TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Surface Laptop Studio е новиот супер-моќен лаптоп на Microsoft

IT.mk - 23.09.2021

Microsoft го најави новиот лаптоп Surface Laptop Studio кој ќе биде наследник на Surface Book серијата на лаптоп компјутери. За разлика од претходникот, оваа генерација доаѓа со екран кој не може да се оддели и да се користи како таблет компјутер.

Microsoft повторно има надежен телефон: Surface Duo 2 ги оправда очекувањата

Кајгана - 23.09.2021

На годишниот Surface настан ја запознавме и втората генерација на Surface Duo - гласините беа вистинити, многу е подобар. 5G, многу подобри камери, поголеми екрани и подобрена шарка се само најважните подобрувања на телефонот Surface Duo 2 во ...

„Surface Duo 2“ – Вториот обид на „Microsoft“ за „Android“ смартфон (ВИДЕО)

Денар - 23.09.2021

Во вториот обид на својот специфичен телефон со „Android“, „Microsoft“ остана на концептот што го претстави со првиот „Surface Duo“. „Surface Duo 2“ доаѓа со поголеми „OLED“ екрани кои сѐ уште се закачени, дијагонала од 5,8 инчи, резолуција од ...

Втората генерација на Surface Duo подобрена во секој поглед

Телефони.мк - 23.09.2021

Претходниот модел Surface Duo ги покажа на дело своите недостатоци, па затоа сега Duo 2 е подобрен и повеќето од тие недостатоци, Microsoft ги поправи. Surface Duo 2 овој пат доаѓа со најмоќниот мобилен хардвер и го покренува Snapdragon 888 , а овој ...

Microsoft претстави нови компјутери и смартфони со два дисплеја

Телефони.мк - 23.09.2021

Microsoft ја освежи својата серија на лаптопи од серијата Surface со четири нови модели и смартфон со два дисплеја со Android софтвер. На американскиот пазар излегуваат на 5 октомври, истиот ден кога ќе стане достапен новиот оперативен систем ...