TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Земјотрес во Атина

Макфакс - 11.09.2019

Земјотрес со јачина од 3,8 степени според Рихтеровата скала ја стресе денеска Атина. Институтот за геодинамика на атинската национална опсерваторија објави дека потресот се почувствувал ширум регионот на Атина.

Три години од земјотресот во Скопје: Цела Шутка на нозе, луѓето панично бегаа на сите страни (ВИДЕО)

Курир - 11.09.2019

Денеска жителите се присетуваат на скопскиот земјотрес кој пред три години го стресе Скопје на овој ден. По утринскиот слаб земјотрес во 7 часот во Скопје со јачина од 4,4 степени, нов втор земјотрес го стресе тлото во Скопје на 11 септември 2016 ...

Слаб земјотрес во околината на Атина

Опсервер - 11.09.2019

Земјотрес со јачина од 3,8 степени според Рихтер денеска ја зафати Атина. Институтот за геодинамика на атинската опсерваторија соопшти дека земјотресот е почувствуван во поширокиот регион на Атина.

ЕПИЦЕНТАРОТ БИЛ ВО МОРЕТО: Се стресе Атина и околината

Фактор - 11.09.2019

Граѓаните на грчката престолнина Атина денеска ги вознемири земјотрес со јачина од 3,8 степени според Рихтеровата скала. Епицентарот на потресот е регистриран во морето, на 30 километри североисточно од Атина на длабочина од 15 километри.

Древен кинески сеизмоскоп навистина регистрирал земјотреси

Кајгана - 10.09.2019

Иако сѐ уште не можеме точно да предвидиме земјотрес, одамна регистираме, снимаме и мериме сеизмички потреси. Многумина не знаат дека тој процес започнал пред скоро две илјади години со изумот на првиот сеизмоскоп уште во 132 година од страна на ...

Земјотрес во Атина

24Инфо - 11.09.2019

Земјотрес со јачина од 3,8 степени според Рихтеровата скала ја стресе денеска Атина. Институтот за геодинамика на атинската национална опсерваторија објави дека потресот се почувствувал ширум регионот на Атина.

Цела Шутка на нозе, луѓето панично бегаат од земјотресот во Скопје, додека Лила Филиповска беше заробена во студиото на ...

Пулс24 - 11.09.2019

Денеска жителите се присетуваат на скопскиот земјотрес кој пред три години го стресе Скопје на овој ден. По утринскиот слаб земјотрес во 7 часот во Скопје со јачина од 4,4 степени, нов втор земјотрес го стресе тлото во Скопје на 11 септември 2016 ...

Земјотрес во Атина со јачина од 3,8 степени по Рихтер

Слободен Печат - 11.09.2019

Епицентарот е регистриран во морето, на 30 километри североисточно од Атина. Земјотрес со јачина од 3,8 степени според Рихтер денеска ја зафати Атина. Институтот за геодинамика на атинската опсерваторија соопшти дека земјотресот е почувствуван во ...

Земјотрес во Атина

Н.Македонија - 11.09.2019

Земјотрес со јачина од 3,8 степени според Рихтеровата скала денеска ја стресе Атина. Институтот за геодинамика на атинската национална опсерваторија објави дека потресот се почувствувал ширум регионот на Атина.

Слаб земјотрес во околината на Атина

Локално - 11.09.2019

Земјотрес со јачина од 3,8 степени според Рихтер денеска ја зафати Атина. Институтот за геодинамика на атинската опсерваторија соопшти дека земјотресот е почувствуван во поширокиот регион на Атина.

Слаб земјотрес во околината на Атина

24Инфо - 11.09.2019

Земјотрес со јачина од 3,8 степени според Рихтер денеска ја зафати Атина. Институтот за геодинамика на атинската опсерваторија соопшти дека земјотресот е почувствуван во поширокиот регион на Атина.

Земјотрес во Грција: Потрес од 3,8 степени по Рихтер кај Атина

Денешен - 11.09.2019

Земјотрес со јачина од 3,8 степени според Рихтер денеска ја зафати Атина. Институтот за геодинамика на атинската опсерваторија соопшти дека земјотресот е почувствуван во поширокиот регион на Атина.

Слаб земјотрес во околината на Атина

Сител - 11.09.2019

Земјотрес со јачина од 3,8 степени според Рихтер денеска ја зафати Атина. Институтот за геодинамика на атинската опсерваторија соопшти дека земјотресот е почувствуван во поширокиот регион на Атина.

Земјотрес денеска ја зафати Атина

Нетпрес - 11.09.2019

Земјотрес со јачина од 3,8 степени според Рихтер денеска ја зафати Атина. Институтот за геодинамика на атинската опсерваторија соопшти дека земјотресот е почувствуван во поширокиот регион на Атина.

Слаб земјотрес во околината на Атина

4NEWS - 11.09.2019

Земјотрес со јачина од 3,8 степени според Рихтер денеска ја зафати Атина. Институтот за геодинамика на атинската опсерваторија соопшти дека земјотресот е почувствуван во поширокиот регион на Атина.

Слаб земјотрес во околината на Атина

А1 On - 11.09.2019

Земјотрес со јачина од 3,8 степени според Рихтер денеска ја зафати Атина. Институтот за геодинамика на атинската опсерваторија соопшти дека земјотресот е почувствуван во поширокиот регион на Атина.

Земјотрес во околината на Атина

MTM - 11.09.2019

Земјотрес со јачина од 3,8 степени според Рихтер денеска ја зафати Атина. Институтот за геодинамика на атинската опсерваторија соопшти дека земјотресот е почувствуван во поширокиот регион на Атина.