TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Трета средба Заев-Гаши, констатиран напредок - консултациите продолжуваат до крајот на неделава

Сител - 01.12.2021

Напредок во преговорите, но без конркетни кадровски решенија и без изјави е епилогот од третата средба на премиерот Зоран Заев и лидерот на Алтернатива Африм Гаши за влез на оваа партија во владејачкото мнозинство.

САМО ГАШИ ПРОГОВОРИ ПО СРЕДБАТА СО ЗАЕВ Имаме напредок ВИДЕО

+инфо

Заврши средбата Заев-Гаши: Имаме напредок

ТВ21

Гаши по средбата со Заев: Имаме напредок, следуваат консултации во партиите

Република

Заев-Гаши: Константиран е напредок, следуваат консултации во партиите за можна заедничка Влада и парламентарно мнозинство

Press24

Гаши: Имаме напредок, следат консултации во партиите

Курир

Гаши: Имаме напредок, следат консултации во партиите

Frontline

Фокус Бриф Либертас Вечер Прес Опсервер Скопско Ехо Lider

АА: Алтернатива 3 пати го прекрши нашиот договор за коалиција

ТВ21 - 01.12.2021

По денешната средба помеѓу лидерите на Алтернатива и СДСМ, Африм Гаши и Зоран Заев, Алијансата на Албанците излезе со соопштение дека Алтернатива минимум 3 пати го прекршил договорот за коалиција со Алијансата на Албанците и бараат од нив да се ...

Алијанса за Албанците разочарана од Алтернатива: Три пати го прекршивте нашиот коалиционен договор со преговорите со премиерот во оставка Зоран Заев

Телма

АА: Алтернатива 3 пати го прекрши нашиот договор за коалиција

4NEWS

АА: Дали е валиден или не договорот потпишан меѓу Алијансата за Албанците и Алтернативата?

24Инфо

АА: Алтернатива 3 пати го прекрши нашиот договор за коалиција

Zoom

Алијанса на Албанци: Алтернатива три пати го прекрши нашиот договор за коалиција

24 Вести

Алијансата до Алтернатива- Чекаме да се изјасните што со коалицијата што ја потпишавме до парламентарните избори

Либертас

Локално Курир +инфо Точка Н.Македонија Слободен Печат Нетпрес

Мицкоски објасни зошто е погрешно Гаши да влезе во Владата на Заев

Фактор - 01.12.2021

Првиот човек на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски вели дека Алтернатива прави грешка. Смета дека е погрешно оваа партија да влезе во Владата. Мицкоски рече дека Македонија се соочува со катастрофални сосотојби во енергетиката, справувањето со ...

Има напредок во разговорите меѓу Гаши и Заев

Фактор

Мицкоски: Алтернатива прави грешка

Сител

Гаши: Има напредок во преговорите

Локално

Заврши средбата Заев – Гаши

4NEWS

Нема договор, но има напредок во преговорите меѓу Заев и Гаши

Скопје1

Има напредок во разговорите меѓу Гаши и Заев

Centar

ТВ21 Бриф МКД Телма Алсат-М Centar Локално Скопје1

Мизрахи за оставката на Заев: Таа е стратешки планирана и истата е во насока на барање на стечаен управител на државата

Курир - 01.12.2021

Сметам дека неговата оставка е стратешки планирана и истата е во насока на барање на стечаен управител на државата, вели Рашела Мизрахи, пратеник од ВМРО-ДПМНЕ во вечерашното гостување во емисијата Само вистина на Канал 5 телевизија за оставката на ...

Мизрахи: Алтернатива има интересно име, што ќе понуди кога ќе седне со ДУИ во Влада?

Локално

Мизрахи за оставката на Заев: Таа е стратешки планирана и истата е во насока на барање на стечаен управител на државата

Press24

Оставката на Заев е стратешки планирана, тоа е барање стечаен управител на државата, оцени Мизрахи

Нетпрес

Мизрахи за оставката на Заев: Таа е стратешки планирана и истата е во насока на барање на стечаен управител на државата

Lider

Мизрахи: Oставката на Заев е во насока на барање на стечаен управител на државата

24Инфо

Мизрахи: Оставката на Заев е стратешки планирана во насока на барање стечаен управител на државата

Република

Заврши средбата Заев-Гаши: Имаме напредок

24Инфо - 01.12.2021

Претседателот на Владата на Северна Македонија, Зоран Заев и претседателот на политичката партија Алтернатива, Африм Гаши, со своите тимови, денеска, имаа нова работна средба во рамки на разговорите за можно формирање заедничка Влада и заедничко ...

Владата за средбата Заев-Гаши: Разменети се идеи и видувања

Скопје1

Заев-Гаши: Има напредок, следуваат консултации во партиите за можна заедничка влада и мнозинство

Сител

Заев-Гаши: Констатиран е евидентен напредок, следуваат консултации во партиите

Локално

Заврши средбата Заев-Гаши без договор – Консултациите продолжуваат во партиите

ММС

Разговорите меѓу Заев и Гаши продолжуваат водени од аспирациите за европската агенда

Фактор

Заев-Гаши: Констатиран е евидентен напредок, следуваат консултации во партиите

OhridNews

Zoom Сакам да кажам ТВ21

Заев-Гаши: Констатиран е евидентен напредок, следуваат консултации во партиите за можнa заедничка Влада и заедничко ...

Centar - 01.12.2021

Претседателот на Владата на Северна Македонија, Зоран Заев и претседателот на политичката партија Алтернатива, Африм Гаши, со своите тимови, денеска, имаа нова работна средба во рамки на разговорите за можно формирање заедничка Влада и заедничко ...

Заев-Гаши: Констатиран е напредок, следуваат консултации во партиите за можнa заедничка Влада

Канал5

Заев-Гаши: Констатиран е евидентен напредок, следуваат консултации во партиите за можнa заедничка Влада и заедничко парламентарно мнозинство

Бриф

Заев-Гаши: Констатиран е евидентен напредок, следуваат консултации во партиите за можнa заедничка Влада и заедничко парламентарно мнозинство

Frontline

Заев-Гаши: Констатиран евидентен напредок, следуваат консултации во партиите за можнa заедничка Влада и заедничко парламентарно мнозинство

Опсервер

Заев-Гаши: Констатиран е евидентен напредок, следуваат консултации во партиите за можнa заедничка Влада и заедничко парламентарно мнозинство

4NEWS

Заев-Гаши: Има евидентен напредок, следуваат консултации во партиите за можнa заедничка Влада и заедничко парламентарно мнозинство

365

МКД Кајгана Вечер Прес еМагазин

Заврши речиси четиричасовната средба на Заев со Гаши: Има напредок, следуваат консултации во партиите

Нова ТВ - 01.12.2021

На средбата на премиерот Зоран Заев и лидерот на „Алтернатива“, Африм Гаши е констатиран евидентен напредок во усогласувањето на ставовите околу дополнувањето на содржинскиот дел на програмата на Владата, а разменети се и идеи и видувања од двете ...

Нова средба Заев – Гаши за влез на Алтернатива во Владата

Бизнис Вести

Почна средбата Заев – Гаши за влез на Алтернатива во Владата

Слободен Печат

Почна средбата Заев – Гаши за влез на Алтернатива во Владата

ТВ21

Закажана нова средба Заев – Гаши

Курир

Нова средба Заев – Гаши за влез на Алтернатива во Владата

Независен

Нова средба Заев – Гаши за влез на Алтернатива во Владата

Frontline

Либертас 24Инфо Нетпрес 24 Вести Lider Република CivilMedia Р.С.Европа

ДУИ и СДСМ имаат договор да ја водат државата, тврди Груби

Фокус - 30.11.2021

Вицепремиерот Артан Груби, во гостувањето на ТВ Алсат зборуваше на иднината на Владата и порача дека ДУИ и СДСМ имаат договор да ја водат државата четири години. „Локалните избори не се поврзани со централната власт, а владејачкото мнозинство е ...

Груби: ДУИ и СДСМ имаат договор да ја водат државата четири години

Локално

Груби: Имаме договор со СДСМ четири години да ја водиме државата

Сител

Груби: Имаме договор со СДСМ четири години да ја водиме државата

24Инфо