TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Моторциклист со тешки повреди итно пренесен во Градската болница

Press24 - 13.06.2018

Вчера во 14 часот и 10 минути на улица „Беласица“ во Скопје,43- годишниот Р.С од Скопје, управувајќи мотоцикл „Трува“ со скопски регистарски ознаки, изгубил контрола и паднал на коловозот, соопштуваат од МВР.

Скопјанец итно пренесен во болница

Сител - 13.06.2018

Скопјанец итно пренесен во болница откако со својот мотоцикл изгубил контрола и паднал на коловозот. Како што информираат од полицијата , вчера во 14.10 часот на ул. „Беласица“ во Скопје, Р.С.