TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Палчо во притвор за партиската годишнина – во Турција или во Шутка?

Р.С.Европа - 06.12.2023

Почна постапката за екстрадиција. Политиките на Десна преку Палевски беа само омраза кон етнички групи, вели претседателот Пендаровски и не го чуди што таква реторика претходела на убиствата на Вања и велешкиот фризер.

Мажoт кој го возел Палевски до Турција доби 48-часовен притвор

Макфакс

Правда ги подготвува документите за екстрадиција на Палевски од Турција

Сител

Избричените глави на притворените за Вања се од безбедносни и психолошки причини, а не за да бидат „жигосани“

Слободен Печат

Правда почна да ги собира документите потребни за екстрадицијата на Палевски

360 степени

„ФАШИСТИЧКИ ПОЛИТИЧАР, УБИЕЦ НА ДЕТЕ“ ТУРСКИТЕ МЕДИУМИ ГО ИЗВАДИЈА ПАЛЧО НА НАСЛОВНИТЕ СТРАНИЦИ: Еве што пишуваат додека се чека екстрадицијата

Фактор

Љупчо Палевски Палчо – Од прв човек на СДСМ Скопје, до водител на Инфомакс и ладнокрвен убиец

Нетпрес

+инфо Бизнис Вести Телма А1 On Мета Локално 4NEWS Во Центар

ВЕЧЕР: Палчо СО ИСТАТА БАНДА ВО МАЈ БЕШЕ ФАТЕН СО ПИШТОЛ БЕЗ ДОЗВОЛА како бара злато (ФОТО)

Курир - 06.12.2023

Љупчо Палевски Палчо кој вчера беше фатен во Турција инаку главен осомничен за монструзно убиство на 14 годишно девојче, Вања Ѓорчевска, како и 74 годишниот Панче Жежовски е добро познат лик на полицијата и властите.

БАРААТ „ПРАВДА“ ЗА БРУТАЛНИОТ УБИЕЦ Бизарни групи шират срамни теории на заговор за смртта на Вања, а Палчо за нив е патриот!

+инфо

Возачот тврдел: Палчо ме искористи – не знаев дека возам убиец

Press24

Сопартијците на Палчо бараат правда: Не веруваат дека е убиец, туку дека го намести државата

А1 On

Телма дознава: Почната е постапката за екстрадиција на Палчо, осомничениот за грабнувањето и убиството на девојчето Вања и велешанецот Панче

Телма

На социјалните мрежи се појави група за одбрана на Љупчо Палевски Палчо

24Инфо

Тамара Тодевска сподели суров одговор на прашањето: „Зошто да се селиш од Македонија, кога се’ си имаш тука“? (ФОТО)

Вистина.мк

Локално Република Локално МКД Фактор Курир Press24 24Инфо

„Ме искористи“: Возачот на Палчо тврди дека не знаел за злосторствата

Република - 06.12.2023

Струмичанецот Стефан Димковски, кој го возел Љупчо Палевски-Палчо на релација Белград-Бугарија-Турција, пред полицијата негирал дека во тие моменти знаел дека во неговиот автомобил има лице кое е осомничено за двојно убиство.

Струмичанецот што го превезувал Палевски: „Ме искористи, не знаев за убиствата“

Фокус

„МЕ ИСКОРИСТИ, НЕ ЗНАЕВ КОГО ВОЗАМ“ Осомничениот кој го возеше Палевски на релација Белград-Бугарија-Турција негира вмешаност во случајот

+инфо

(ФОТО) Каква порака сакал да прати Палчо со фотографијата од Турција?

Lider

Го возел, но не знаел дека е вмешан во убиствата на Вања и Панче – транспортерот на Палчо негирал вмешаност

Скопје1

ЕВЕ ВСУШНОСТ КАКО СЕ ДОЗНАЛО ДЕКА УАПСЕНИОТ Е ПАЛЧО: Турската полиција испраќала негова фотографија во МВР

Фактор

Каде е човекот кој откри каде е Палевски? Ги разоткри една слика од фејсбук

Во Центар

Телма Сакам да кажам Р.С.Европа А1 On А1 On Фактор Либертас Макфакс

ЗАБРАНАТА ЗА „ДЕСНА“ НА ПАЛЧО ТРЕБА ДА ТРГНЕ ОД ОБВИНИТЕЛСТВОТО Како се брише политичка партија од судскиот регистар

+инфо - 06.12.2023

На барање на Обвинителството, Судот може да донесе решение за забрана на политичката партија ако програмата, статутот или дејствувањето на политичките партии се насочени кон насилно уривање на уставниот поредок, кон поттикнување или повикување на ...

Спасовски: Партијата на Палевски треба да се дерегистрира, со политиканство и странски влијанија сакале да направат дестабилизација

Нова ТВ

Ќе биде ли дерегистрирана партијата на Палчо, „Десна“?

еМагазин

Спасовски: Партијата на Палчо мора да биде дерегистрирана

4NEWS

Партијата на Палчо да биде дерегистрирана, Спасовски обвини за странско влијание

Фокус

ПАРТИЈАТА НА ПАЛЕВСКИ МОРА ДА БИДЕ ДЕРЕГИСТРИРАНА Спасовски обвини за странско влијание

+инфо

Партијата на Палчо мора да биде дерегистрирана, Спасовски обвини за странско влијание

Телма

Слободен Печат Бизнис Вести 365 MakPress МКД Либертас Локално Република

Одговори се бараат во најдениот телефон, два пиштола и контактите на Палевски

Deutsche Welle - 06.12.2023

Секоја индиција ќе се проверува до последно, за да се расчистат вакви криминални гнезда и дувла, рече министерот за внатрешни работи На вештачење одат пронајдениот телефон на Вања Ѓорчевска и два пиштола најдени на локации кои не се соопштуваат, а ...

ФОТО | “ТОЈ НЕ Е УБИЕЦ, ТОЈ Е ПАТРИОТ“ – На социјалните мрежи бизарни групи бараат “правда“ за Љупчо Палевски и шират морничави теории на заговор

Во Центар

ЉУПЧО ПАЛЕВСКИ МНОГУ НАСКОРО ЌЕ СЕ СООЧИ СО ПРАВДАТА ВО МАКЕДОНИЈА – Започна екстрадициската постапка за Палчо

Во Центар

ФОТО | “НЕ ЗНАЕВ КОГО ВОЗАМ, МЕ ИСКОРИСТИ“ – Превозникот на Љупчо Палевски немал поим што направил Палчо

Во Центар

Се чека да се поднесе барањето за екстрадиција на Палчо

Телма

Во Турција е уапсен првоосомничениот за двојното убиство Љупчо Палевски - Палчо

24 Вести

Спасовски: Патеката на движење на првоосомничениот е идентична со нашите оперативни сознанија

Слободен Печат

Канал5 Слободен Печат Фокус Макфакс +инфо А1 On Рацин 360 степени

Зошто Палевски не беше уапсен откако со нелегално оружје беше фатен како копа злато во Демир Капија?!

Курир - 06.12.2023

Љупчо Палевски Палчо познат по многу матни зделки, кривични дела, ширење на говор на омраза по медиуми, но сепак толериран од властите. Откако го уби 14 годишно девојче Вања Ѓорчевска се поставуваат многу прашања меѓу другото дали ако беше навремено ...

Започната е постапката за екстрадиција на Љупчо Палевски Палчо кој вчера беше уапсен во Турција

Lider

ПРОНАЈДЕН Е ТЕЛЕФОНОТ НА ВАЊА Се испитуваат два пиштола и нивната можна поврзаност со убиствата

+инфо

Уапсен е Љупчо Палевски – Палчо! Отворена истрага за двете убиства

Вечер Прес

ФОТО: Турската полиција испратила фотографии од уапсениот Палевски, осомничен за убиствата на Вања и на Жежовски

Телма

(ВИДЕО) Спасовски: Најдени се два пиштола кои треба да се вештачат, за четворица поднесовме пет кривични пријави

А1 On

Спасовски очекува брза екстрадиција на Палевски

Вечер Прес

Centar Макфакс ТВ21 Точка Во Центар Нетпрес Во Центар 4NEWS

Радикалните десничари застанаа во одбрана на Палчо на Фејсбук

Либертас - 06.12.2023

Дел од радикалните десничари, кои шират дезинформации и теории на заговор и се против прогресот на државата и евроатлаатнската ориентираност, застанаа во одбрана на Љупчо Палевски Палчо, човекот кој беше организатор и егзекутор на киднапирањата и ...

*Фељтон – Љупчо Палевски – Палчо, учесник во проруските пропагандни кампањи со дезинформации од 2017 наваму*

Либертас

„Инфомакс“ не е медиум, туку веб страна, финансирана од државно акционерско друштво, каде монструозниот убиец Љупчо Палевски ширеше омраза и кон мојот татко

Нетпрес

Палчо и Левица – благодарност и соработка

Република

Палчо бизнисмен од транзицијата, политичар на СДСМ, сега осомничен за убиство

Курир

(ВИДЕО) Мицкоски се среќавал со Палчо во неговиот дом – за што разговарале?!

Либертас

Еве за што е гонет Љупчо Палевски – Палчо претходно

24Инфо

4NEWS Пулс24 +инфо Lider Курир Нетпрес Курир MakPress

Кривичен објави за одобрениот притвор за осомничените за убиството на Вања и Панче

Канал5 - 06.12.2023

Судија на претходна постапка при Основниот кривичен суд Скопје, постапувајќи по предлог на Основното јавно обвинителство Скопје за определување мерки притвор против 4 лица кои во текот на вчерашниот ден беа спроведени во судот.

30-дневен притвор за Љупчо Палевски, од денот кога ќе биде уапсен, определи Кривичниот суд

Макфакс

30-дневен притвор за Љупчо Палевски, од денот кога ќе биде уапсен, определи Кривичниот суд

Опсервер

30-дневен притвор за Љупчо Палевски, од денот кога ќе биде уапсен, определи Кривичниот суд

Centar

Кривичниот суд определи 30-дневен притвор за Љупчо Палевски, од денот кога ќе биде уапсен

Нетпрес

30-дневен притвор за Љупчо Палевски, од денот кога ќе биде уапсен, определи Кривичниот суд

Скопје инфо

30-дневен притвор за Љупчо Палевски, од денот кога ќе биде уапсен, определи Кривичниот суд

MTM

Кајгана 24Инфо Lider Точка Н.Македонија Фокус Локално +инфо

Со години Палевски е во етерот, ширејќи говор на омраза, добивајќи закрила од власта, велат од ВМРО-ДПМНЕ

Макфакс - 06.12.2023

Монструмот Палевски доби медиумска моќ и чувство на недопирливост од подкастите со неговата банда, велат од ВМРО-ДПМНЕ. „Со години Палевски е во етерот, ширејќи говор на омраза, добивајќи закрила од власта и наметнувајќи се над другите.

Од условни пресуди до привремена мерка за семејно насилство – името на Палевски низ судскиот портал

Телма

Од условни пресуди до привремена мерка за семејно насилство – името на Палевски низ судскиот портал

Либертас

ВМРО-ДПМНЕ: Истрагата да се прошири, монструмот Палевски и неговата банда повикуваа на тепање на луѓе, и сето тоа со години поминуваше неказнето

Фокус

Истрагата да се прошири, монструмот Палевски беше предолго толериран бара ВМРО-ДПМНЕ

А1 On

Со години Палевски е во етерот, ширејќи говор на омраза, добивајќи закрила од власта, велат од ВМРО-ДПМНЕ

Опсервер

Со години Палевски е во етерот, ширејќи говор на омраза, добивајќи закрила од власта, велат од ВМРО-ДПМНЕ

Скопје инфо

Курир +инфо Нетпрес Lider MTM Република Сител

Обвинителството веднаш побара притвор, се појави опасност! Откриено кој е петтиот човек кој е уапсен за убиството на ...

Во Центар - 05.12.2023

Основното јавно обвинителство Скопје до Основниот кривичен суд Скопје поднесе предлог за определување мерка краткотраен притвор од 48 часа против 46-годишен скопјанец поради постоење основи на сомнение дека сторил кривично дело помагање на сторител ...

Приведено уште едно лице бидејќи помагал на Палчо да избега од Србија во Турција

4NEWS

Обвинителство за уапсениот: го возел Палчо, кажал и траекторија на движење

Скопје1

Приведено уште едно лице во врска со двојното убиство, ОЈО поднесе предлог за определување мерка краткотраен 48-часовен притвор

24 Вести

Притворен возачот на ланд роверот кој го возел Палчо до Бугарија и Турција

Денешен

Зад решетки уште еден 46-годишнен скопјанец - му помогнал на Палчо по убиството

Press24

УАПСЕН СКОПЈАНЕЦ КОЈ ГО ВОЗЕЛ ПАЛЧО ОД БУГАРИЈА КОН ГРАНИЦАТА СО ТУРЦИЈА – еве ги деталите

Курир

Lider ММС Сител Република Пулс24 365

Партијата Десна за претседателот Палевски: Ако се докаже дека е виновен, најстрого да биде казнет

Слободен Печат - 05.12.2023

Од политичката партија Десна, чиј претседател е Љупчо Палевски – Палчо преку соопштение изразија сочувство до семејствата на Вања Ѓорчевска и Панче Жежовски. Велат дека доколку се докаже дека се виновни нивните членови и претседателот на партијата ...

Се огласи партијата на Палчо: Да се почитува пресумцијата на невиност, да бидат најстрого казнети ако се докаже спротивното

Скопје1

Се огласија од партијата на Палчо

Press24

АКО СЕ ДОКАЖЕ ДЕКА СЕ ВИНОВНИ, НЕКА БИДАТ НАЈСТРОГО КАЗНЕТИ! Се јави политичката партија Десна, чиј лидер е бегалецот Палевски

+инфо

Партијата Десна за претседателот Палевски и членовите:„Ако се докаже дека се виновни, најстрого да бидат казнети“

Фокус

Се огласија од партијата на убиецот Палчо: Да се почитува презумцијата на невиност!

4NEWS

Се огласија од партијата на Палевски: „Ако се потврди вината, бараме најстрога казна за претседателот на партијата и нашите членови“

365

Макфакс Опсервер Кајгана Сител Точка Република МКД

(ФОТО) „Нека гледа цела јавност каков психопат е убиецот на дедо ми“: Палчо се сликал со внукот и таткото на убиенот од ...

Lider - 05.12.2023

„Еве нека гледа цела јавност каков психопат е убиецот на дедо ми. Додека поминувам улица со татко ми прави селфи и сликата ја објавува на неговиот Фејсбук профил“, пишува на Инстаграм внукот на убиениот велешки бербер Жежовски.

Кривичен суд: 30 дена притвор за Љупчо Палевски, од денот кога ќе биде приведен

Во Центар

Кривичниот суд донесе наредба за спроведување истрага против Љупчо Палевски, кој е во бегство

Канал5

Кривичниот суд донесе наредба за спроведување истрага против Љупчо Палевски, кој е во бегство

Локално

Кривичен суд нареди спроведување истрага за грабнување и убиство за Палевски

CivilMedia

Кривичниот суд во Скопје донесе наредба за спроведување истрага против Љупчо Палевски

Frontline

Кривичниот суд донесе наредба за спроведување истрага против Љупчо Палевски, кој е во бегство

Бриф

Zoom Курир Нетпрес Press24 Во Центар Слободен Печат Тера Пулс24

Муцунски: Зошто МВР и безбедносните служби со години ги толелирале Инфомакс, медиумот во кој монструозниот убиец Љупчо ...

Курир - 05.12.2023

„Факт е дека во оваа држава за жал постои стимулирање на девијантно однесување на одредени поединци кои веруваат дека се над законите и процесите и не е дека некој стимулирал. Системот создал уверување кај групи дека има неказнивост во овој систем и ...

ОВИЕ МОНСТРУМИ СО ГОДИНИ СЕ ТОЛЕРИРАНИ И СТИМУЛИРАНИ ОД БЕЗБЕДНОСНИТЕ СЛУЖБИ Како се дозволи ликови како Палевски да сеат отров во јавноста, прашува Тимчо Муцунски

+инфо

Муцунски: Зошто МВР со години ги толелирале Инфомакс, медиумот во кој монструозниот убиец Палевски со години ширеше агресија?

MakPress

Муцунски: Сите ние мора да го подигнеме нашиот степен на одговорност кога пред нас има камери и јавност бидејќи доколку не го направиме тоа стануваме соучесници во една општествена агресија

Скопје инфо

Муцунски: Овие монструми со години се толерирани од безбедносните служби, доста е од политичари кои нормализираат насилство

Lider

ВМРО-ДПМНЕ: Спасовски вети враќање на безбедноста во маалата, 5 години потоа киднапирано и убиено е дете среде Скопје, ...

Курир - 05.12.2023

Од ВМРО-ДПМНЕ велат дека Спасовски должи одговори и како е можно во центарот на Скопје да се киднапира дете, а полицијата една недела да не знае ништо„ Спасовски вети враќање на безбедноста во маалата, 5 години потоа киднапирано и убиено е дете ...

ВМРО-ДПМНЕ: Оставка од Спасовски веднаш, вети враќање на безбедноста во маалата, 5 години потоа киднапирано и убиено е дете среде Скопје

Макфакс

ВМРО-ДПМНЕ: Оставка од Спасовски веднаш, вети враќање на безбедноста во маалата, 5 години потоа киднапирано и убиено е дете среде Скопје

Опсервер

ВМРО-ДПМНЕ: Спасовски вети враќање на безбедноста во маалата, 5 години потоа киднапирано и убиено е дете среде Скопје, оставка веднаш

Република

ВМРО-ДПМНЕ: Оставка веднаш од Спасовски, кој пред 5 години вети безбедност во маалата, а сега киднапирано и убиено дете среде Скопје

Денешен

Спасовски вети враќање на безбедноста во маалата, 5 години потоа киднапирано и убиено е дете среде Скопје, оставка веднаш

Нетпрес

ВМРО-ДПМНЕ: Оставка од Спасовски веднаш, вети враќање на безбедноста во маалата, 5 години потоа киднапирано и убиено е дете среде Скопје

MTM

MakPress Алфа

ВМРО-ДПМНЕ: Монструмот Палевски е и последица на токсичната атмосфера и говорот на омраза која непречено ја продуцираше ...

А1 On - 05.12.2023

Убиството на Вања и создавањето на монструмот Палевски е и последица и на лажната недопирливост која Палевски и неговата банда со поткасти ја чувствуваа и работеа непречено, а преку која ширеа токсична атмосфера.

„Монструмот Палевски е и последица на токсичната атмосфера и говорот на омраза која непречено ја продуцираше на поткастите, заштитени од власта и полицијата“ – велат од ВМРО-ДПМНЕ

Курир

ВМРО-ДПМНЕ: Монструмот Палевски е и последица на токсичната атмосфера и говорот на омраза која непречено ја продуцираше на поткастите

Фокус

Монструмот Палевски е и последица на токсичната атмосфера и говорот на омраза која непречено ја продуцираше на поткастите, заштитени од власта и полицијата

Нетпрес

ВМРО-ДПМНЕ: Монструмот Палевски е и последица на токсичната атмосфера и говорот на омраза која непречено ја продуцираше на поткастите

Lider

ВМРО-ДПМНЕ: Монструмот Палевски е последица на токсичната атмосфера и говорот на омраза која ја ширеше на подкастите

Сител

ВМРО-ДПМНЕ: Монструмот Палевски е и последица на токсичната атмосфера и говорот на омраза која непречено ја продуцираше на поткастите

MakPress

Република Канал5

МВР распиша меѓународна потерница по Љупчо Палевски осомничен за убиствата на Ѓорчевска и Жежовски

МКД - 04.12.2023

Министерството за внатрешни работи (МВР) вечерва распиша меѓународна потерница по Љупчо Палевски Палчо, првоосомничен за грабнувањето и убиството на 14 годишната Вања Ѓорчевска и 74 годишниот велешанец Панче Жежовски.

ОФИЦИЈАЛНО: Љупчо Палевски се бара со меѓународна потерница

Курир

Распишана меѓународна потерница по Палевски

ТВ21

Распишана меѓународна потерница по Љупчо Палевски-Палчо

Слободен Печат

(Фото) Распишана меѓународна потерница за Љупчо Палевски, осомничен за убиството на Вања и Панче

еМагазин

Полицијата распиша меѓународна потерница и Интерпол сега го бара Палчо поради „грабнување“ и „убиство“

4NEWS

Бугарско МВР за БТВ: Палчо не е во Бугарија, нема активна ниту меѓународна потерница!

4NEWS

Бриф Телма А1 On Фактор Lider Press24 Макфакс ММС

ВМРО – ДПМНЕ: Очекувавме наместо демант од МВР, оставка од морални причини од Спасовски

Zoom - 04.12.2023

„Наместо МВР да праќа паушални соопштенија треба веднаш да одговори кога Оливер Спасовски дознал за извршителите на грозоморните убиства и дали криеле и не преземале ништо заради самитот на ОБСЕ? Се случиле две свирепи убиства, сред бел ден возилото ...

ВМРО - ДПМНЕ: Очекувавме наместо демант од МВР, оставка од морални причини од Спасовски

Канал5

Оставка и одговор од Спасовски, кога знаел за убиството и дали молчел заради Самитот, прашуваат од ВМРО-ДПМНЕ

Макфакс

Оставка и одговор од Спасовски, кога знаел за убиството и дали молчел заради Самитот, прашуваат од ВМРО-ДПМНЕ

Опсервер

Оставка и одговор од Спасовски, кога знаел за убиството и дали молчел заради Самитот, прашуваат од ВМРО-ДПМНЕ

Точка

Оставка и одговор од Спасовски, кога знаел за убиството и дали молчел заради Самитот, прашуваат од ВМРО-ДПМНЕ

Скопје1

ВМРО-ДПМНЕ: Наместо да праќа деманти, Спасовски да каже што сакаше да сокрие и зошто реагирале предоцна

Република

Lider Денешен +инфо

По распишаната меѓународна потерница, одреден и 30-дневен притвор за Палевски

Сител - 04.12.2023

Скопскиот Кривичен суд му определи мерка 30-дневен притвор на првоосомничениот за убиството на 14-годишната Вања Ѓорчевска и 74-годишниот велешанец Панче Жежовски, Љупчо Палевски со прекар Палчо, кој е во бегство, а која ќе биде спроведена по ...

По распишаната меѓународна потерница, одреден и 30-дневен притвор за Палевски

Независен

По распишаната меѓународна потерница, одреден и 30-дневен притвор за Палевски

365

По распишаната меѓународна потерница, одреден и 30-дневен притвор за Палевски

24 Вести

По распишаната меѓународна потерница, одреден и 30-дневен притвор за Палевски

Press24

По распишаната меѓународна потерница, одреден и 30-дневен притвор за Палевски

Нова ТВ

По распишаната меѓународна потерница, одреден и 30-дневен притвор за Палевски

Frontline

Бриф MakPress 360 степени 4NEWS ММС ТВ21 Денешен Фактор