TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Кутињо би можел да се врати во Премиерлигата, но, не во Ливерпул

24Фудбал - 12.01.2019

Бразилецот повеќе не е опција број еден за својата позиција кај Ернесто Валверде, Артуро Видал и Артур во последните неколку месеци мошне добро ја искористија укажаната прилика за докажување, а дури и Осман Дембеле има позначајна улога од Кутињо во ...

Случајот „Кутињо“ на пат да ја „разнесе“ соблекувалната на Барса

Локално - 11.01.2019

Бразилскиот халф на Барселона, Филипе Кутињо беше многу блиску до дефиницијата „безобразен“ во синоќешниот натпревар со Леванте од Купот на Шпанија. Вчера сметаниот за најскапото засилување во историјата на Барселона (со оглед дека не е позната ...

Мурило задоволен од дебито во Барселона и покрај поразот од Леванте

Либертас - 11.01.2019

Одбранбениот фудбалер Џејсон Муриљо кажа дека е задоволен од своето деби во тимот на Барселона и покрај поразот од Леванте во осминафиналето од шпанскиот куп (1: 2). Колумбиецот синоќа на гостувањето во Валенсија ги одигра сите 90 минути.

Валверде се правдаше за ротациите во Барса

Локално - 11.01.2019

Тренерот на Барселона, Ернесто Валверде го одбрани изборот на експерименталниот тим за првиот натпревар од 1/8-финалето на Купот на Шпанија против Леванте (1:2). 54-годишниот стратег смета дека понекогаш во составот треба да се прават ротации, за да ...

Валверде со порака до Кутињо: Треба да се избориш за место на теренот

Нетпрес - 11.01.2019

Тренерот на Барселона, Ернесто Валверде имаше што да каже на адреса на својот фудбалер Филипе Кутињо по неочекуваниот пораз од 1: 2 од Леванте во осминафиналето од Кралскиот куп. Стратегот навести дека бразилскиот репрезентативец не се чувствува ...