TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Најмалку 38 лица се убиени во масакрот во детска градинка во Тајланд

Вечер Прес - 06.10.2022

Во вооружениот маскар на североистокот на Тајланд најмалку 38 лица го загубија животот, а меѓу нив има и деца, изјави портпаролот на тајландската полиција. Инцидентот се случил во детска градинка во Ног Буа Ламфу.

Расте бројот на жртви во масакрот во градинка во Тајланд, најмладата имала 2 години

Канал5

Масакр во градинка во Тајланд: Убиени 38 луѓе – напаѓачот претходно бил на суд поради дрога

ТВ21

Убиени 23 деца откако поранешен полицаец пукал во градинка во Тајланд

Глас на Америка

Десетици деца убиени во вооружен масакр во Тајланд

Deutsche Welle

(ВИДЕО) Грозоморни детали за масакрот на Тајланд: Убиени бремена негувателка и двегодишни деца

А1 On

Најмалку 30 загинати во напад на предучилиштен дневен центар во Тајланд

Радио МОФ

360 степени Локално Фактор Нетпрес Сакам да кажам МКД Фактор Сител

Пукање во градинка во Тајланд: Убиени 38 лица од кои најмалку 20 се деца

Телма - 06.10.2022

Поранешен полицаец отвори оган во градинка во североисточниот дел на Тајланд, при што настрадаа 38 лица од кои најмалку 20 се деца, соопштија официјални лица. Осомничен за злосторството е Панја Камраб, кој по крвавиот пир, влетал во група на луѓе со ...

Расте бројот на жртви на Тајланд: Најмалку 22 од нив се деца

Вечер Прес

Незапамтено злосторство: Децата убиени на спиење – плач и вресоци по масакрот во градинката во Тајланд

Вечер Прес

Познат мотивот за масакрот на Тајланд: убиецот дошол да си го земе детето, а збеснал кога дознал дека го нема

Макфакс

Извршителот на масакрот во Тајланд е бивш полицаец наркоман, им влегол на децата додека спиеле

Нова ТВ

Тајланд: Од 34 мртви 22 се дечиња, напаѓачот се самоубил (ФОТО+ВИДЕО)

МКД

Поранешен полицаец го изврши масакрот во градинката на Тајланд, меѓу убиените се и неговата сопруга и децата

Макфакс

Макфакс А1 On А1 On ММС Локално 4NEWS 24Инфо Локално

Масакр во градинка во Тајланд, убиени над 20 деца

24 Вести - 06.10.2022

Опсежна истрага спроведува полицијата за масакрот што се случи денеска во дневен ценатар во североисточниот дел на Тајланд. Во нападот загинаа над 30 лица, меѓу кои и над 20 деца, некои на возраст од две години.

Најмалку 34 лица меѓу кои 23 деца и бремена наставничка убиени во градинка во Тајланд

Сител

Тајландскиот премиер шокиран од ужасниот масакр

Слободен Печат

Расте бројот на жртви во нападот во Тајланд, најмладите – двегодишни деца!

Алсат-М

Масакр во Тајланд: Полицаец пукал во полна градинка, убиени најмалку 30 лица меѓу кои и деца | ВИДЕО

Сител

Хорор во градинка во Тајланд: Најмалку 30 луѓе, меѓу кои и деца, загинаа во масовно пукање

Канал5

Над 30 лица загинале во масовно пукање во Тајланд

Р.С.Европа

Алсат-М Press24 ТВ21 Независен Кумановски м. 4NEWS Фокус Press24

Загинаа 38 лица во масакрот во градинката во Тајланд

Макфакс - 06.10.2022

Бројот на жртвите во нападот на поранешен полицаец врз детска градинка во североисточниот дел на Тајланд се искачи на 38 лица, а меѓу загинатите има најмалку 22 деца, соопшти портпаролот на тајландската полиција.

Масакр во градинка во Тајланд, најмалку 38 загинати меѓу кои и деца

Сител

ВИДЕО | Хаос во Тајланд: Поранешен полицаец убил 30 луѓе, па се самоубил

Слободен Печат

Тајландскиот напаѓач кој уби 34 лица, меѓу кои сопругата и детето, се самоубил по нападот во градинка

Република

(Видео) Хорор на Тајланд: Поранешен полицаец пукал во детска градинка! 31 убиен, меѓу жртвите и деца

Точка

Се самоуби напаѓачот од градинката во Тајланд, меѓу убиените се и неговиот син и сопругата

Независен

Најмалку 34 загинат во престрелка во Тајланд, напаѓач се самоубил

OhridNews

Опсервер Сител MakPress ТВ21 Фокус Канал5 Либертас Локално