TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Азар нема дилеми: Се знае кој е најдобриот играч на сите времиња

Дерби - 12.01.2019

Белгискиот репрезентативец, Еден Азар е еден од најголемите ѕвезди во денешниот фудбал, играч кој секогаш може да направи магија на теренот и со потег да реши натпревар. Меѓутоа ако се земе еден подолг период од 10-15 години тогаш јасно станува дека ...

Еден Азар „рамо до рамо“ со Лионел Меси

Sport 1 - 12.01.2019

Во петте најсилни лиги во Европа само двајца фудбалери имаат двоцифрен број на голови и двоцифрен број на асистенции. Првиот е Лионел Меси, додека вечерва му се приклучи и Еден Азар. Ѕвездата на Барселона има 16 голови и 10 асистенции сезонава во Ла ...

Азар нема дилеми: Се знае кој е најдобриот играч на сите времиња

Точка - 13.01.2019

Белгискиот репрезентативец, Еден Азар е еден од најголемите ѕвезди во денешниот фудбал, играч кој секогаш може да направи магија на теренот и со потег да реши натпревар. Меѓутоа ако се земе еден подолг период од 10-15 години тогаш јасно станува дека ...

Кој е најдобриот играч на сите времиња според големиот Азар?

ЗаЗабава - 13.01.2019

Еден Азар е еден од најголемите ѕвезди во денешниот фудбал, играч кој секогаш може да направи магија на теренот и со потег да реши натпревар. Меѓутоа ако се земе еден подолг период од 10-15 години тогаш јасно станува дека има подобри од него, асови ...