TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

ВИДЕО: Баерн со „проектилот“ на Кимих не дозволи сензација на Алијанц арената

Слободен Печат - 24.01.2023

Во 17 коло од Бундес лигата составот на Баерн Минхен одигра само реми 1:1 пред своите навивачи против екипата на Келн . Уште во четвртата минута „јарците“ ги шокираа домаќините со погодокот на Мароканецот Скири .

Кимих со еврогол го спаси Баерн од домашен пораз од Келн (ВИДЕО)

Екипа - 24.01.2023

Баерн Минхен беше на добар пат да го претрпе првиот домашен пораз во Бундеслигата. Келн имаше водство на „Алијанц Арената“ во Минхен се до 90. минута, а потоа „бомба“ во голот на гостите. Скири во 4.

Бомба од 30-тина метри во 90. минута го спаси Баерн од срам среде Минхен! (ВИДЕО)

Sport 1 - 24.01.2023

Минути го делеа Баерн Минхен да го претрпе вториот пораз оваа сезона, прв на домашен терен, меѓутоа Џошуа Кимих се јави како спасител, за конечни 1-1 во натпреварот со Келн. Седмопласираната екипа на табелата ја искористи својата шанса и поведе по ...

Кимих испука ракета од 30 метри во 90. минута и го спаси Баерн од пораз! (ВИДЕО)

24Фудбал - 24.01.2023

Баерн Минхен во последните моменти од натпреварот се спасуваше од пораз на свој терен против Келн, натпреварот заврши 1-1. Второ реми за Баерн Минхен по ред оваа сезона, овојпат киксот е поголем бидејќи играа на домашен терен со тим кој е на средина ...

ВИДЕО: Кимих со неверојатен гол го спаси Баерн од срам

Gol.mk - 24.01.2023

Екипата на Баерн Минхен како голем фаворит се соочи со Келн , но мораше да се задоволи само со бод (1-1) во рамки на 17-тото коло од Бундеслигата. Овој нерешен исход е втор во низа со идентичен резултат по рестартот за „баварците“, по оние 1-1 ...

Јарците од Келн покажаа рогови на најтешкото гостување, Кимих со ГОЛЧИШТЕ на сезоната ги спречи да се радуваат на ...

Спортманија - 24.01.2023

Келн беше на прагот да приреди првокласна сензација во 17. коло во Бундеслигата и водеше со голот на Елиес Скири против Баерн во Минхен со 1:0, но во 90. минута со гол на сезоната Џошуа Кимих ги спречи гостите да се радуваат на победа.

Кимих го спаси Баерн (М) од пораз на домашен терен (ВИДЕО)

SportMedia - 24.01.2023

Актуелниот германски првак Баерн (М) беше пред пораз на мечот со Келн во новото 17. коло од Бундеслигата, но благодарение на погодокот на Џошуа Кимих во 90. минута, баварците се спасија од пораз.

Келн беше пред триумф во Минхен, но Баерн сепак извлече реми (ВИДЕО)

МакФудбал - 24.01.2023

Баерн Минхен успеа да извлече реми и се спаси од пораз играјќи 1-1 против Келн на „Алијанц арена“. Баварскиот тим сега има четири бода предност на врвот пред Лајпциг. Елјеш Скири во четвртата минута го изненади Баерн и донесе водство за гостите, а ...

Баерн се спаси од пораз против Келн на „Алијанц арена“

TopSport - 24.01.2023

Баерн Минхен долго се мачеше и на крајот успеа да се спаси од пораз играјќи 1:1 против Келн на „Алијанц арена“. Баварскиот тим сега има четири бода предност на врвот пред Лајпциг. Елјеш Скири во четвртата минута го изненади Баерн и донесе водство за ...

Баерн се спаси од пораз против Келн на „Алијанц арена“

Макфакс - 24.01.2023

Баерн Минхен долго се мачеше и на крајот успеа да се спаси од пораз играјќи 1:1 против Келн на „Алијанц арена“. Баварскиот тим сега има четири бода предност на врвот пред Лајпциг. Елјеш Скири во четвртата минута го изненади Баерн и донесе водство за ...

Кимих со прекрасен гол од 30 метри во 90. минута го спаси Баерн од пораз (ВИДЕО)

МКД - 24.01.2023

Баерн Минхен во последните моменти од натпреварот се спасуваше од пораз на свој терен против Келн, натпреварот заврши 1-1. Второ реми за Баерн Минхен по ред оваа сезона, овојпат киксот е поголем бидејќи играа на домашен терен со тим кој е на средина ...

Бомба од 30-тина метри во 90. минута го спаси Баерн од срам среде Минхен! (ВИДЕО)

Пулс24 - 25.01.2023

Минути го делеа Баерн Минхен да го претрпе вториот пораз оваа сезона, прв на домашен терен, меѓутоа Џошуа Кимих се јави како спасител, за конечни 1-1 во натпреварот со Келн. Седмопласираната екипа на табелата ја искористи својата шанса и поведе по ...