TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Обвинение за двајца дилери на екстази

24Инфо - 15.03.2019

Надлежен јавен обвинител од Основното јавно обвинителство Скопје поднесе Обвинителен акт против две лица кои се товарат дека извршиле кривично дело – Неовластено производство и пуштање во промет наркотични дроги, психотропни супстанции и прекурсори ...

Три лица од Гостивар фатени со дрога

Press24 - 14.03.2019

Надворешната канцеларија за криминалистички работи Гостивар поднесе три кривична пријава, против три лица од Гостивар во одделени случаи. Имено првата е против С.П.(30) од Гостивар поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело ...

Уште еден кумановец со дрога приведен пред ноќен клуб

Кумановски м. - 14.03.2019

Секторот за внатрешни работи Куманово поднесе кривична пријава против Н.М.(32) од Куманово поради постоење основи на сомнение дека сторил кривично дело „неовластено производство и пуштање во промет на наркотични дроги, психотропни супстанци и ...

Полицијата пронајде дрога во ,,Фолксваген Пасат“

Опсервер - 14.03.2019

Надворешната канцеларија за криминалистички работи Гостивар поднесе кривична пријава против Л.М.(25) од Гостивар поради постоење основи на сомнение за сторени кривични дела „неовластено производство и пуштање во промет на наркотични дроги, ...

СВР Тетово поднесе кривична пријава против Г.Ц.(26) од Тетово

Опсервер - 14.03.2019

СВР Тетово поднесе кривична пријава против Г.Ц.(26) од Тетово поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „неовластено производство и пуштање во промет наркотични дроги, психотропни супстанци и прекурзори“.

СВР Скопје поднесе кривична пријава против А.Т.(48) од Скопје

Опсервер - 14.03.2019

СВР Скопје поднесе кривична пријава против А.Т.(48) од Скопје поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „неовластено производство и пуштање во промет наркотични дроги, психотропни супстанци и прекурзори“.

Две лица обвинети за продажба на дрога

Макфакс - 15.03.2019

Поднесено е обвинение против две лица кои се товарат дека извршиле кривично дело – неовластено производство и пуштање во промет наркотични дроги, психотропни супстанции и прекурсори. Првообвинетата, на 18 февруари во станот во кој престојувала ...

При претрес на домот на Е.А.(20) пронајдена дрога и пари

Опсервер - 14.03.2019

Одделот за сузбивање на организиран и сериозен криминал поднесе кривична пријава против Е.А.(20) од Скопје поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „неовластено производство и пуштање во промет наркотични дроги, психотропни ...

Кривична за кумановец, му нашле амфетамен пред дискотека

Република - 13.03.2019

СВР Куманово поднесе кривична пријава против Х.Д. (22) од Куманово поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „неовластено производство и пуштање во промет на наркотични дроги, психотропни супстанци и прекурзори“.

Најдена дрога во ,,Фолксваген Пасат“ во Гостивар

МКД - 14.03.2019

Надворешната канцеларија за криминалистички работи Гостивар поднесе кривична пријава против Л.М.(25) од Гостивар поради постоење основи на сомнение за сторени кривични дела „неовластено производство и пуштање во промет на наркотични дроги, ...

Две лица обвинети за продажба на дрога

Точка - 15.03.2019

Поднесено е обвинение против две лица кои се товарат дека извршиле кривично дело – неовластено производство и пуштање во промет наркотични дроги, психотропни супстанции и прекурсори. Првообвинетата, на 18 февруари во станот во кој престојувала ...

СВР Куманово поднесе кривична пријава против Н.М.(32) од Куманово

Опсервер - 15.03.2019

Секторот за внатрешни работи Куманово поднесе кривична пријава против Н.М.(32) од Куманово поради постоење основи на сомнение дека сторил кривично дело „неовластено производство и пуштање во промет на наркотични дроги, психотропни супстанци и ...

Кривична пријава за С.П.(30) од Гостивар поради таблети екстази

Опсервер - 15.03.2019

Надворешната канцеларија за криминалистички работи Гостивар поднесе кривична пријава против С.П.(30) од Гостивар поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „неовластено производство и пуштање во промет на наркотични дроги ...

Две лица обвинети за продажба на дрога

Centar - 15.03.2019

Поднесено е обвинение против две лица што се товарат дека извршиле кривично дело неовластено производство и пуштање во промет наркотични дроги, психотропни супстанции и прекурсори. Првообвинетата на 18 февруари во станот во кој престојувала заедно ...