TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

„Трезор“ нов предмет на СЈО, осомничени три лица од УБК и едно од МВР

24 Вести - 28.09.2016

„Трезор“ е најновиот предмет на Специјалното јавно обвинителство што го објави денеска, а се однесува на економски криминал кој произлегува од прислушуваните материјали. Обвинителката Фатиме Фетаи на прес-конференција информира дека овој предмет се ...

„Трезор“ на СЈО: четворица осомничени за оштетување на Буџетот од 860 000 евра

ТВ21 - 28.09.2016

Тројца раководни лица во УБК и едно раководно лице Министерство за внатрешни работи, се осомничени за груба злоупотреба на Буџетот на Р.М. во најновата истрага „Трезор“ на Специјалното јавно обвинителство и се однесува економски криминал.

Опремата што е набавувана преку фирмата на Коста Крпач не е уништена, објави СЈО

Сакам да кажам - 28.09.2016

Опремата што е набавена преку фирмата Финзи не е уништена, изјави специјалната јавна обвинителка Ленче Ристовска одговарајќи на прашања по повод денешната прес конференција по повод отварањето на случајот „Трезор“ со сомненија за злоупотреби од пари ...

Функционери од УБК преку „Финзи“ го оштетиле државниот буџет за 800 илјади евра

Фокус - 28.09.2016

Специјaлното јавно обвинителство денеска ја презентираше новата истрага со кодно име „Трезор“. Според истрагата, три раководни лица од УБК и едно раководно лице од МВР прибавиле имотна корист за „Финзи ДОЕЛ“ од 862.045 евра, при набавка на опрема за ...

СЈО: Функционери од УБК се богателе на штета на буџетот на Македонија

МКД - 28.09.2016

Постои основано сомневање дека преку злоупотреба на положбата, функционери ја искористиле функцијата за лично богатење и стекнување имотна корист, рече обвинителката на СЈО Фатиме Фетаи на денешната конференција за медиумите.

Економски криминал во УБК и МВР и нов случај на СЈО со наслов „Трезор“ !

Локално - 28.09.2016

СЈО отвора обиненија за основано сомнение за кривично правни дејства за три лица на УБК и едно на МВР , каде како посредник се јавува фирмата ДПУ „Финзи “Дооел , кои со огромни суми пари го оштетиле Буџетот на Р Македонија.

СЈО сомничи четворица за незаконско купување прислушна опрема преку фирмата на починатиот Коста Крпач

Сакам да кажам - 28.09.2016

Специјалното јавно обвинителство (СЈО) покрена истражна постапка против три раководни лица од Управата за безбедност и контраразузнавање и едно раководно лице од МВР со сомнение дека прибавиле имотна корист од правно лице регистрирано како ДТУ ...

СЈО со случај „Трезор“: Четворица од МВР осомничени за проневера од 860.000 евра

Стандард - 28.09.2016

Три раководни лица од Управата за безбедност и контраразузнавање и едно лице од МВР се товарат за злоупотреба на набавка на опрема за телекомуникација од Велика Британија. Набавката на опремата е извршена преку фирмата „Финзи ДООЕЛ“ Скопје.

СЈО откри проневера на 862.045 евра за набавка на опрема од Британија

+инфо - 28.09.2016

Ова е прв предмет од економскиот криминал кој е произлезен од прислушуваните материјали. Предметот го носи називот „Трезор“. Три раководни лица од Управата за безбедност и контраразузнавање и едно лице од МВР се товарат за злоупотреба на набавка на ...

Случај „Трезор“: Лица од УБК присвоиле 862.000 евра од буџетот...

Н.Македонија - 28.09.2016

Случај „Трезор“: Лица од УБК присвоиле 862.000 евра од буџетот Постојат основани сомневања за груба злоупотреба на средства од Буџетот на Република Македонија, во вкупна вредност од 862.045 евра, искористени за лично богатење и стекнување имотна ...

СЈО: Опрема за УБК била преплатена преку „Финзи“ на Крпач

Мета - 28.09.2016

Специјалното јавно обвинителство отвори нова истрага наречена „Трезор“, која се однесува на економски криминал. Како што рече обвинителката Фатиме Фетаи, се работи за груба злоупотреба на средствата од буџетот на Реублика Македонија.

„Трезор“: Најновата истрага на СЈО за груба злоупотреба на државниот буџет (ОБНОВЕНО)

Канал 77 - 28.09.2016

„Трезор“ е името на истрагата која денеска ја прес конференција ја објави Специјалното јавно обвинителство. Обвинителката Катица Јанева најави дека поради работни обврски во Советот на јавни обвинители ја напушта денешната конференција, па ...

(ВИДЕО) Во „Трезор“ тројца од УБК и лице од МВР го оштетиле буџетот за 860.000 евра

А1 On - 28.09.2016

„Трезор“ е најновиот предмет на Специјалното јавно обвинителство што го објави денеска, а се однесува на економски криминал кој произлегува од прислушуваните материјали. Специјалната обвинителката Фатиме Фетаи на прес-конференција информира дека ...

СЈО: Функционери од УБК се богателе на штета на буџетот на Македонија

Репортер - 28.09.2016

Постои основано сомневање дека преку злоупотреба на положбата, функционери ја искористиле функцијата за лично богатење и стекнување имотна корист, рече обвинителката на СЈО Фатиме Фетаи на денешната конференција за медиумите.

Трезор – истрага за проневера на 862.045 евра за набавка на опрема од Британија

Либертас - 28.09.2016

Три раководни лица од Управата за безбедност и контраразузнавање и едно лице од МВР се товарат за злоупотреба на набавка на Велика Британија. Набавката на опремата е извршена преку фирмата „Финзи ДООЕЛ“ Скопје.

СЈО: Опрема за УБК била преплатена преку „Финзи“ на Крпач

Правдико - 28.09.2016

Специјалното јавно обвинителство отвори нова истрага наречена „Трезор“, која се однесува на економски криминал. Како што рече обвинителката Фатиме Фетаи, се работи за груба злоупотреба на средствата од буџетот на Реублика Македонија.

„Трезор“ нов предмет на СЈО, осомничени три лица од УБК и едно од МВР

МРТ - 28.09.2016

Обвинителката Фатиме Фетаи на прес-конференција информира дека овој предмет се однесува на груба злоупотреба на средствата од Буџетот на Република Македонија од страна на три раководни лица во УБК и едно раководно лице во Министерството за внатрешни ...

Трезор – истрага за проневера на 862.045 евра за набавка на опрема од Британија

Бриф - 28.09.2016

Три раководни лица од Управата за безбедност и контраразузнавање и едно лице од МВР се товарат за злоупотреба на набавка на Велика Британија. Набавката на опремата е извршена преку фирмата „Финзи ДООЕЛ“ Скопје.

ВИДЕО: Целата прес конференција на СЈО - случај „Трезор“

Р.С.Европа - 28.09.2016

Во „Трезор“ осомничени три лица од УБК и едно од МВР за проневера на буџетски пари. „Трезор“ е најновиот предмет на Специјалното јавно обвинителство што го објави денеска, а се однесува на економски криминал кој произлегува од прислушуваните ...

Трезор – Истрага за проневера на 862.045 евра за набавка на опрема од Британија

Репортер - 28.09.2016

Три раководни лица од Управата за безбедност и контраразузнавање и едно лице од МВР се товарат за злоупотреба на набавка на Велика Британија. Набавката на опремата е извршена преку фирмата „Финзи ДООЕЛ“ Скопје.

„Трезор“ нов предмет на СЈО

Press24 - 28.09.2016

„Трезор“ е најновиот предмет на Специјалното јавно обвинителство што го објави денеска, а се однесува на економски криминал кој произлегува од прислушуваните материјали. Обвинителката Фатиме Фетаи на прес-конференција информира дека овој предмет се ...

„Трезор“ нов предмет на СЈО

Нетпрес - 28.09.2016

„Трезор“ е најновиот предмет на Специјалното јавно обвинителство што го објави денеска, а се однесува на економски криминал кој произлегува од прислушуваните материјали. Обвинителката Фатиме Фетаи на прес-конференција информира дека овој предмет се ...

Во „Трезор“ тројца од УБК и лице од МВР го оштетиле буџетот за 860.000 евра

Репортер - 28.09.2016

„Трезор“ е најновиот предмет на Специјалното јавно обвинителство што го објави денеска, а се однесува на економски криминал кој произлегува од прислушуваните материјали. Специјалната обвинителката Фатиме Фетаи на прес-конференција информира дека ...