TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Јовески за БТВ: Се земаат ДНК-материјали од роднините за да може да се идентификуваат загинатите

360 степени - 25.11.2021

Македонското обвинителство ќе се активира откако случајот ќе биде истражен од бугарските обвинител, рече Јовески Во моментов македонските власти земаат биолошки материјали од роднините на загинатите за потребните ДНК анализи, а тезата за тубите е ...

Јовески: Се земаат билошки материјали од роднините за ДНК анализи, тезата за тубите е шпекулација

Курир

Јовески: Се земаат билошки материјали за ДНК анализи

Алсат-М

Јовески: Се земаат билошки материјали за ДНК анализи

Сител

Јовески: Се земаат биолошки материјали за ДНК анализи

ТВ21

Јовески: Се земаат билошки материјали за ДНК анализи

Независен

Јовески: Се земаат билошки материјали за ДНК анализи

Lider

Опсервер Канал5 OhridNews Нетпрес Нова ТВ Gostivarpress.mk 4NEWS Press24

Јовески: Тезата за тубите е шпекулација, бугарските обвинители работат на истрагата

Frontline - 25.11.2021

Јовески објасни дека во моментов се зема биолошки материјал од роднините на загинатите во С Македонија за да се направат ДНК тестови и да се идентификуваат телата. Тој рече дека македонското обвинителство ќе се активира дури откако случајот ќе биде ...

Јовески: Тезата за тубите е шпекулација, се зема биолошки материјал за ДНК-анализи

Н.Македонија

Јовески: Тезата за тубите е шпекулација, бугарските обвинители работат на истрагата

Слободен Печат

Jовески тврди дека немало туби во автобусот

PressingTV

ВИДОВ НЕИЗГОРЕНИ ПЛАСТИЧНИ ТУБИ ПРИ УВИДОТ НА АВТОБУСОТ Обвинителот Јовески тврди дека тезата за тубите е шпекулација

+инфо

ЈОВЕСКИ: Тезата за транспорт на гориво во изгорениот автобус е шпекулација, при увидот на автопатот видов пластични туби кои не изгореле

Денешен

Јовески: Тезата за тубите е шпекулација, бугарските обвинители работат на истрагата

Скопје инфо

Фокус еМагазин Либертас Точка Скопје1 МКД ММС MakPress

Јовевски: Немаме нови информации за несреќата

Курир - 24.11.2021

До овој момент Обвинителството нема нови информации во врска со сообраќајната трагедија, ниту се договоривме да ни го доставуваат сите информации. Ние сме убедени во професионалноста на бугарските обвинители и дека ќе ги расветлат сите околности ...

Јовевски за Телма: Немаме нови информации за несреќата

Телма

Јовески: Немаме нови информации за несреќата, целосно соработуваме со бугарските обвинители

МКД

Јовески: Не се договоривме бугарските обвинители да ни ги доставуваат сите информации, убедени сме во нивната професионалност

ТВ21

Обвинителството нема нови информации за несреќата

Независен

Јовески: Треба да се преземат сите мерки за нема вакви несреќи

Нова ТВ

Јовески: Убедени сме во професионалноста на бугарските обвинители

Zoom

Вечер Прес Press24 Опсервер Frontline Lider CivilMedia Република Zoom