TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

ВИДЕО-Автобус удри во автобуска постојка во Канада, 3 загинати

ТВ21 - 12.01.2019

Неколку лица го загубија животот, а најмалку 17 се повредени кога автобус на два ката удрил во автобуска постојка во Отава, Канада. Градоначалникот на Отава , Џим Вотсон изјави дека двајца патници во автобусот и едно лице кое чекало на постојката се ...

Тројца загинаа , десетици се повредени во автобуска несреќа во Канада (ВИДЕО)

Канал5 - 12.01.2019

Двокатен градски автобус од непознати причини се заби во автобуска сатаница , при што загинаа три лица , а најмалку 23 се повредени. Несреќата се случи во Отава , кога градскиот автобус се залета во автобуската станица.

ФОТО: Двокатен автобус удри во автобуска станица, едно лице го загуби животот, 23 тешко повредени

Курир - 12.01.2019

Три лица загинаа и 23 се повредени во сообраќајна несреќа во Отава откако градски автобус удри во автобуска станица во градскиот кварт Вестборо. Градоначалникот на Отава, Џим Вотсон рече дека двајца патници и човек кој чекал на станицата ги загубиле ...

(ФОТО) Автобус удри во автобуска постојка, неколку лица го загубија животот

Скопје1 - 12.01.2019

Неколку лица го загубија животот, а најмалку 17 се повредени кога автобус на два ката удрил во автобуска постојка во Отава, Канада. Началникот на полицијата, Чарлс Бордел изјави дека има неколку жртви, но не кажа точен број.

ВИДЕО-Автобус удри во автобуска постојка во Канада, 3 загинати

4NEWS - 12.01.2019

Неколку лица го загубија животот, а најмалку 17 се повредени кога автобус на два ката удрил во автобуска постојка во Отава, Канада. Градоначалникот на Отава , Џим Вотсон изјави дека двајца патници во автобусот и едно лице кое чекало на постојката се ...

Во Отава тројца загинати и 23 тешко повредени во сообраќајна несреќа

Локално - 12.01.2019

Три лица загинаа и 23 се повредени во сообраќајна несреќа во Отава откако градски автобус удри во автобуска станица во градскиот кварт Вестборо. Градоначалникот на Отава, Џим Вотсон рече дека двајца патници и човек кој чекал на станицата ги загубиле ...

Во Отава тројца загинати и 23 тешко повредени во сообраќајна несреќа

24Инфо - 12.01.2019

Три лица загинаа и 23 се повредени во сообраќајна несреќа во Отава откако градски автобус удри во автобуска станица во градскиот кварт Вестборо. Градоначалникот на Отава, Џим Вотсон рече дека двајца патници и човек кој чекал на станицата ги загубиле ...

Градски автобус удри во автобуска станица во Отава, 3 загинати и 23 тешко повредени

А1 On - 12.01.2019

Три лица загинаа и 23 се повредени во сообраќајна несреќа во Отава откако градски автобус удри во автобуска станица во градскиот кварт Вестборо. Градоначалникот на Отава, Џим Вотсон рече дека двајца патници и човек кој чекал на станицата ги загубиле ...

Двокатен автобус се заби во автобуска постојка, загинати и многу повредени

Република - 12.01.2019

Три лица загинаа и 23 се повредени во сообраќајна несреќа во Отава откако градски автобус удри во автобуска постојка во градскиот кварт Вестборо. Градоначалникот на Отава, Џим Вотсон рече дека двајца патници и човек кој чекал на постојката ги ...