TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

ВМРО-ДПМНЕ: Се согласуваме со ДУИ дека функционерите треба да подлежат на тест за наркотици

Макфакс - 16.05.2019

ВМРО-ДПМНЕ се согласува со ДУИ дека носителите на јавни функции треба да подлежат на тест за наркотици. Ова го изјави портпаролот на најголемата опозициска партија, Димче Арсовски, одговарајќи на новинарско прашање. „Апсолутно дека се согласуваме.

Арсовски: Тест за сите функционери за наркотични средства

Скопје1 - 16.05.2019

Портпаролот на ВМРО ДПМНЕ Димче Арсовски, одговори на новинарско ...

ВМРО-ДПМНЕ: Се согласуваме со ДУИ – функционерите треба да подлежат на тест за наркотици

Република - 16.05.2019

ВМРО-ДПМНЕ се согласува дека сите носители на јавни функции треба да направат нарко-тест. На прашањето поставено на прес-конференција, портпаролот на ВМРО-ДПМНЕ, Димче Арсовски рече дека се огласува со ставот на ДУИ, за тест на сите носители на ...

ВМРО-ДПМНЕ го подржува ставот на Груби да се тестираат на дроги сите функционери

24Инфо - 16.05.2019

Портпаролот на ВМРО-ДПМНЕ, Димче Арсовски на прес конференција одговори на новинарско прашање дека неговата партија се согласува со ставот на пратеникот на ДУИ, Артан Груби да има тест на дроги на сите носители на јавна функција? – Апсолутно дека се ...

(Видео) Груби: Контрола за сите функционери за корупција и наркотици

Макфакс - 16.05.2019

Пратеникот на ДУИ Артан Груби најави дека ќе поднесат иницијатива за таканаречен „ветинг“, односно контрола за секој пратеник или функционер којшто врши јавна дејност, како што се судии и обвинители, за контрола во врска со користење наркотици, но и ...

ВМРО-ДПМНЕ: Се согласуваме со ДУИ дека функционерите треба да подлежат на тест за наркотици

Centar - 16.05.2019

ВМРО-ДПМНЕ се согласува со ДУИ дека носителите на јавни функции треба да подлежат на тест за наркотици. Ова го изјави портпаролот на најголемата опозициска партија, Димче Арсовски, одговарајќи на новинарско прашање. „Апсолутно дека се согласуваме.

(ВИДЕО) Груби: Контрола за сите функционери за корупција и наркотици

А1 On - 16.05.2019

Пратеникот на ДУИ, Артан Груби најави дека ќе поднесат иницијатива за таканаречен „ветинг“, односно контрола за секој пратеник или функционер којшто врши јавна дејност како што се судии и обвинители за контрола во врска со користење на наркотици, но ...

Груби: Контрола за сите функционери за корупција и наркотици

Точка - 16.05.2019

Пратеникот на ДУИ Артан Груби најави дека ќе поднесат иницијатива за таканаречен „ветинг“, односно контрола за секој пратеник или функционер којшто врши јавна дејност, како што се судии и обвинители, за контрола во врска со користење наркотици, но и ...

Груби најави иницијатива за контрола на сите функционери за наркотици и корупција

МКД - 16.05.2019

Пратеникот на ДУИ Артан Груби најави дека ќе поднесат иницијатива за контрола за секој пратеник или функционер кој што врши јавна дејност, како што се судии и обвинители, за контрола во врска со користење наркотици, но и учество во криминал и ...

Груби: Секој функционер да се стави на нарко-тест

Република - 16.05.2019

Пратеникот на ДУИ Артан Груби најави дека ќе поднесат иницијатива за таканаречен „ветинг“, односно контрола за секој пратеник или функционер којшто врши јавна дејност, како што се судии и обвинители, за контрола во врска со користење наркотици, но и ...

ГРУБИ: Функционерите мора да се стават ПОД ЛУПА за наркотици и корупција

Слободен Печат - 16.05.2019

Тој не сакаше да одговори дали Павле Богоевски треба да ја напушти функцијата пратеник. Иницијатива за контрола на секој пратеник или функционер кој што врши јавна дејност, како што се судии и обвинители, во врска со користење наркотици, но и ...

Груби: Јавните функционери да подлежат на нарко-тестови

Н.Македонија - 16.05.2019

Пратеникот на ДУИ Артан Груби најави дека ќе поднесат иницијатива за таканаречен „ветинг“, односно контрола за секој пратеник или функционер којшто врши јавна дејност, како што се судии и обвинители, за контрола во врска со користење наркотици, но и ...