TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Тројца скопјани каснати од кучиња

Сител - 11.09.2019

Во текот на вчерашниот ден во скопските полициски станици се пријавени три случаи на каснување од куче. Ѓ.С.(31) од Скопје пријавил дека на бул. „Србија“ бил каснат од куче скитник во пределот на левата нога. Д.Д.(52) од Скопје пријавил дека на бул.

Внимавајте кога шетате на улица: Тројца скопјани каснати од кучиња

Press24 - 11.09.2019

Три лица биле каснати од кучиња во Скопје. Во 21.20 часот во Полициската станица Аеродром, 52-годишниот Д.Д. од Скопје пријавил дека на булеварот „АСНОМ“ бил каснат од куче скитник во пределот на десната нога.

Дали и колку долго е во ред да го оставите кучето само дома?

Црнобело - 11.09.2019

Сигурно доколку би можеле, секој миг би го минувале со вашето куче. Но, за жал, во текот на денот имате многу обврски каде што едноставно не можете да го понесете вашето милениче. Па секое утро пред работа, се поздравувате со вашето куче и го ...

Тројца скопјани каснати од кучиња

4NEWS - 11.09.2019

Во текот на вчерашниот ден во скопските полициски станици се пријавени три случаи на каснување од куче. Ѓ.С.(31) од Скопје пријавил дека на бул. „Србија“ бил каснат од куче скитник во пределот на левата нога. Д.Д.(52) од Скопје пријавил дека на бул.

Тројца скопјани каснати од кучиња скитници во Скопје

МКД - 11.09.2019

Во текот на вчерашниот ден во скопските полициски станици се пријавени три случаи на каснување од куче. „Ѓ.С.(31) од Скопје пријавил дека на бул. „Србија“ бил каснат од куче скитник во пределот на левата нога. Д.Д.(52) од Скопје пријавил дека на бул.

Тројца скопјани каснати од кучиња

Нетпрес - 11.09.2019

Во текот на вчерашниот ден во скопските полициски станици се пријавени три случаи на каснување од куче. Ѓ.С.(31) од Скопје пријавил дека на бул. „Србија“ бил каснат од куче скитник во пределот на левата нога. Д.Д.(52) од Скопје пријавил дека на бул.