TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

ВИДЕО: Белгија игра спектакуларно, со шест гола го декласира Кипар

Gol.mk - 19.11.2019

Репрезентацијата на Белгија во последното коло од квалификациите за ЕУРО 2020, славеше над репрезентацијата на Кипар со 6-1. Домаќинот со оваа победа стана втората репрезентација во овие квалификации кои ги победиле сите десет натпревари.

Бентеке на три меча за Белгија даде повеќе голови од последните две сезони во Кристал Палас

Спортманија - 19.11.2019

Напаѓачот на „црвените ѓаволи“ и вечерва постигна погодок за репрезентацијата, втор на последните три меча Кристијан Бентеке и вечерва е стрелец за Белгија, против Кипар и интересно даде повеќе голови за националната селекција за 270 минути игра, ...

Перфектна Белгија: 10 од 10! Вечерва го смачка Кипар со 6:1

SportMedia - 19.11.2019

После Италија и Белгија ги заврши квалификациите за Европското првенство 2020 со перфектен скор: 10 меча – 10 победи! „Црвените ѓаволи“ освен што собраа 30 бодови имаат и подобар ефект од Италијанците затоа што имаат гол-разлика 40:3 (Италијанците ...

Лукаку го одржа ветувањето: Донираше 5.000 билети за дуелот со Кипар

Спортманија - 19.11.2019

Напаѓачот на Интер против Русија го постигна јубилејниот 50-ти погодок во дресот на Белгија, па пушти срце. Прекрасен гест со кој Ромелу Лукаку ја покажува хуманоста. Белгискиот голгетер го одржа ветувањето и донираше 5.000 билети и ќе бидат ...