TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

СЈО ги оспорува медицинските оправдувања на Јанкулоска во „Тенк“

24 Вести - 13.06.2018

„Сопругот на Гордана Јанкулоска ја подигнал лекарската потврда за боледување, но тоа го сторил во нејзино име“ – рече Јавниот обвинител, Стевчо Донев. До ваква констатација дошло Специјалното јавно обвинителство по извршената проверка преку ...

НетПрес: Изживување во македонското судство, не се почитуваат ниту законот, ниту правата на обвинетите

Курир - 13.06.2018

На денешното рочиште за случајот „Тенк“ на Специјалното јавно обвинителство (СЈО), судијата Добрила Кацарска и покрај обемната медицинска документација, вешачења направено по нејзина наредба коешто ги потврдува сите претходни лекарски мислења, ...

Јанкулоска повторно не се појави на судење, СЈО ги оспорува нејзините медицински оправдувања

Фокус - 13.06.2018

Поранешната министерка Гордана Јанкулоска , која е во деветиот месец во бременоста, денеска не се појави на судското рочиште за случајот „Тенк“. Нејзините адвокати отсуството го оправдаа со медицинска белешка според која Јанкулоска треба да мирува ...

СЈО, сопругот на Јанкуловска земал медицински белешки место неа, „Тенк“ одложен

Алсат-М - 13.06.2018

Судењето на Гордана Јанкуловска во одвоената постапка за случајот „Тенк“, денеска се одложи. Таа не се појави во судница бидејќи адвокатите приложија медицинска белешка со која Јанкуловска треба да мирува до 15-ти во месецов.

Кацарска и се закани на одбраната на Јанкулоска дека во иднина нема да прифати никакво боледување

Курир - 13.06.2018

На денешното рочиште за “Тенк” поради ризична бременост не беше присутна обвинетата Гордана Јанкулоска. Според мислењето на техничкиот советник на одбраната д-р Татјана Гуржанова, Јанкулоска се наоѓа во 37-та недела од бременоста и поради тоа и е ...

Кацарска закажа над 20 рочишта по породувањето на Јанкулоска

Независен - 13.06.2018

Судијката Добрила Кацарска ѝ порача на поранешната министерка за внатрешни работи Гордана Јанкулоска да не си поигрува со судот и закажа вкупно 25 рочишта за случајот „Тенк“. Јанкуловска која има ризична бременост не дојде на денешното рочиште.

Почнува одвоената постапка за Јанкулоска за „Тенк“

Фокус - 13.06.2018

Во Кривичниот суд денеска треба да се одржи рочиште за раздвоената постапка за поранешната министерка за внатрешни работи Гордана Јанкулоска, која е обвинета во случајот на СЈО „Тенк“, што се однесува за набавката на луксузниот мерцедес од 600 ...

Јанкулоска повторно не се појави на судење, СЈО ги оспорува нејзините медицински оправдувања

iPortal - 13.06.2018

Поранешната министерка Гордана Јанкулоска, која е во деветиот месец во бременоста, денеска не се појави на судското рочиште за случајот „Тенк“. Нејзините адвокати отсуството го оправдаа со медицинска белешка според која Јанкулоска треба да мирува до ...

СЈО, сопругот на Јанкулоска земал медицински белешки место неа, „Тенк“ одложен

Локално - 13.06.2018

Судењето на Гордана Јанкулоска во одвоената постапка за случајот „Тенк“, денеска се одложи. Таа не се појави во судница бидејќи адвокатите приложија медицинска белешка со која Јанкулоска треба да мирува до 15-ти во месецов.

Кацарска и се закани на одбраната на Јанкулоска дека во иднина нема да прифати никакво боледување

Н.Македонија - 13.06.2018

На денешното рочиште за “Тенк” поради ризична бременост не беше присутна обвинетата Гордана Јанкулоска. Според мислењето на техничкиот советник на одбраната д-р Татјана Гуржанова, Јанкулоска се наоѓа во 37-та недела од бременоста и поради тоа и е ...

Почнува одвоената постапка за Јанкулоска за „Тенк“

iPortal - 13.06.2018

Во Кривичниот суд денеска треба да се одржи рочиште за раздвоената постапка за поранешната министерка за внатрешни работи Гордана Јанкулоска, која е обвинета во случајот на СЈО „Тенк“, што се однесува за набавката на луксузниот мерцедес од 600 ...

И покрај ризичната бременост закажани 30 рочишта за Јанкуловска

Press24 - 13.06.2018

На денешното рочиште за случајот „Тенк“ на Специјалното јавно обвинителство судијата Добрила Кацарска и покрај обемната медицинска документација, вешачења направено по нејзина наредба коешто ги потврдува сите претходни лекарски мислења закажа ...

Нехуман и нечовечки однос на судот: Закажани рекордни 36 рочишта за Јанкулоска, која е во 37 недела од бременоста

Република - 13.06.2018

Судијката Добрила Кацарска, која го води случајот „Тенк“, во кој е обвинета Гордана Јанкулоска, и денеска ја покажа бескрупулозноста на партиското судство. Кацарска ѝ се закани на одбраната на Јанкуловска дека во иднина нема да прифати никакво ...

Кацарска и се закани на одбраната на Јанкулоска, нема да прифати никакво боледување

ТВ21 - 13.06.2018

На денешното рочиште за „Тенк” поради ризична бременост не беше присутна обвинетата Гордана Јанкулоска. Според мислењето на техничкиот советник на одбраната д-р Татјана Гужарова, Јанкулоска се наоѓа во 37-та недела од бременоста и поради тоа и е ...

Ќе се појави ли Јанкулска во суд: Рочиште за одвоената постапка за „Тенк“

еМагазин - 13.06.2018

Во Кривичниот суд денеска треба да се одржи и рочиште за раздвоената постапка за поранешната министерка за внатрешни работи, Гордана Јанкулоска, која е обвинета во случајот на СЈО „Тенк“, што се однесува за набавката на луксузниот мерцедес од 600 ...

Ново рочиште за „Тенк“ на 29 јуни

+инфо - 13.06.2018

Следното рочиште за издвоената постапка за поранешната министерка за внатрешни работи Гордана Јанкулоска за предметот на СЈО „Тенк“ ќе се одржи на 29 јуни. Денешното судење за Јанкулоска беше одложено поради нејзино неприсуство во Судот, поради ...

Јанкулоска на ново рочиште за „Тенк“ на 29 јуни!

24 Вести - 13.06.2018

Следното рочиште за издвоената постапка за поранешната министерка за внатрешни работи Гордана Јанкулоска за предметот на СЈО „Тенк“ ќе се одржи на 29 јуни. Денешното судење за Јанкулоска беше одложено поради нејзино неприсуство во Судот, поради ...

Одложено судењето за случајот „Тенк“, следното рочиште ќе се одржи на 29 јуни

Press24 - 13.06.2018

Следното рочиште за издвоената постапка за поранешната министерка за внатрешни работи Гордана Јанкулоска за предметот на СЈО „Тенк“ ќе се одржи на 29 јуни. Денешното судење за Јанкулоска беше одложено поради нејзино неприсуство во Судот, поради ...

Одложено судењето за „Тенк“, до октомври закажани нови 25 рочишта

Нова ТВ - 13.06.2018

Следното рочиште за издвоената постапка за поранешната министерка за внатрешни работи Гордана Јанкулоска за предметот на СЈО „Тенк“ ќе се одржи на 29 јуни, откако денеска беше одложен уште еден почеток на повтореното судење, поради „ризична ...

Ново рочиште за „Тенк“ на 29 јуни, до октомври закажани 25 рочишта

Канал5 - 13.06.2018

Следното рочиште за издвоената постапка за поранешната министерка за внатрешни работи Гордана Јанкулоска за предметот на СЈО „Тенк“ ќе се одржи на 29 јуни. Денешното судење за Јанкулоска беше одложено поради нејзино неприсуство во Судот, поради ...

Ново рочиште за „Тенк“ на 29 јуни, до октомври закажани 25 рочишта

Сител - 13.06.2018

Следното рочиште за издвоената постапка за поранешната министерка за внатрешни работи Гордана Јанкулоска за предметот на СЈО „Тенк“ ќе се одржи на 29 јуни. Денешното судење за Јанкулоска беше одложено поради нејзино неприсуство во Судот, поради ...

Денешното судење за Јанкулоска одложено, ново рочиште на 29 јуни, до октомври закажани 25 рочишта

Либертас - 13.06.2018

Следното рочиште за издвоената постапка за поранешната министерка за внатрешни работи Гордана Јанкулоска за предметот на СЈО „Тенк“ ќе се одржи на 29 јуни. Денешното судење за Јанкулоска беше одложено поради нејзино неприсуство во Судот, поради ...

Јанкулоска не дојде на судењето за „Тенк“

еМагазин - 13.06.2018

Следното рочиште за издвоената постапка за поранешната министерка за внатрешни работи, Гордана Јанкулоска за предметот на СЈО „Тенк“ ќе се одржи на 29. јуни. Денешното судење за Јанкулоска беше одложено поради нејзино неприсуство во Судот, поради ...

Јанкулоска не дојде на „Тенк“, Кацарска и закажа 25 рочишта за четири месеци

МКД - 13.06.2018

Денешното судење за одвоената постапка за „Тенк" во која и се суди на поранешната министерка Гордана Јанкулоска се одложи поради нејзиното отсуство. Следното рочиште за издвоената постапка за поранешната министерка за внатрешни работи Гордана ...

Ново рочиште за „Тенк“ на 29 јуни, до октомври закажани 25 рочишта

А1 On - 13.06.2018

Следното рочиште за издвоената постапка за поранешната министерка за внатрешни работи Гордана Јанкулоска за предметот на СЈО „Тенк“ ќе се одржи на 29 јуни. Денешното судење за Јанкулоска беше одложено поради нејзино неприсуство во Судот, поради ...

Ново рочиште за „Тенк“ на 29 јуни, до октомври закажани 25 рочишта

CivilMedia - 13.06.2018

Следното рочиште за издвоената постапка за поранешната министерка за внатрешни работи Гордана Јанкулоска за предметот на СЈО „Тенк“ ќе се одржи на 29 јуни. Денешното судење за Јанкулоска беше одложено поради нејзино неприсуство во Судот, поради ...