TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Кривична пријава за скопјанец кој превезувал повеќе патници одошто дозволеното

ММС - 13.01.2021

Четириесет и петгодишен скопјанец заработи кривична пријава – соопшти попладнево МВР. Пријавата ја поднела гостиварската полиција, поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „непостапување според здравствените прописи за време на ...

Велешанец наместо да седи во самоизолација, шетал надвор

Република - 12.01.2021

СВР Велес поднесе кривична пријава против М.Д. (52) од Велес, поради постоење основано сомнение за сторено кривично дело „непостапување според здравствени прописи за време на епидемија”. На 09.12.2020 во с.Оморани,велешко каде пријавениот имал ...

СВР Велес поднесе кривична пријава против М.Д. (52) од Велес

Опсервер - 13.01.2021

СВР Велес поднесе кривична пријава против М.Д. (52) од Велес, поради постоење основано сомнение за сторено кривично дело „непостапување според здравствени прописи за време на епидемија”. На 09.12.2020 во с.Оморани,велешко каде пријавениот имал ...

Велешанец ќе одговара: Наместо да седи во самоизолација, излегувал надвор од домот

Курир - 12.01.2021

СВР Велес поднесе кривична пријава против М.Д. (52) од Велес, поради постоење основано сомнение за сторено кривично дело „непостапување според здравствени прописи за време на епидемија”. На 09.12.2020 во с.Оморани,велешко каде пријавениот имал ...