TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Дебарчанец измамен од двајца „странци“, му земале околу 1.000 евра за наводно породување на сопругата на еден од нив

MakPress - 01.07.2020

На 29 јуни 2020 во 12.00 часот во Полициска станица Дебар Г.Д.(85) од Дебар пријавил дека околу 08.30 часот, на пат во Дебар, две непознати лица кои се претставиле како државјани на Израел и на Црна Гора, со прикажување на лажни факти го измамиле ...

Дебранец дал речиси 1.000 евра на двајца измамници кои излажале дека се породува сопругата на еден од нив

Макфакс - 30.06.2020

Дебранец на возраст од 85 годни во пладневните часови на 29 јуни во полиција пријавил дека утрото, на пат во Дебар, бил измамен од две непознати лица. Според неговиот исказ, тие се претставиле како државјани на Израел и на Црна Гора и со прикажување ...

Дебранец дал речиси 1.000 евра на двајца измамници кои излажале дека се породува сопругата на еден од нив

Вечер - 30.06.2020

Дебранец на возраст од 85 годни во пладневните часови на 29 јуни во полиција пријавил дека утрото, на пат во Дебар, бил измамен од две непознати лица. Според неговиот исказ, тие се претставиле како државјани на Израел и на Црна Гора и со прикажување ...

Дебранец им дал речиси илјада евра на двајца измамници

Н.Македонија - 30.06.2020

Дебранец на возраст од 85 годни во попладневните часови на 29 јуни во полиција пријавил дека утрото, на пат во Дебар, бил измамен од две непознати лица. Според неговиот исказ, тие се претставиле како државјани на Израел и на Црна Гора и со ...

Се претставиле како државјани на Израел и на Црна Гора и измамиле дебарчанец

Опсервер - 01.07.2020

На 29.06.2020 во 12.00 часот во Полициска станица Дебар Г.Д.(85) од Дебар пријавил дека околу 08.30 часот, на пат во Дебар, две непознати лица кои се претставиле како државјани на Израел и на Црна Гора, со прикажување на лажни факти го измамиле Г.Д.