реал Мадрид и Интер се без победа во првите две кола од Лигата на шампионите. „Нероаѕурите“ одиграа 0:0 на гостувањето кај Шахтјор, додека „Кралевите“ се спасија од пораз во последните моменти од мечот на ...

Конте за тактиката на Шахтар: Како одиграа со Реал, така одиграа и против нас

Спортклуб - 28.10.2020

Интер по две кола во новата сезона од ЛШ, не успева да дојде до победа. Во првото коло одиграа нерешено на домашен терен со Борусија Менхенгладбах, додека вчера одиграа нерешено кај Шахтар во Доњецк.

Бензема пред неговиот соиграч зборуваше: „Брат, тој не игра со нас, прави што сака …“

Sport M - 28.10.2020

Реал Мадрид исто така не успеа да победи во вториот натпревар од Лигата на шампионите. Натпреварот на гостувањето кај Борусија Моенхенгладбах заврши со резултат 2:2. На полувремето од мечот, француски Телеф ги сними деталите како Карим Бензема се ...

Никој не смее ни да зуцне: Рамос „построи“ две sвезди во соблекувалната на Реал!

Sport M - 28.10.2020

Серхио Рамос е апсолутен лидер и жива легенда на Реал Мадрид, играч без кого популарните „кралеви“ на моменти делуваат како просечна европска екипа. Дејли Меил тврди дека Рамос се судрил со две големи sвезди на „Лос Бланкос“ во соблекувалната поради ...

Рамос им одржал жестока лекција на две ѕвезди во соблекувалната на Реал Мадрид

Sport 1 - 28.10.2020

Шпанскиот дефанзивец Серхио Рамос е вистински лидер во Реал Мадрид, а не за џабе ја носи долго време и капитенската лента на тимот. Неговиот бес го почуствувале две ѕвезди на шпанскиот шампион по „Ел Класико“.

ВИДЕО: „Брате, не му додавај нему, жими се тој игра против нас“, Бензема на полувреме го урниса соиграчот кај Менди

ММС - 28.10.2020

Реал Мадрид и во вториот меч во овогодинешната кампања во Лигата на Шампионите не успеа да забележи победа, но ако барем постои нешто позитивно тоа е камбекот против Борусија Менхенгладбах на гостински терен.

Рамос подбрал две ѕвезди на клубот поради нивното слабо залагање на теренот

Дерби - 28.10.2020

Капитенот на Реал Мадрид, Серхио Рамос е играчот кој е миленик на фановите на „кралскиот клуб“ поради своето залагање и придонесот кој го има за овој тим. Искусниот стопер со сигурност ќе биде запишан како еден од најдобрите играчи во историјата на ...

ВИДЕО: Бензема му сугерираше на Менди да не му додава на Винициус

Gol.mk - 28.10.2020

Може да се каже дека сезоната на Реал Мадрид во Лигата на шампионите не започна според очекувањата. Пораз во првото и реми во второто коло сигурно не се задоволувачки за Зинедин Зидан. Проблеми во редовите на мадриѓани има од дуелот со Барселона , ...

Зидан: Игравме добро, ако продолжиме вака, не чекаат големи работи!

Спортклуб - 28.10.2020

Реал Мадрид синоќа освен фуриозниот финиш на мечот против Борусија Менхенгладбах, повторно одигра една бледа партија од која постојат само загрижени навивачи во Мадрид. Реал не е препознатлив на почетокот од новата сезона во ЛШ, првото коло загубија ...

Реакции после ЛШ: Реал Мадрид заслужил повеќе од бод, Клоп мечот со Митјиланд го спореди со брак

OhridNews - 28.10.2020

Фудбалерите на Реал Мадрид со два голови во финишот се изборија за бод на гостувањето кај Борусија Менхенгладбах. Стрелци на головите беа Карим Бензема и Касемиро, додека за домаќините головите ги постигна Маркус Турам.

Роналдо може да позавиди: Бензема му се придружи на Меси во историјата на ЛШ

Sport 1 - 28.10.2020

Реал Мадрид во второто коло од групната фаза во Лигата на шампиони (ЛШ) одигра 2-2 против Борусија Менхенгладбах, а Карим Бензема успеа да се запише во историјата на натпреварувањето. Бензема со голот против тимот од Менхенгладбах му се приклучи на ...

Шокантна изјава на Бензема, му вели на Менди: Мене подавај ми, не на него, тој игра против нас! (ВИДЕО)

24Фудбал - 28.10.2020

Според „Ел Чирингито“, на полувремето од мечот со Борусија Менхенгладбах, Бензема му рекол на Менди да му ја подава него топката а не на Винисиус бидејќи тој играл против нив. Реал Мадрид со два гола во финишот синоќа се спаси од нов срамен пораз, ...

Бензема: Немој да му додаваш на Винициyс, зар не гледаш тој игра против нас (ВИДЕО)

Екипа - 28.10.2020

Реал Мадрид сезонава се соочува со големи проблеми како на теренот, така и надвор од него. По видео-снимката на која Иско го озборува Зидан, нов проблем се јави во соблекувалната на „кралевите“.

Бензема како Меси, ова не му успеало ниту на Роналдо

Gol.mk - 28.10.2020

Карим Бензема го најави кам-бекот на Реал Мадрид кај Борусија Менхенгладбах , кој и на вториот меч во Лигата на шампиони оваа сезона не победи. Францускиот напаѓач погоди за 1-2, а во надополнувањето Касемиро обезбеди бод за „кралевите“.

ВИДЕО. Бензема во фокусот, оговара соиграч, уловен од камерите

Дриблинг - 28.10.2020

Реал Мадрид се спаси од пораз кај Борусија во Менхенгладбах, постигна два гола за конечни 2-2 во финишот на средбата. Карим Бензџема беше еден од стрелците кај „кралевите“, на полувремето беше уловен од камерите како озборува соиграч од екипата.

Апсолутен лидер: Рамос ги „построил“ двете ѕвзди во соблекувалната

Спортски - 28.10.2020

Серхио Рамос е апсолутен лидер и жива легенда на Реал Мадрид, фудбалер од клучно значење за „кралевите“ на теренот и надвор од него. „Дејли Мејл“ пишува дека Рамос во соблекувалната се конфронтирал со две големи ѕвезди поради нивниот лош настап.

Бензема го озборува Винисиус: Тој игра против нас

TopSport - 28.10.2020

Реал Мадрид, со два гола во самиот финиш на натпреварот во Менхенгладбах, избегна пораз од Борусија, во Лигата на шампионите. Борусија имаше предност со головите на Турам од 2:0 до 87 минута.

Камерите повторно уловија интересна комуникација во Реал Мадрид: Бензема оговара соиграч додека тој стои пред него ...

Дерби - 28.10.2020

Видеата од „зад сцената“ кои излегуваат во јавноста а се поврзани со Реал Мадрид привлекуваат доста големо внимание. Пред неколку денови Иско беше во центарот на вниманието затоа што на клупата за резервни фудбалери со неговите соиграчи зборуваше ...

Бензема му дава „наредби“ на Менди поради соиграч: Тој игра против нас! 🎥

СуперСпорт - 28.10.2020

Реал Мадрид и во вториот меч во Лигата на шампиони не успеа да победи, односно средбата на гостувањето кај Борусија Менхенгладбах заврши 2-2. Француски „Телефут“ објави сцена која го одбележа мечот, кога Карим Бензема му се жали на сонародникот ...

(ВИДЕО) Бензема му се жали на Менди за Винисиус: Тој не игра со нас, прави што сака

Спортклуб - 28.10.2020

Реал Мадрид ни во вториот меч од Лигата на шампионите не успеа да забележи победа. Мечот на гостувањето кај Борусија Менхенгладбах заврши со резултат 2:2. На полувремето од натпреварот француски „Телефут“ забележа детал како Карим Бензема му се жали ...

Никој не смее да „писне“: Рамос им „згрмел“ на две ѕвезди во соблекувалната!

СуперСпорт - 28.10.2020

Серхио Рамос е лидер во екипата на Реал Мадрид и фудбалер без кој шпанскиот шампион на моменти делуваше како просечен европски тим. „Дејли Мејл“ пишува дека Рамос во соблекувалната се искарал со две големи ѕвезди поради нивниот лош настап.

Камерите го „уловија“ Бензема: Мене дај ми ја топката, тој игра против нас🎥

Спортски - 28.10.2020

За време на полувремето на мечот против Мехенгадбах надзорните камери го „уловија“ Бензема како озборува и критикува соиграч. „Кралевите“ на полувреме имаа негатива од еден гол, а Бензема му рекол на соиграчот Менди.

ВИДЕО: Бензема „наредува“ да не се додава топката на другиот напаѓач на Реал!

Слободен Печат - 28.10.2020

Видеото е објавено од „Телефут“ кое ги зачуди љубителите на фудбалот ширум светот. Реал Мадрид извлече бод против Борусија Менхенгладбах во второто коло од групата „Б“ од Лигата на шампионите.

Зидан: Ние имаме добар карактер, ќе ја поминеме групата

Дриблинг - 28.10.2020

Реал Мадрид се спасуваше од пораз кај Борусија Менхенгладбах, средбата заврши 2-2, екипата од Шпанија имаше негатива од 2-0 до финишот на натпреварот. Зинедин Зидан „виси“ на клупата на Реал Мадрид, Французинот се извади на „Ел Класико“ но повторно ...

Бензема „уловен“ како оговора соиграч: Мене дај ми ја топката, тој игра против нас (ВИДЕО)

Sport 1 - 28.10.2020

Фудбалерите на Реал Мадрид на чудесен начин избегнаа втор пораз во низа во Лигата на шампионите, иако до 87. минута имаа два гола негатива на гостувањете кај Борусија Менхегладбах, по што Карин Бензема и Касемиро го спасија „кралот“ од нов срам.

Бензема „уловен“ од камерите во тунелот: Мене подади ми ја топката, тој игра против нас (ВИДЕО)

Sport M - 28.10.2020

Карим Бензема беше стрелец на еден, Касемиро на друг гол во мечот против Менхенгладбах со што Реал Мадрид иако губеше 2:0 сепак остана непоразен. Но, за време на полувремето надзорните камери го „уловија“ Бензема како озборува и критикува соиграч.

Бензема „фатен“ што зборува за соиграчот: Мене додајте ми ја топката, тој игра против нас (Видео)

Спортманија - 28.10.2020

Чудна ситуација на полувремето од дуелот Борусија Менхенгладбах - Реал Мадрид. Реал Мадрид синоќа се спаси од пораз на гостувањето кај Борусија Менхенгладбах и одигра 2:2 благодарение на погодоците во последните неколку минути од мечот.

Меси и Бензема се единствени, Роналдо останува зад нив

Спортклуб - 28.10.2020

Интересна статистика во Лигата на шампионите. Само двајца играчи успеале во 16 сезони по ред да постигнат гол во Лигата на шампионите. Едниот од нив е Лионел Меси кој тоа го направи во минатото коло, а вториот е Карим Бензема кој тоа го направи ...

Зидан: Покажавме карактер! Ќе ја поминеме групата

TopSport - 28.10.2020

Тренерот на Реал Мадрид, Зинедин Зидан е задоволен од реакцијата на неговите играчи, кои во Менхенгладбах успеаја да освојат бод против Борусија, иако до 87 минута губеа со 2:0. „Покажавме карактер! Горд сум на играчите“, рекол Зидан и дополнил.

Зидан: Ова ќе биде тешка година

Спортски - 28.10.2020

Реал Мадрид вчера се извлече од пораз против Борусија Менхенгладбах иако се до 87. минута имаше негатива од 0:2. Во завршницата од натпреварот Бензема и Касемиро го спасија Реал од втор пораз во Лигата на шампионите.

Зидан нема дилеми: Ако продолжиме да играме вака…..

Дерби - 28.10.2020

Реал Мадрид уште една покажа страшен натпреварувачки дух и презентираше дека никогаш не се предава на натпревар во Лигата на шампионите, па иако губеше со 2:0 до 87-та минута во Германија, на крајот освои бод кој може да биде многу важен за ...

Камера го улови непристојниот Бензема

Оff.net - 28.10.2020

Карим синоќа со нов гол влезе на вечната листа стрелци кои давале гол во 16 сезони од Лига на шампиони. Таму е со неприкосновениот Лионел Меси. Синоќа Реал спаси жива глава против Борусија Менхенгладбах и после 2:0 извади 2:2.

Зидан: Заслуживме повеќе од нерешено

Акцент - 28.10.2020

Реал Мадрид беше на неколку секунди од вториот последователен пораз во Лигата на шампионите, но стигна до бодот на гостувањето кај Борусија (Менегладбах) со доцните голови на Карим Бензема и Касемиро.

(ВИДЕО) Скандал во Реал Мадрид: Бензема додади ми на мене, он игра против нас

Акцент - 28.10.2020

Францускиот напаѓач од својот соиграч Менди побара да го саботира бразилецот Винисиус. Бенезема ова му го порача на француски јазик додека токму Винисиус беше одалечен два метра од нив. Останува да видиме како овој скандал ќе влијае на сезоната на ...

Бензема сака во Премиер

Вечер Прес - 28.10.2020

Францускиот интернационалец од редовите на актуелниот шампион на Шпанија, тимот на Реал (М), Карим Бензема, откри дека е сериозно заинтересиран за преселба во англиската Премиер лига. Искусниот напаѓач испратил јасна порака до клупските челници дека ...

Зидан: Заслуживме реми со Борусија, мислам дека и повеќе од бод

Опсервер - 28.10.2020

Мадрид, 28 октомври 2020 () – Тренерот на Реал Мадрид, Зинедин Зидан ги сподели своите размислувања за ремито со Борусија Менхенгладбах (2:2) во второто коло од групната фаза во Лигата на шампионите. – Резултатот зборува многу за карактерот на тимот.

Карим Бензема го израмни рекордот на Лео Меси

Република - 28.10.2020

Со постигнатиот гол на гостувањето кај Борусија Менхенгладбах, напаѓачот на Реал Мадрид, Карим Бензема, ја затресе противничката мрежа во 16 последователни сезони во Лигата на шампионите. Пред Французинот, вакво постигнување имаше единствено ...

Бензема постигна гол во својата 16-та последователна сезона во ЛШ

Опсервер - 28.10.2020

Мадрид, 28 октомври 2020 () – Напаѓачот на Реал Мадрид, Карим Бензема постигна гол синоќа на гостинскиот натпревар од Лигата на шампионите против Борусија Менхенгладбах (2:2). Французинот стана само вториот играч кој постигнал гол во 16 ...

Преглед ЛШ: Реал во последните моменти избегна нов пораз

Нетпрес - 28.10.2020

Во дуелот од второто коло на Групата Б од Лигата на шампионите Борусија Менхенгладбах и Реал Мадрид одиграа 2:2, а „Кралскиот клуб“ до 87 минута губеше до 0:2 Реал во Менхенгладбах одигра уште еден слаб меќ и потврди дека почетниот домашен пораз од ...

Тренерот на Реал изненади со изјавата по мечот со Борусија Менхенгладбах

Спортманија - 27.10.2020

Кралскиот клуб со два гола во завршницата на мечот се спаси од пораз Реал Мадрид до 87 минута губеше со 2:0 на гостувањето кај Борусија Менхенгладбах, но на крајот стигна до 2:2 и го освои првиот бод по две кола во Лигата на шампиони.

ЛШ: Реал извади бод во Германија, Атлетико (М) се намачи со Салцбург (ВИДЕО)

SportMedia - 27.10.2020

Реал (М) се спаси од сигурен пораз на гостувањето во Германија. Иако домашните водеа со 2:0 до 3 минути пред крајот, со головите на Бензема и на Каземиро , „кралевите“ извадија бод. Ливерпул дојде до победа над Митјиланд во второто полувреме, а ...