TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Вештакот на Миле Јанакиески ги оспори смс пораките со планот за рушење на „Космос“ и тврди дека можеле да се фатат со ...

Сакам да кажам - 15.10.2019

Ексминистерот Миле Јанакиески, обвинет за одмаздничкото минирење на комплексот „Космос“ на Фијат Цаноски заедно со избеганиот експремиер Никола Груевски во случајот „ТНТ“, денеска донесе вештак, информатичар од Славјанскиот универзитет во Свети ...

И со Нокиа 3310 може да се прислушува, тврди вештакот предложен од Миле Јанакиески

А1 On - 15.10.2019

Во кривичниот суд утрово продолжи судењето за предметот „ТНТ“ на СЈО. Беше сослушан вештакот Орце Симев предложен од обвинетите. Вештакот кој е професор на меѓународниот славјански универзитет „Гаврило Романович Державин“ го испрашуваше обвинетиот ...

На судењето за ТНТ вештак тврди дека и со „нокиа 3310“ може да се прислушува

Макфакс - 15.10.2019

Во кривичниот суд утрово продолжи судењето за предметот ,,ТНТ” на СЈО. Беше сослушан вештакот Орце Симев предложен од обвинетите. Вештакот кој е професор на меѓународниот славјански универзитет ,,Гаврило Романович Державин” го испрашуваше обвинетиот ...