TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Челзи не се шегува, по Зијеч доаѓа и ѕвездата на Лион

Gol.mk - 28.02.2020

Наредната сезона во редовите на Челзи ќе игра големата надеж на мароканскиот фудбал Хаким Зијеч. За сума од 40 милиони евра, лондонскиот клуб успеа да го доведе крилниот напаѓач од Ајакс. Извори блиски до „сините“ откриваат дека тоа нема да биде ...

Проблем на Јувентус: Фудбалот на Сари е невозможен за Кристијано Роналдо

+инфо - 27.02.2020

Поранешниот фудбалер на Јувентус и Наполи, Емануел Џакерини ги анализира проблемите на „бјанконерите“. Актуелниот играч на Киево го познава италијанскиот тренер на „црно-белите“, Мауруцио Сари од нивниот заеднички престој на „Сан Паоло“.

Лион им се заканува со тужби на фановите кои се исмеваат со тренерот Гарсија

Дерби - 27.02.2020

Францускиот клуб Лион најави тужби против фановите кои се потсмеваат или јавно го навредуваат актуелниот тренер на екипата, Руди Гарсија. Слабите резултати во домашното првенство ги свртеа фановите против Гарсија и тој често е претставуван како ...

Роналдо: Ова не е резултат кој го посакувавме, но во Лигата на шампионите секогаш е тешко

24Фудбал - 27.02.2020

Италијанскиот првак имаше доминација во поглед на поседот на топката, нешто повеќе удари кон голот на противникот, меѓутоа домаќинот беше тој кој на крајот се радуваше на победата, со што претстои неизвесност за реваншот во Торино.

Играчите на Лион презадоволни од триумфот над Јуве

Кајгана - 27.02.2020

Во Лион владее огромна доза на задоволство откако синоќа францускиот тим приреди големо изненадување совладувајќи го италијанскиот шампион. Можеби со најголема насмевка беше оној кој го урна Јуве, оној кој ја затресе мрежата на Војчех Шченсни.

Виси позицијата на Сари во Јуве, се наѕира неговиот наследник!

TopSport - 27.02.2020

Јувентус синоќа во Франција доживеа пораз од Лион (1-0) во првиот осминафинален дуел, а „Старата дама“ разочара со изданието. Навивачите прстот го вперуваат кон тренерот Маурицио Сари кој ќе има уште една прилика да докаже дека е вистинскиот човек ...

Сари секогаш има изговор: Играчите не ме слушаа што им велам

Кајгана - 27.02.2020

Јувентус неочекувано загуби на гости кај Лион, а за тренерот Маурицио Сари виновни се играчите кои правеле спротивно од она што ги учел на тренинг. Секогаш кога Јувентус нема да го постигне посакуваниот резултат оправдувањето на Сари е дека играчите ...

Роналдо: Има и реванш, верувам дека ќе одиме понатаму

Спортски - 27.02.2020

Фудбалерите на Јувентус синоќа не одиграа добар натпревар против Лион во Лигата на шампиони и загубија со 1:0. Првата ѕвезда на „бјанконерите“, Кристиано Роналдо сепак е оптимист пред реваншот и верува дека неговиот тим ќе се пласира во ...

Ако загуби од Лион, Сари ќе „лета“ од Јуве

SportMedia - 27.02.2020

Тренерот на Јувентус, Маурицио Сари стравува за својата позиција, тврди Ла Република, која пишува дека неговиот стол се „тресе“ и дека тој ќе „лета“ од клубот доколку биде елиминиран од Лион во осминафиналето од Лигата на шампионите.

Сари и сам не знае што формација сака да игра, Јувентус размислува за промена?

Спортски - 27.02.2020

Jувентус вчера изгуби од Лион со 1:0 во првиот натпревар од осминафиналето во Лигатан а шампионите. Италијанскиот шампион одигра слаб натпревар и скоро и да не создаде посериозна опасност пред голот на Антонио Лопес .

Роналдо се огласи по поразот од Лион: Не го добивме резултатот што го посакувавме, во Торино…(ФОТО)

Дерби - 27.02.2020

Јувентус доживеа пораз од Лион од 1-0 на натпреварот во Франција, па во реваншот закажан за 17 март ќе мора да одигра далеку подобро, поквалитетно ако сака да се пласира во четвртфиналето на Лигата на шампионите.

Доколку не го елиминира Лион, Сари ќе лета од Јувентус, а место него доаѓа добро познато име

Слободен Печат - 27.02.2020

Весникот „Ла Република“ пишува дека тренерот на Јувентус има само една шанса да се спаси од отказ. Маурицио Сари откако седна на клупата на италијанскиот шампион, Јувентус, постојано е мета на критики како на медиумите така и на навивачите на ...

ВОЗНЕМИРУВАЧКО ФОТО: Јувентус „крвареше“ во Лион, ама буквално

Sport M - 27.02.2020

Јувентус загуби на гостувањето кај Лион со 1:0 и се наоѓа пред проблеми за пласман во четвртфиналето во Лигата на шампионите, натпреварување кое е приоритет оваа сезона за неколкукратниот шампион на Италија.

Сари „удри“ по играчите: Не разбираат што барам од нив, тешко им влегуваат во глава моите замисли

МКД - 27.02.2020

Тренерот на Јувентус, Маурицио Сари беше бесен како рис по поразот од 1-0 на гостувањето кај Лион, вели дека не знае зошто не можат да го разберат неговиот концепт односно дека топката треба брзо да движи.

Манчестер Сити и Лион со предност во реванш дуелите со Реал и Јувентус

Сител - 27.02.2020

Со двата натпревари кои се одиграа синоќа комплетирана е првата етата од осминафиналната рунда во фудбалската Лига на шампиони Екипите на Манчестер Сити и Олимпик Лион си обезбедија предност за реванш дуелите против Реал Мадрид односно Јувентус.

Децата на Лион кои го оладија Јувентус

Оff.net - 27.02.2020

Бјанконерите го одиграа првиот меч на кој Кристијано Роналдо не постигна гол. Против себе имаа млада екипа, предводена од Руди Гарсија, човекот кој пред неколку сезони ја водеше ...

Руди Гарсија: Ни треба гол во Торино за пласман во четвртфинале

Gol.mk - 27.02.2020

Иако едвај се квалификува во нокаут фазата на Лигата на шампионите, француски Лион приреди изненадување и го совлада првакот на Италија , Јувентус со 1-0 во првиот осминафинален натпревар.

Роналдо: Веруваме дека можеме да продолжиме понатаму

Sport M - 27.02.2020

Јувентус беше поразен синоќа од Лион, во првиот натпревар од 1/8 финале во Лигата на шампионите. Дури ни Кристијано Роналдо не успеа да му помогне на Јуве да се избегне минимален пораз (1-0) од Лион. Денес Роналдо се појави на социјалните мрежи.

Руди Гарсија: Не е лесно да се победи Јувентус

Екипа - 27.02.2020

Францускиот тим Лион оствари минимален триумф (1-0) над Јувентус во првиот осминафинален натпревар од Лигата на шампионите. Тренерот Руди Гарсија е задоволен од изданието на фудбалерите и потенцира дека воопшто не е лесно да се победи „старата дама“ ...

Сари конфузен: Не ми е јасно, имам проблем со моите играчи!

Спортклуб - 27.02.2020

Поразот за „бјанконерите“ во Лион дојде како изненадување, пред се поради стерилноста на овој Јувентус. Верувале или не, гостите од Торино не упатија ниту еден директен удар на противничкиот гол, нешто кое нема им се случено со децении.

Сари: Ние го правиме спротивното, играчите не ме разбираат

СуперСпорт - 27.02.2020

Тренерот на Јувентус, Маурицио Сари, беше многу лут по поразот од 1:0 на Лион во првиот натпревар од осминафиналето во Лигата на шампионите. Јувентус се чинеше очаен, особено во првото полувреме, а Сари вели дека главната причина е затоа што топката ...

Ауар: Не смееме да одиме во Торино како жртви…

Sport M - 27.02.2020

Лион синоќа го совлада Јувентус со 1:0 на домашен терен во првиот натпревар од 1/8 финале во Лигата на шампионите. Беше голема победа и награда за одличниот настап на Лион. Сепак, францускиот тим има уште многу работа да направи за да ја исфрли ...

Сари лут на играчите: Не ме разбираат што барам од нив, тоа е основно

Gol.mk - 27.02.2020

Италијанскиот шампион Јувентус синоќа го одиграа еден од најлошите натпревари оваа сезона и на гостувањето кај Лион заслужено загуби до 1-0 во рамки од првиот осминафинален дуел во Лигата на шампионите.

„Не смееме да бидеме жртви во Торино“

Sport 1 - 27.02.2020

Фудбалерите на Лион синоќа забележаа минимална победа од 1-0 над Јувентус во рамки на осминафиналето во Лигата на шампиони. Ова е еден најпосакуваните резултати за тренерите кога се во прашање ваквите натпревари - победа без примен гол.

Јувентус не е Реал: „Бјанконерите“ имаат само една победа во нокаут фаза откако дојде Роналдо

Спортклуб - 27.02.2020

Кристијано Роналдо требаше да биде засилување и гаранција дека Јувентус ќе ја уништи повеќе од двецениската клетва и ќе ја освои титулата во Лигата на шампионите. Можеби ќе биде така, но првите две сезони од неговиот престој во Торино се ...

Сари: Играчите не ме разбираат, прават спротивно од она што ќе им кажам

Спортманија - 27.02.2020

Тренерот на Јувентус знае зошто неговата екипа претрпе пораз во Лион. Јувентус ќе брка еден гол негатива во реваншот против Лион во осминафиналето откако вчера Старата дама загуби со минимални 1-0 во првата пресметка во Лигата на шампионите.

Расте притисокот врз Сари – клучни 20 дена за неговата судбина

Спортклуб - 27.02.2020

Најдоцна до репрезентативната пауза, пред крајот на март, ќе се знае дали Маурицио Сари ќе ја доработи сезонава како тренер на Јувентус. Искусниот стручњак беше донесен по успехот со Челси со кој го освои трофејот во Лигата Европа, но очигледно е ...

Сари разочаран: Фудбалерите не ги разбираат основите на играта, се прават спротивно

Слободен Печат - 27.02.2020

Тренерот на Јувентус вели дека главна причина за поразот на неговиот тим од Олимпик Лион е спорото движење на топката. Италијанскиот шампион загуби со 1:0 на гостувањето кај Олимпик Лион во првиот осминафинален натпревар од Лигата на шампионите.

На Роналдо итно мора да му се забранат слободните удари!

Курир - 27.02.2020

Фудбалерот на Јувентус, Кристијано Роналдо, е далеку од најефикасниот играч во историјата на Лигата на шампионите. Тој до сега постигна дури 128 голови, а особено е импресивно што постигна повеќе голови во нокаут фазата (65) отколку во групата (63) ...

Лион го изненади Јуве, Сити се радуваше среде Мадрид

Кајгана - 27.02.2020

Неочекувани резултати од последните два осминафинални натпревари кои се одиграа синоќа во најквалитетното клупско натпреварување. Италијанскиот шампион Јувентус до вчера имаше перфектен скор на гостувањата кај Лион, но синоќа во третиот обид ...

Беше ли Јувентус оштетен за пенал против Лион? (ВИДЕО)

Спортски - 27.02.2020

Екипата на Јувентус вчера беше поразен во првиот натпревар од осминафиналето против Лион (1:0). Јувентус ќе мора се обиде дома да го сврти резултатот во своја корист. Меѓутоа после натпреварот најмногу се коментира една ситуација која се случи во ...

Сари брутален: Фудбалерите не ја разбираат основната игра и се прават спротивно

OhridNews - 27.02.2020

Актуелниот првак и водечка екипа во Серија А, Јувентус со пораз од Лион во Франција (1-0) ги започна елиминациските натпревари во Лигата на Шампиони. „Старата дама“ во реваншот на домашен терен во Торино ќе мора да победи со најмалку два голови ...

Сари многу лут: Не знам зошто ама играчите не ме разбираат

Екипа - 27.02.2020

Стратегот на Јувентус, Маурицио Сари очекувано беше многу лут по синоќешниот пораз од Лион со 1-0 по првиот натпревар од осминафиналето во ЛШ. Јувентус делуваше очајно во првото полувреме, за што Сари нема објаснување… „Тешко е да се објасни зошто… ...

Сари: Играчите не ме разбираат, сѐ работат погрешно

TopSport - 27.02.2020

Тренерот на Јувентус Маурицио Сари бил незадоволен од она што неговите играчи го прикажале синоќа во Лион. Олимпик забележа победа 1:0 над Јувентус во првиот осмина-финален натпревар во Лигата на шампионите.

Сари: Игравме бавно и без агресија

Опсервер - 27.02.2020

– Тренерот на Јувентус, Маурицио Сари, по поразот од Лион во првиот натпревар од осминафиналето на Лигата на шампионите (0:1), истакна дека на неговиот тим му недостасува агресија во нападот. – Во првото полувреме бевме многу бавни.

Каде бе Пауло?

Оff.net - 27.02.2020

Очаен прв меч на Јувентус во нокаут фазата од Лигата на шампионите кој доби противник по мерка, но загуби 1:0. Немаа шут во рамки на гол. Немоќта на Старата Дама против Лион најдобро е отсликана во овој дуел на Дибала со Хусем ...

Пеп и Сити го освоија „Сантијаго Бернабеу“, Јувентус загуби во Лион (видео)

Макфакс - 26.02.2020

Манчестер сити успеа да стигне до фантастична 2:1 победа во дуелот на „титаните“ на „Сантијаго Бернабеу“ против Реал Мадрид, благодарение на неверојатната Кевин де Брујне, кој имаше гол и фантастична асистанција, за тимот на Пеп Гвардиола да остане ...

Сити првпат славеше против Реал, Лион го шокираше Јувентус

Нетпрес - 26.02.2020

Во најинтересниот судир во осминафиналето на фудбалската Лига на шампионите, Манчестер Сити во Мадрид во средата вечерта од во петиот меѓусебен судир го совлада Реал со 2:1, а во вториот дуел Лион пред своите навивачи со 1:0 го изненади Јувентус.

ЛШ: „Граѓаните“ со пресврт славеа во Мадрид, пораз со незгоден резултат на Јувентус (видео)

OhridNews - 26.02.2020

Фудбалерите на Манчестер Сити остварија голем триумф во првиот натпревар од 1/8 финалето во Лигата на Шампиони совладувајќи го Реал Мадрид со 1-2 (0-0) на Сантијаго Бернбау во Мадрид. Лидерот во Серија А Јувентус, пак, на гостување кај Лион претрпе ...

Сити го реши Реал среде „Бернабеу“, Јувентус трагичен против Лион

Локално - 26.02.2020

Манчестер Сити направи многу важен чекор кон четвртфиналето во Лигата на шампионите, откако го надигра Реал Мадрид со 2-1 на гостувањето на „Бернабеу“. Тоа беше прва победа на „граѓаните“ над шпанскиот гигант во петте натпревари меѓу нив.

Лига на шампионите: Во Мадрид шлагот на колото

Нетпрес - 26.02.2020

Првата рунда од дуелите во осминафиналето во фудбалската Лига на шампионите завршува во средата со средбите меѓу Реал Мадрид и Манчестер Сити, и Лион и Јувентус. Соочувањето меѓу мадридските „Кралеви“ и манчестерските „Граѓани“ секако е еден од ...

ЛШ: Дерби на „Сантијаго Бернабеу“, Јувентус патува во Франција

OhridNews - 26.02.2020

Со натпреварите Реал Мадрид – Манчестер Сити на „Сантијаго Бернабеу“ и Лион – Јувентус на „Парк Лион“ ќе се комплетира првата фаза од 1/8 финалето во Лигата на Шампиони. „Кралевите“ најдобро го знаат рецептот за играње во нокаут фазата, додека ...

ЛШ: Сити со прва победа над Реал, Јувентус поразен од Лион

Бриф - 26.02.2020

Манчестер Сити направи многу важен чекор кон четвртфиналето во Лигата на шампионите, откако го надигра Реал Мадрид со 2-1 на гостувањето на „Бернабеу“. Тоа беше прва победа на „граѓаните“ над шпанскиот гигант во петте натпревари меѓу нив.

ЛШ: Сити го победи Реал во Мадрид, Јувентус со пораз од Лион

Денешен - 27.02.2020

Манчестер Сити направи многу важен чекор кон четвртфиналето во Лигата на шампионите, откако го надигра Реал Мадрид со 2:1 на гостувањето на „Бернабеу“. Тоа беше прва победа на „граѓаните“ над шпанскиот гигант во петте натпревари меѓу нив.

Сити за 30 минути ја „сврте“ во Мадрид, Лион подобар од Јувентус

MakPress - 27.02.2020

Манчестер Сити направи многу важен чекор кон четвртфиналето во Лигата на шампионите, откако го надигра Реал Мадрид со 2-1 на гостувањето на „Бернабеу“. Тоа беше прва победа на „граѓаните“ над шпанскиот гигант во петте натпревари меѓу нив.

Сари: Игравме бавно и без агресија

Курир - 27.02.2020

Тренерот на Јувентус, Маурицио Сари, по поразот од Лион во првиот натпревар од осминафиналето на Лигата на шампионите (0:1), истакна дека на неговиот тим му недостасува агресија во нападот. – Во првото полувреме бевме многу бавни.

Сари ги прекори играчите на Јуве за бавна и неагресивна игра во Лион

Нетпрес - 27.02.2020

Тренерот на Јувентус, Маурицио Сари, по поразот од Лион во првиот натпревар од осминафиналето на Лигата на шампионите (0:1), истакна дека на неговиот тим му недостасува агресија во нападот. „Во првото полувреме бевме многу бавни.

Сари: Игравме бавно и без агресија

А1 On - 27.02.2020

Тренерот на Јувентус, Маурицио Сари, по поразот од Лион во првиот натпревар од осминафиналето на Лигата на шампионите (0:1), истакна дека на неговиот тим му недостасува агресија во нападот. – Во првото полувреме бевме многу бавни.

Сари: Играчите не ме разбираат, сѐ работат погрешно

Макфакс - 27.02.2020

Тренерот на Јувентус Маурицио Сари бил незадоволен од она што неговите играчи го прикажале синоќа во Лион. Олимпик забележа победа 1:0 над Јувентус во првиот осмина-финален натпревар во Лигата на шампионите.

Сари: Игравме бавно и без агресија

Либертас - 27.02.2020

Тренерот на Јувентус, Маурицио Сари, по поразот од Лион во првиот натпревар од осминафиналето на Лигата на шампионите (0:1), истакна дека на неговиот тим му недостасува агресија во нападот. – Во првото полувреме бевме многу бавни.