TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Ограбена старица, крадецот тропнал на врата, а таа му отворила

МКД - 14.03.2018

Вчеравечер во 21.50 часот во СВР Куманово, Д.С. (46) од с.Тромеѓе, пријавил дека истиот ден околу 21 часот во куќата на неговата баба А.С. (81) од населба Иго Тричковиќ непознат маскиран сторител извршил разбојништво.

Ограбена аптека во Порта Влае

МКД - 14.03.2018

Вчера околу 18.40 часот во аптека во „Порта Влае" во Скопје непознат сторител извршил разбојништво. Сторителот со закана со пиштол од касата одзел неутврдена сума на пари и побегнал во непознат правец.

Претепал 80-годишна старица и ѝ одзел 2.700 денари

Макфакс - 14.03.2018

Непознат маскиран сторител извршил разбојништво во куќата на 81 годишна жена од Куманово. Во МВР било пријавено дека сторителот тропнал на влезната врата во домот на старицата, а таа му отклучила.

Синоќа ограбена аптека на Зегин

Независен - 13.03.2018

Маскиран разбојник со пиштол ограбил аптека. Од вработените тој го одзел дневниот промет. Како што соопшти МВР вчера околу 21 часот на улица „Кузман Јосифовски Питу“ кај железничка станица во аптека „Зегин“, маскирано лице со закана со пиштол ...

Внимавајте кому му отварате врата: Баба од Куманово нападната во домот

Press24 - 14.03.2018

Во 21 часот и 50 минути во СВР Куманово, 46-годишниот Д.С. од селото Тромеѓе, кумановско, пријавил дека истиот ден околу 21 часот во куќата на неговата баба, 8-гпдишната А.С. од населба Иго Тричковиќ непознат маскиран сторител извршил разбојништво.

Ограбена аптека во „Порта Влае“

Press24 - 14.03.2018

Вчера околу 18 часот и 40 минути во аптека во „Порта Влае“ во Скопје непознат сторител извршил разбојништво. Од МВР велат дека сторителот со закана со пиштол од касата одзел неутврдена сума на пари и побегнал во непознат правец.

Претепал 80 годишна старица и ѝ одзел 2.700 денари

Вечер - 14.03.2018

Непознат маскиран сторител извршил разбојништво во куќата на 81 годишна жена од Куманово. Во МВР било пријавено дека сторителот тропнал на влезната врата во домот на старицата, а таа му отклучила.

Ограбена старица во својот дом

Kumanovo News - 14.03.2018

Разбојништвото се случило синоќа во 21.00 часот, додека старицата А.С.(81) била сама дома. Маскираниот разбојник тропнал на влезната врата, по што бабичката отклучила. Во тој момент, тој физички ја нападнал удирајќи ја со раце, по што и одзел ...

Ограбена 81-годишна жена во Куманово

Канал5 - 14.03.2018

Осумдесет и едногодишна жена била ограбена синоќа во нејзиниот дом во Куманово од страна на непознат маскиран разбојник. Како што соопшти МВР, инциднетот вчера во 21.50 часот во СВР Куманово, го пријавил нејзиниот внук Д.С.

Претепана и ограбена 80-годишна жена

Кајгана - 14.03.2018

Непознат маскиран сторител извршил разбојништво во куќата на 81 годишна жена од Куманово. Во МВР било пријавено дека сторителот тропнал на влезната врата во домот на старицата, а таа му отклучила.

Ограбена 81-годишна жена во Куманово

Слободен Печат - 14.03.2018

Осумдесет и едногодишна жена била ограбена синоќа во нејзиниот дом во Куманово од страна на непознат маскиран разбојник. Како што соопшти МВР, инциднетот вчера во 21.50 часот во СВР Куманово, го пријавил нејзиниот внук Д.С.

Претепал 80 годишна старица и ѝ одзел 2.700 денари

Точка - 14.03.2018

Непознат маскиран сторител извршил разбојништво во куќата на 81 годишна жена од Куманово. Во МВР било пријавено дека сторителот тропнал на влезната врата во домот на старицата, а таа му отклучила.

Ограбена 81-годишна жена во Куманово

Либертас - 14.03.2018

Осумдесет и едногодишна жена била ограбена синоќа во нејзиниот дом во Куманово од страна на непознат маскиран разбојник. Како што соопшти МВР, инциднетот вчера во 21.50 часот во СВР Куманово, го пријавил нејзиниот внук Д.С.

Претепал 80-годишна старица и ѝ одзел 2.700 денари

Sky - 14.03.2018

Непознат маскиран сторител извршил разбојништво во куќата на 81-годишна жена од Куманово. Во МВР било пријавено дека сторителот тропнал на влезната врата во домот на старицата, а таа му отклучила.