TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Регионална акциска контрола на СВР-Битола на возачи на моторцикли

Канал5 - 23.09.2021

СВР-Битола реализира регионална акциска контрола за санкционирање на возачи на моторцикли. Акцијата е спроведена во текот на вчерашниот ден, во периодот од 12 до 18 часот и на подрачјето на СВР-Битола констатирани се 22 прекршоци и против возачите ...

СВР Битола: повторно физички напад и каснување од куче скитник, регионални и акциски сообраќајни контроли

Битола Њуз - 23.09.2021

На 22.09.2021 во СВР Битола, Е.Ѓ. (65) од Битола пријавила дека на ул. „Климент Охридски” во Битола била физички нападната од едно лице. Се преземаат мерки за расчистување на случајот. На 22.09.2021 во СВР Битола, Ж.П.

Регионална акциска контрола на СВР-Битола на возачи на моторцикли

Опсервер - 23.09.2021

– СВР-Битола реализира регионална акциска контрола за санкционирање на возачи на моторцикли. Акцијата е спроведена во текот на вчерашниот ден, во периодот од 12 до 18 часот и на подрачјето на СВР-Битола констатирани се 22 прекршоци и против возачите ...

Регионална акциска контрола на СВР-Битола на возачи на моторцикли

MakPress - 23.09.2021

СВР-Битола реализира регионална акциска контрола за санкционирање на возачи на моторцикли. Акцијата е спроведена во текот на вчерашниот ден, во периодот од 12 до 18 часот и на подрачјето на СВР-Битола констатирани се 22 прекршоци и против возачите ...

СВР Битола: нападната снаа од свекрва, физички напад на ул. “Сплит“, 23 возачи возеле побрзо од дозволеното

Битола Њуз - 22.09.2021

На 21.09.2021 во СВР Битола, 45-годишна жена од Битола пријавила дека во семејниот дом во Битола била физички нападната од нејзината свекрва. Се преземаат мерки за расчистување на случајот. На 21.09.2021 во СВР Битола, Д.А.