TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Александар Тодоровски со ,,Под исто небо” е победник на 36-то издание на Макфест

ММС - 19.09.2021

Александар Тодоровски со ,,Под исто небо” е победник на годинашново, 36-то издание на Макфест. Со огромна почит кон фестивалот, ‘dreams come true’ -порача победникот. Втората награда отиде во рацете на Мартинијан Кириловски кој настапи со ,,Вистина”.

Не ми се верува: Заврши „Макфест“, победникот ги изненади сите

Мастило - 19.09.2021

Фаворитите си заминаа со празни раце Александар Тодоровски е победник на 36-то издание на „Макфест“. Пејачот за кој јавноста не знае речиси ништо успеа да триумфира на штипскиот фестивал во конкуренција на повеќе звучни имиња, меѓу кои легендарните ...

Дебитантот Александар Тодоровски е победник на 36-то издание на „Макфест“

Независен - 19.09.2021

Александар Тодоровски е победник на 36-то издание на „Макфест“.Пејачот за кој јавноста не знае речиси ништо успеа да триумфира на штипскиот фестивал во конкуренција на повеќе звучни имиња, меѓу кои легендарните „Интервали“, Ѓоко Танески, „Ај Кју“ и ...

Александар Тодоровски победник на Макфест 2021

Скопје1 - 19.09.2021

Александар Тодоровски е победник на 36-то издание на „Макфест“. Тој ја изведе песната ,,Под исто небо”. Второто место му припадна на Мартинијан Кириловски, а како трета заврши младата штипјанка Марија Данева.

Победник на Макфест 2021 е дебитантот Александар Тодоровски, добитничката на 3-то место се расплака

Црнобело - 19.09.2021

Победата на 36-тото издание на штипскиот фестивал Макфест замина кај Александар Тодоровски, кој настапи како дебитант - кои се другите добитници на награди? Награда за најдобар аранжман доби Лазар Цветковски за композиција „Денот што ми носи“ на ...

Калина Велковска за Точка: „Вечерва на финалето на Макфест одиме дрско докрај“

Точка - 18.09.2021

„4“ - музичка нумера која без двоумење треба да стане дел од вашата омилена плеј листа. Пишува : Цеце Николова Фото : Тоши Трајчев Многу емоција, неверојатна енергија, сексапил и брутално добар вокал, спакувани во една песна.

(Видео) Или потврда за вакцина или негативен брз тест: Дојчиновски за настапите на 36-тото издание на Макфест

ММС - 18.09.2021

Учесниците на Макфест треба да приложат сертификат за вакцинација, а доколку не се вакцинирани им се прави брз тест пред настапот – објасни уметничкиот директор на фестивалот, Владимир Дојчиновски во денешното гостување во емисијата Стадион на Канал ...

И да врне и да вее, на Макфест секако ќе се пее: Финална вечер со 14 нови композиции

ММС - 18.09.2021

Дождот нема да биде причина за било какви отстапки за реализација на втората макфестовска вечер, преносот ќе се емитува. Во градот под Исарот во рамки на 36-тото издание на фестивалот за музика ќе одекнат нови 14 композиции.

Миро Кацаров за Точка: „Мислам дека ова е прво издание на Макфест во кое некој водител доби толку многу аплауз“

Точка - 18.09.2021

На 36-то издание на Макфест, фестивалот на забавни мелодии, за првпат водители се Миро Кацаров и Ведрана Ѓорѓевиќ - кои ги гледаме како водители на „Golden Carpet“. Пишува: Цеце Николова Сепак, првпат во ваква форма се заедно пред толкав број на ...

Точка на „Макфест“: Еве како изгледаше првата полуфинална вечер на 36-то издание на најстариот фестивал на забавни ...

Точка - 18.09.2021

Вчеравечер со почеток од 20:30 часот се одржа првата полуфинална вечер на најстариот фестивал на забавни мелодии, Макфест, во Штип. Пишува: Цеце Николова Миро Кацаров и Ведрана Ѓорѓевиќ оваа година се домаќини на Макфест, па со интересен вовед на ...

36-то издание на Макфест: Преовладуваа црно-белите комбинации и јаката шминка

Женски магазин - 18.09.2021

Макфест е музички фестивал кој буди многу спомени кај многу наши пејачи. Многумина од нив токму на оваа голема сцена ги имале своите први настапи. А, можеби и првите големи хитови, песни кои станале евергрини или пак хитови за сите генерации.

Прва полуфинална вечер на Макфест во Штип

Вистина.мк - 18.09.2021

Вчера вечер започна триесет и шестото издание на Фестивалот на музика „Макфест“, на отворената сцена поставена во спортско-рекреативниот центар „Аква бела ресорт“ во Штип. Миро Кацаров и Ведрана Ѓорѓевиќ оваа година се домаќини на „Макфест“, па со ...

Уникатно и во свој стил – Калина Велковска со „4“ се пласираше во финалето на „Макфест 2021“

Скопје1 - 18.09.2021

Вчера вечер започна триесет и шестото издание на Фестивалот на музика „Макфест“, на отворената сцена поставена во спортско-рекреативниот центар „Аква бела ресорт“ во Штип. Честа да го отвори овогодинешното издание и припадна на прекрасната Калина ...

Кали го отвори 36. Макфест во Штип

Независен - 18.09.2021

Вчера вечер започна триесет и шестото издание на Фестивалот на музика „Макфест“, на отворената сцена поставена во спортско-рекреативниот центар „Аква бела ресорт“ во Штип. Честа да го отвори овогодинешното издание и припадна на Калина Велковска – ...

Уникатно и во свој стил: Калина Велковска - Кали со „4“ се пласираше во финалето на „Макфест 2021“

Женски магазин - 18.09.2021

Вчера вечер започна триесет и шестото издание на Фестивалот на музика „Макфест“, на отворената сцена поставена во спортско-рекреативниот центар „Аква бела ресорт“ во Штип. Честа да го отвори овогодинешното издание и припадна на прекрасната Калина ...

Уникатно и во свој стил – Калина Велковска – Кали со „4“ се пласираше во финалето на „Макфест 2021“

Lady - 18.09.2021

Вчера вечер започна триесет и шестото издание на Фестивалот на музика „Макфест“, на отворената сцена поставена во спортско-рекреативниот центар „Аква бела ресорт“ во Штип. Честа да го отвори овогодинешното издание и припадна на прекрасната Калина ...

МАКФЕСТ 2021: Калина Велковска – Кали со песната „4“ влезе во големото финале

Слободен Печат - 18.09.2021

Вчера вечер започна триесет и шестото издание на Фестивалот на музика „Макфест“, на отворената сцена поставена во спортско-рекреативниот центар „Аква бела ресорт“ во Штип. Честа да го отвори овогодинешното издание и припадна на прекрасната Калина ...

Уникатно и во свој стил – Калина Велковска - Кали со „4“ се пласираше во финалето на „Макфест 2021“

Црнобело - 18.09.2021

Вчера вечер започна триесет и шестото издание на Фестивалот на музика „Макфест“, на отворената сцена поставена во спортско-рекреативниот центар „Аква бела ресорт“ во Штип. Честа да го отвори овогодинешното издание и припадна на прекрасната Калина ...

Триесет и шесто издание на „Макфест“

Frontline - 17.09.2021

Триесет и шестото издание на Фестивалот на музика „Макфест“ ќе се одржи денеска и утре. Првата вечер е посветена на изведувачи кои првпат се појавуваат на сцената на „Макфест“, додека втората е замислена како финале.

Триесет и шесто издание на „Макфест"

Канал5 - 17.09.2021

Триесет и шестото издание на Фестивалот на музика „Макфест" ќе се одржи денеска и утре. Првата вечер е посветена на изведувачи кои првпат се појавуваат на сцената на „Макфест", додека втората е замислена како финале.

Триесет и шесто издание на „Макфест“

MakPress - 17.09.2021

Триесет и шестото издание на Фестивалот на музика „Макфест“ ќе се одржи денеска и утре. Првата вечер е посветена на изведувачи кои првпат се појавуваат на сцената на „Макфест“, додека втората е замислена како финале.