TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Пукање во Нов Белград, мета бил член на криминалната група „Пинк Пантер“

Макфакс - 17.10.2020

На паркингот пред трговскиот центар во Нов Белград, каде што попладенво околу 16:40 часот се случило пукање, во кое тешко бил ранет еден маж, во моментов се врши увид од страна на белградската полиција, пренесуваат српските медиуми.

ВИДЕО: Во Белград, застрелан Александар Шарац, член на криминалната група „Пинк пантер“

А1 On - 17.10.2020

Денеска околу 16 часот, во подземната гаража на Трговскиот центар „Ушче“ во Белград, застрелан е Александар Шарац, член на криминалната група „Пинк Пантер“. Како што известуваат српските медиуми, 35-годишниот Шарац итно бил пренесен на одделението ...

Во Белград пукано во член на „Пинк Пантер?

+инфо - 17.10.2020

Во Нов Белград на паркингот ТЦ „Ушче“ попладнево околу 16 часот се случило пукање, а полицијата го блокирала влезот во Нов Белград, пишува Б92 . Пукањето се случило на влезот на паркингот на трговскиот центар, и според првичните информации едно лице ...

Пукање во трговски центар во Белград – едно лице повредено

ТВ21 - 17.10.2020

Во нов Белград во трговскиот центар „Ушче“ околу 16 часот се случил инцидент во кој имало пукање со огнено оружје. Настанот се одвивал во гаражата на овој центар, а според неофицијални информации едно лице е рането на главата.

Познатиот трговски центар Ушче во Белград како на крими филм - еве како било пукано во млад човек

Фактор - 17.10.2020

Познатиот трговски центар Ушче во Белград попладнево бил како на крими филм, бидејќи таму е ранет со пиштол човек во главата. Во гаражата на ТЦ Уше на нивото од минус 1, денес околу 16.20 часот, се случило пукање во кое 35 годишниот Александар Ш.

Пукање во Белград на паркинг пред трговски центар – eдно лице рането

Скопје1 - 17.10.2020

Во Нов Белград на паркингот ТЦ „Ушче“ попладнево околу 16 часот имало пукање на влезот на паркингот на трговскиот центар, и според првичните информации едно лице е рането. Медиумите јавуваат дека е пукано во А.Ш.

Пукање во Белград: Едно лице рането на паркинг пред трговски центар

Слободен Печат - 17.10.2020

Ова е втор инцидент во Белград во последниве неколку дека. Пред два дена во кафуле во Белград беше фрлена рачна бомба. На паркинг пред трговскиот центар во Белград околу 16 часот се случи пукање.

Пукање во Нов Белград, мета бил член на криминалната група „Пинк Пантер“

Опсервер - 17.10.2020

На паркингот пред трговскиот центар во Нов Белград, каде што попладенво околу 16:40 часот се случило пукање, во кое тешко бил ранет еден маж, во моментов се врши увид од страна на белградската полиција, пренесуваат српските медиуми.

Пукање во Нов Белград, мета бил член на криминалната група „Пинк Пантер“

Вечер - 17.10.2020

На паркингот пред трговскиот центар во Нов Белград, каде што попладенво околу 16:40 часот се случило пукање, во кое тешко бил ранет еден маж, во моментов се врши увид од страна на белградската полиција, пренесуваат српските медиуми.

Пукање во Нов Белград, мета бил член на криминалната група „Пинк Пантер“

Сител - 17.10.2020

На паркингот пред трговскиот центар во Нов Белград, каде што попладенво околу 16:40 часот се случило пукање, во кое тешко бил ранет еден маж, во моментов се врши увид од страна на белградската полиција, пренесуваат српските медиуми.