TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Максим против Оливер – меѓусебни обвинувања за поткуп на гласачи во Куманово

Телма - 22.10.2021

Кандидатот за градоначалник на Куманово од СДСМ, Оливер Илиевски во вечерашната Топ Тема рече дека во вториот круг очекува поддршка од коалициските партнери на СДСМ на централно ниво. И тој и неговиот против кандидат Максим Димитриевски меѓусебно се ...

Димитриевски: Ќе направам сè СДСМ да се реформира, затоа што ги изгуби принципите на државотворност и демократија

Република

Димитриевски очекува поддршка од ВМРО-ДПМНЕ: Секоја поддршка е добредојдена

Фокус

Димитриевски: Ќе направам сè СДСМ да се реформира, затоа што ги изгуби принципите на државотворност и демократија

Кумановски м.

Димитриевски ке ја добиел пак градоначалничката битка а после ќе ја спасувал партијата од сегашното раководство

Либертас

Димитриевски: Ќе направам сè СДСМ да се реформира, затоа што ги изгуби принципите на државотворност и демократија

Zoom

Димитриевски сака да ја реформира СДСМ

Фокус

Lider Опсервер Локално

Димитриевски: Нашата програма е развојна и сериозна, Кумановци го препознаа концептот, верувам на 31-ви повторно ќе ни ...

Кумановски м. - 22.10.2021

Независниот кандидат за градоначалник на општина Куманово Максим Димитриевски, во Топ Тема на телевизија Телма информираше дека Куманово од една од најзаглавените финансиски општини е трансформирана во една од најстабилните.

Димитриевски: Бараме поддршката од сите  граѓани, верувам дека на 31-ви ќе ја добиеме

Република

Димитриевски на средба со противкандидатите: Добрите проекти ќе ги инкорпорираме во една програма за добробит на сите кумановци

Република

Максим Димитриевски на кафе дружба со противкандидатите Димитровска, Михајловски и Салиу

24Инфо

ФОТО: Димитриевски на кафе дружба со противкандидатите Михајловски, Димитровска и Салиу

Курир

(ФОТО) Димитриевски на кафе дружба со противкандидатите Михајловски, Димитровска и Салиу

Lider

(ФОТО) Димитриевски на кафе муабет со противкандидатите Михајловски, Димитровска и Салиу

Нетпрес

Вечер Прес Локално 360 степени Точка Кумановски м. +инфо MakPress

Максим Димитриевски: Продолжуваме со активна поддршка на спортските клубови во Куманово

Сител - 22.10.2021

„Ќе продолжиме со активна поддршка на спортските клубови. Ќе обезбедиме повеќе средства за развој на спортот преку општинскиот сојуз на спортови. Ќе организираме повеќе турнири и натпревари на локално, државно и интернационално ниво.

Димитриевски ќе продолжи со активната поддршка на спортските клубови на локално, државно и интернационално ниво

Курир

Максим Димитриевски: Бесплатен јавен градски превоз за студенти и пензионери во Куманово, отвораме младински центри, во моментов се реконструира спорската сала

Република

Димитриевски: Поддршка за младите, развој на спортот во Куманово

Сител

Димитриевски: Ќе продолжиме со активна поддршка на спортските клубови

Република

Димитриевски: Поддршка за младите, развој на спортот во Куманово

MakPress

Димитриевски: Поддршка за младите, развој на спортот во Куманово

24 Вести

Кумановски м. Кумановски м. Lider