TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Aнгеловски: Како и што ветив, прифатив се што ми беше понудено

Спортски - 14.01.2021

Денес од Фудбалската Федерација на Македонија пристигна потврда дека Игор Ангеловски ќе ја води Македонија на Европското првенство идното лето. Договорот на Ангеловски заврши на крајот на оваа година, а сега е потврдено дека тој ќе биде нашиот ...

ФФМ потврди: Ангеловски ќе ја предводи Македонија на Евро 2021

Sport 1 - 14.01.2021

Фудбалската федерација на Македонија (ФФМ) потврди денеска после состанокот на Управниот одбор дека Игор Ангеловски ќе ја предводи Македонија на Европското првенство летово. Како што беше најавено, Ангеловски останува селектор на националниот тим ...

ОФИЦИЈАЛНО: Игор Ангеловски ќе ја води Македонија на ЕП 2020!

Gol.mk - 14.01.2021

Управниот одбор на Фудбалската федерација на Македонија го потврди новиот договор со селекторот на македонската репрезентација, Игор Ангеловски. Раководството на федерацијата и селекторот Игор Ангеловски ги усогласија ставовите околу новиот договор ...

Ангеловски: Го ставив националниот пред личниот интерес!

Sport 1 - 14.01.2021

Старо-новиот селектор на Македонија, Игор Ангеловски повтори дека го ставил националниот пред личниот интерес за да остане на кормилото на Македонија откако му заврши претходниот договор на крајот на минатата година.

Ангеловски: Верувам дека сите заедно и сложно повторно ќе се радуваме на големи победи

Дриблинг - 14.01.2021

Македонија предводена од Игор Ангеловски на селекторската позиција во стручниот штаб ќе се обиде да избори позитивен резултат на историскиот настап на ЕУРО 2021 ова лето. Ангеловски и ФФМ си подадоа рака за продолжување на соработката, промени по ...

УО на ФФМ: Ангеловски ќе ја предводи Македонија на ЕВРО 2020

Екипа - 14.01.2021

Управниот одбор на Фудбалската федерација на Македонија денеска го потврди новиот договор со селекторот на македонската А репрезентација, Игор Ангеловски. Раководството на ФФМ и селекторот Игор Ангеловски ги усогласија ставовите околу новиот договор ...

Aнгеловски: Благодарност до ФФМ, ќе го вложам сиот свој потенцијал за да ја израдуваме Македонија и од ЕП

Екипа - 14.01.2021

Селекторот со кој Македонија го обезбеди настапот на првото сениорско европско првенство, Игор Ангеловски ќе го води националниот тим и на ЕВРО 2020 во јуни, по постигнатиот договор за продолжување на соработката со ФФМ.

Официјално: Ангеловски ќе ја води Македонија на ЕП!

Дерби - 14.01.2021

Игор Ангеловски дефинитивно ќе ја води Македонија на Европското првенство кое ќе се одржи во оваа календарска година. Управниот одбор на Фудбалската федерација на Македонија го потврди новиот договор според кој популарниот Мрме останува на сегашната ...

Официјално Игор Ангеловски ќе ја предводи Македонија на UEFA EURO 2020

Опсервер - 14.01.2021

Игор Ангеловски ќе ја предводи Македонија на UEFA EURO 2020 🎙 Муамед Сејдини – претседател на ФФМ: 💬 „Како што ветивме пред јавноста за нашиот прв избор за селектор, денеска потврдуваме дека го продолжуваме патот кон успехот“.

Игор Ангеловски останува селектор на Македонија и за Европското првенство!

Спортманија - 14.01.2021

Челниците на ФФМ и селекторот постигнаа договор за нова соработка Управниот одбор на Фудбалската федерација на Македонија го потврди новиот договор со селекторот на македонската А репрезентација, Игор Ангеловски.

Готово е, Игор Ангеловски ќе ја предводи нашата фудбалска репрезентација на ЕП!

Порта - 14.01.2021

Управниот одбор на Фудбалската федерација на Македонија го потврди новиот договор со селекторот на македонската А репрезентација, Игор Ангеловски. Раководството на ФФМ и селекторот Игор Ангеловски ги усогласија ставовите околу новиот договор и ...

Официјално: Ангеловски ќе ја води Македонија на Европското првенство!

Слободен Печат - 14.01.2021

Управниот одбор на Фудбалската федерација на Македонија го потврди новиот договор со селекторот на македонската А репрезентација, Игор Ангеловски. Раководството на ФФМ и селекторот Игор Ангеловски ги усогласија ставовите околу новиот договор и ...

Управниот одбор на ФФМ одлучи: Игор Ангеловски ќе ја предводи Македонија на ЕУРО 2021

Дриблинг - 14.01.2021

Фудбалската федерација на Македонија и Игор Ангеловски ја продолжија соработката, нема да има промени на селекторската позиција во А тимот кој ова лето ќе игра на Европското првенство. УО на ФФМ го потврди новиот договор со селекторот на ...

Игор Ангеловски ќе ја предводи Македонија на ЕУРО 2020

Курир - 14.01.2021

Управниот одбор на Фудбалската федерација на Македонија го потврди новиот договор со селекторот на македонската А репрезентација, Игор Ангеловски. Раководството на ФФМ и селекторот Игор Ангеловски ги усогласија ставовите околу новиот договор и ...

Официјално: Ангеловски ќе ја води Македонија на ЕП 2021!

СуперСпорт - 14.01.2021

Фудбалската федерација на Македонија (ФФМ) потврди на официјалниот веб-сајт дека постигнала договор со селекторот Игор Ангеловски, кој ќе ја предводи фудбалската репрезентација на Европското првенство во 2021 година.

Управниот одбор на ФФМ потврди: Игор Ангеловски ќе ја предводи Македонија на ЕУРО 2020

А1 On - 14.01.2021

Управниот одбор на Фудбалската федерација на Македонија го потврди новиот договор со селекторот на македонската А репрезентација, Игор Ангеловски. Раководството на ФФМ и селекторот Игор Ангеловски ги усогласија ставовите околу новиот договор и ...

Игор Ангеловски ќе ја предводи Македонија на ЕУРО 2020 – потврди Управниот одбор на ФФМ

ММС - 14.01.2021

Управниот одбор на Фудбалската федерација на Македонија го потврди новиот договор со селекторот на македонската А репрезентација, Игор Ангеловски. Раководството на ФФМ и селекторот Игор Ангеловски ги усогласија ставовите околу новиот договор и ...

Одлуката падна: Игор Ангеловски останува на клупата, ќе ја предводи Македонија на историското ЕП

Sport M - 14.01.2021

Управниот одбор на Фудбалската федерација на Македонија го потврди новиот договор со селекторот на македонската А репрезентација, Игор Ангеловски. Раководството на ФФМ и селекторот Игор Ангеловски ги усогласија ставовите околу новиот договор и ...