TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

🎥 ЖАРКО ЛАУШЕВИЌ ДЕНЕСКА БЕШЕ КРЕМИРАН И ПОГРЕБАН ВО БЕЛГРАД Комеморацијата заврши со неговата најтажна песна „Таму, ...

+инфо - 20.11.2023

Жарко Лаушевиќ денеска беше кремиран и погребан на Новите гробишта во Белград. Членовите на семејството, пријателите и бројни колеги му оддадоа почит и се простија од славниот актер на неговото вечно почивалиште.

Комеморација за Лаушевиќ: „Никој да не пуштил солза, Жарко ќе се налути, знаете каков е“

Слободен Печат - 20.11.2023

Комемоерацијата по повод смртта на актерот Жарко Лаушевиќ , кој почина на 15 ноември , се одржа денеска во Југословенскиот драмски театар во Белград. Колегите и пријатели Воја Брајовиќ и Ирфан Менсур се простија од Лаушевиќ со емотивни зборови, ...

„Никој да не пуштил солза, Жарко ќе се налути“: Комеморација за Лаушевиќ во Југословенскиот драмски театар

Вечер Прес - 20.11.2023

Во Југословенскиот драмски театар се одржа комеморацијата за смртта на актерот Жарко Лаушевиќ (1960-2023). Колегите и пријателите Воја Брајовиќ и Ирфан Менсур се простија од Лаушевиќ со емотивни зборови, Шекспировиот сонет и стихови од Бранко ...

Последно збогум на Жарко Лаушевиќ: Легендарниот актер во вечното почивалиште го испратија голем број пријатели и колеги

4NEWS - 20.11.2023

На Новите гробишта во Белград денеска беше кремиран големиот актер Жарко Лаушевиќ, кому на вечниот одмор му придружуваа бројни колеги, пријатели и семејство. Насобраните му носеа бели и црвени рози на Лаушевиќ, а тој беше испратен со говор на ...

Синот на Жарко Лаушевиќ со неверување гледа во ковчегот (ФОТО)

PressingTV - 20.11.2023

Големата љубов на Жарко Лаушевиќ и неговата втора сопруга Анита беше целосно скршена и не можеше да ги задржи солзите на погребот на актерот. Неговиот син Душан беше фотографиран како неподвижно гледа во ковчегот.Тој не се исплаши од крвната одмазда ...

Пријател на Жарко Лаушевиќ ги откри деталите од неговата битка со болеста: „Раочаран сум од медицината“

Еспресо - 19.11.2023

Актерот Жарко Лаушевиќ почина на 63-годишна возраст откако ја загуби битката со кратка, но многу тешка болест. По веста за неговата смрт, многу актери се простија од Жарко Лаушевиќ преку социјалните мрежи.

Што точно се случи на 31 јули 1993 година

Во Центар - 18.11.2023

Актерот Жарко Лаушевиќ уби двајца, а рани трет по конфликт во кафуле во Црна Гора. Оваа вест одекна на последниот ден од јули, далечната 1993 година. Самиот актер изјавил дека тогаш „и тој умрел“.

„Никој да не пуштил солза, Жарко ќе се налути“: Комеморација за Лаушевиќ во Југословенскиот драмски театар

Еспресо - 20.11.2023

Комемоерацијата по повод смртта на актерот Жарко Лаушевиќ, кој почина на 15 ноември, се одржа денеска во Југословенскиот драмски театар во Белград. Колегите и пријателите Воја Брајовиќ и Ирфан Менсур се простија од Лаушевиќ со емотивни зборови, ...

Последно збогум на Жарко Лаушевиќ – актерот во вечното почивалиште го испратија голем број пријатели и колеги

Фокус - 20.11.2023

На Новите гробишта во Белград денеска беше кремиран големиот српски актер Жарко Лаушевиќ, кому н последното испраќање го придружуваа голем број колеги, пријатели и роднини. Насобраните му носеа бели и црвени рози, а тој беше испратен со говор на ...