TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

„НАТО не може да не натера да убиваме во Русија“: Пристигна жесток одговор до првиот човек на Алијансата – Не знам ...

Точка - 27.05.2024

Премиерката на Италија Џорџа Мелони и други високи службеници од таа земја ги критикувале зборовите на генералниот секретар на НАТО Јенс Столтенберг за тоа дека е дојдено време членовите на воениот блок, предводен од САД, да ја преиспитаат својата ...

Реакции од Италија: „НАТО не може да не принуди да убиваме во Русија, Столтенберг да поднесе оставка“

А1 On

Италија до Столтенберг: НАТО не може да не принуди да убиваме во Русија

Фокус

Столтенберг: На Украина ѝ се врзани рацете

Канал5 - 27.05.2024

„Рацете на Украина ѝ се врзани поради ограничувањата за употреба на западно оружје на руска територија“, изјави денеска во Софија генералниот секретар на НАТО Јенс Столтенберг. „Рацете на Украина ѝ се врзани поради ограничувањата за употреба на ...

Столтенберг: „Рацете на Киев се врзани затоа што не смее да ја нападне Русија со оружјето на западните сојузници“

Локално

Столтенберг: „Рацете на Киев се врзани“, не смее да ја напаѓа Русија со оружје од западните сојузници

МКД

Столтенберг: Киев има „врзани раце“ бидејќи не смее да ја нападне Русија со оружје од западните сојузници

Курир

Столтенберг: Киев има „врзани раце“ бидејќи не смее да ја нападне Русија со оружје од западните сојузници

Рацин

Столтенберг: Киев има „врзани раце“ бидејќи не смее да ја нападне Русија со оружје од западните сојузници, време е тие ограничувања да се преиспитаат

365

Киев има „врзани раце“ бидејќи не смее да ја нападне Русија со оружје од западните сојузници, време е тие ограничувања да се преиспитаат

Пулс24

Р.С.Европа Канал5 Република Слободен Печат Вечер Прес MakPress

Столтенберг: Земјите треба да го преиспитаат ограничувањето на употребата на воена помош од Украина во нападите против ...

Глас на Америка - 27.05.2024

Генералниот секретар на НАТО, Јенс Столтенберг, во понеделникот изјави дека владите треба да ги преиспитаат забраните против Украина да користи воена помош за цел на руските сили на територијата на Русија, велејќи дека ограничувањата ја намалуваат ...

Столтенберг навива Украина да почне да гаѓа во Русија

Оff.net

Столтенберг го осуди рускиот напад врз трговскиот центар во

Телма

НАТО ја обвини Кина

Скопје1

Столтенберг бара да се тргнат ограничувањата за напаѓање воени цели во Русија

Пулс24

Лавров до Столтенберг: Ги пречекоривте овластувањата

Макфакс - 27.05.2024

Генералниот секретар на НАТО, Јенс Столтенберг, го пречекори овластувањето на својата функција со заговарањето Киев да врши напади на руска територија, рече министерот за надворешни работи на Русија, Сергеј Лавров.

Лавров до Столтенберг: Ги пречекоривте овластувањата

Опсервер

Лавров до Столтенберг: Ги пречекоривте овластувањата

Точка

ЛАВРОВ ДО СТОЛТЕНБЕРГ: Ги пречекоривте овластувањата

Денешен