TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Брзински колач со потемнети банани: колку едноставен, а совршен, сè јаде за 5 минути

НМД - 22.01.2022

Често ни се случува во куќата да ни останат банани кои останале малку подолго и потемнеле на некои делови, кои никој не сака да ги јаде. Често завршуваат во канта, но наместо тоа можете да ја направите оваа едноставна торта, само со стари банани.

КОЛАЧ БЕН-МАРИ: Французинките го јадат цело време и не се дебелат, многу е вкусен и деликатен

НМД - 21.01.2022

Традиционален француски колач кој го пробав пред 2 години во една слаткарница, а сега и јас го имам рецептот и можам да си го направам кога сакам. Сочен, вкусен, децата го обожаваат, а сопругот најмногу.

Баунти со малина (посно, веган)

Мои рецепти - 21.01.2022

Подготовка 1. Кокосот, кокосовото брашно, солта, млекото, јаворовиот сируп, малините и 80г кокосово масло ставете ги во тенџере на оган. Загревајте и мешајте на средна температура, додека не добиете еднолична смеса.

Без шеќер, брашно, масло за јадење: Чоколаден колач кој брзо и лесно се прави

Вистина.мк - 21.01.2022

Прoбајте го овој феноменален рецепт кој не содржи ниту грам брашно. Овој чоколаден колач се подготвува брзо, едноставно, а основните состојки се банани и какао во прав, а слободно може да си направите дупла мера, доколку сакате колачот да биде ...

Рецепт: Кремаста чоколадна торта

Локално - 21.01.2022

Чоколаден колач од само 3 состојки. Состојки: Колач: – 310 гр темно чоколадо (70 проценти какао) – 10 јајца – Сол Глазура: – 185 гр темно чоколадо Подготовка: Вклучете ја рерната да се загрее на 250 степени.

Американски колачиња со темно чоколадо

Gotvi.mk - 20.01.2022

Американските колачиња со трошки темно чоколадо се измислени за љубителите на малку појаки вкусови… Состојки: 2 јајца 5 лажици млеко 100 гр шеќер 125 гр путер 200 гр горко чоколадо за готвење 5 полни лажици какао 250 гр брашно 1 кесичка прашок за ...