TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Кузмановски: Жал ми е за битолчани, никако да им возвратиме на најдобар начин

Екипа - 08.12.2023

Македонскиот шампион Е. Пелистер никако да освои барем еден бод низ настапите во Лигата на шампионите сезонава. Еурофарм е најслабата екипа по десет одиграни натпревари во ЛШ, единствена заедно со Целје без ниту еден бод низ досегашниот тек на ...

Кузмановски: Криво ми е за публиката! Ветувам дека ќе бидеме подобри!

SportSport

Кузмановски: Криво ми е што не сум со оваа екипа со потенцијал од старт!

Gol.mk

Кузмановски: Криво ми е што не ја израдувавме публиката со победа

24 Ракомет

Ангеловски и Кузмановски со изјави после натпреварот против Загреб

Битола Њуз - 08.12.2023

Еурофарм Пелистер не успеа да дојде до првите бодови во Лигата на Шампиони и по натпреварот против екипата на хрватскиот шампион Загреб во Битола, а на официјалната пред конференција по завршувањето на натпреварот изјави дадоа тренерот Александар ...

Дибиров: За мене ова беше специјален натпревар, Македонија е мојот втор дом (ВИДЕО)

24 Ракомет

Чупиќ призна: Победата е малку за Загреб, малку за Вардар (ВИДЕО)

24 Ракомет

ПОЗНАТИ СОСТАВИТЕ: Кисум и Василев се враќаат кај пелистерци, Загреб со Дибиров, Чупиќ, Моралес…

24 Ракомет

„Загреб е институција, сите светски и олимписки шампиони ја поминаа нивната школа!“

Gol.mk

Ангеловски: Е. Пелистер ќе биде максимално спремен за мечот со Загреб

Курир

Бранислав Ангеловски: вечерва во Битола ќе играме против ракометна институција

Битола Њуз

Загреб славеше во Битола за 10-ти пораз на Е. Пелистер во ЛШ

Телма - 07.12.2023

Еурофарм Пелистер ја продолжи губитничката низа во ракометната Лига на шампиони. Битолчани денеска пред своите гледачи го запишаа десетиот пораз на десетиот натпревар. Загреб е последниот тим во елитата што си замина со цел плен од салата „Боро ...

Николиќ: Нашите проценки за пелистерци се покажаа како точни

Gol.mk

Загреб ја освои Битола, Пелистер останува на „нула“ и по десет средби во ЛШ

Дерби

Костески: Пресуди големиот број на промашени зицери, овој Загреб има одлична сезона

Gol.mk

Нов пораз за Пелистер, Загреб си замина со целиот плен од Битола

МКД

И Загреб победи во Битола, десетти пораз за Еурофарм Пелистер во Лигата на шампионите

Слободен Печат

Пелистер поразен дома од Загреб и остана на „нула“ по 10 меча

SportSport

Спортклуб Спортманија 24 Ракомет Sport 1 Екипа SportSport Gol.mk Спортски

Загреб победи во Битола – Пелистер остана на нула во ЛШ

TopSport - 07.12.2023

facebook.com/hceurofarmpelister Ракометарите на Еурофарм Пелистер се упте се без победа и без освоен бод во Лигата на шампионите. Во 10.коло, Еурофарм Пелистер доживеа пораз од Загреб 22:23 (10:13).

Загреб победи во Битола – Пелистер остана на нула во ЛШ

Макфакс

Загреб победи во Битола – Пелистер остана на нула во ЛШ

Опсервер

Загреб победи во Битола – Пелистер остана на нула во ЛШ

Скопје1