TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

ВИДЕО: Заев во Турција ги фалеше мерките за привлекување на странски инвестиции на ВМРО-ДПМНЕ

Курир - 13.02.2018

Верувајте досега во Македонија во последните неколку години имаме повеќе од 27-8 странски инвеститори од кои што голем дел се турски компании, сите се задоволни од начинот на работење и соработка во Република Македонија, рече Заев на бизнис форумот ...

(ВИДЕО) Премиерот во Турција ги фалеше мерките за привлекување на инвестиции од претходната македонска Влада

Поглед - 13.02.2018

Верувајте досега во Македонија во последните неколку години имаме повеќе од 27-8 странски инвеститори од кои што голем дел се турски компании, сите се задоволни од начинот на работење и соработка во Република Македонија, рече Заев на бизнис форумот ...

Заев: Ќе создадеме услови за повеќе инвестиции од Турција

Алсат-М - 12.02.2018

За време на престојот во Турција, премиерот на Македонија, Зоран Заев изјави дека и покрај тоа што Турција е на шестото место по бројот на инвестиции во земјава, ќе се создадат услови и за поголеми инвестиции.

Трговијата со Турција да достигне милијарда евра, порача Заев во Анкара

Макфакс - 11.02.2018

Постојат можности за унапредување на економската соработка меѓу Република Македонија и Република Турција, констатирано е заеднички на вечерата на премиерот Зоран Заев со бизнисмени од Турција, организирана вечерва во Анкара, од ТОББ (TOBB) – Сојузот ...

(ВИДЕО) Премиерот Заев во Анкара: Трговијата меѓу Македонија и Турција да достигне милијарда евра

еМагазин - 12.02.2018

Постојат можности за унапредување на економската соработка меѓу Република Македонија и Република Турција, порача премиерот Зоран Заев кој вчера отпатува во официјална посета на Турција. „На вечерата во Анкара со бизнисмени од Турција, организирана ...

Заев очекува трговската размена со Турција да достигне милијарда евра

Нова ТВ - 11.02.2018

Постојат можности за унапредување на економската соработка меѓу Република Македонија и Република Турција, констатирано е заеднички на вечерата на премиерот Зоран Заев со бизнисмени од Турција, организирана вечерва во Анкара, од ТОББ (TOBB) – Сојузот ...

Заев: Трговијата со Турција да достигне милијарда евра, има интерес за нови инвестиции (ВИДЕО)

Канал5 - 11.02.2018

Постојат можности за унапредување на економската соработка меѓу Република Македонија и Република Турција, констатирано е заеднички на вечерата на премиерот Зоран Заев со бизнисмени од Турција, организирана вечерва во Анкара, од Сојузот на стопански ...

Заев на вечера со турски бизнисмени: Очекувам милијарда евра трговска размена со Турција

Фокус - 11.02.2018

Тука сме да пренесам отворена покана за инвестирање во Македонија. Свесен сум дека мојата земја ќе има напредок ако се развиваат приватниот сектор и инвестициите, порача премиерот Зоран Заев на вечерата со бизнисмени од Турција, организирана во ...

(ВИДЕО) Средба на премиерот Заев со бизнисмени во Анкара: Трговијата да достигне милијарда евра, има интерес за нови ...

А1 On - 11.02.2018

Постојат можности за унапредување на економската соработка меѓу Република Македонија и Република Турција, констатирано е заеднички на вечерата на премиерот Зоран Заев со бизнисмени од Турција, организирана вечерва во Анкара, од ТОББ (TOBB) – Сојузот ...

Заев од Анкара: Во пред-договор сме со 35 инвеститори (ВИДЕО)

+инфо - 11.02.2018

Започна официјалната посета на премиерот во Турција од каде тој порача оти очекува трговијата со оваа земја да достигне милијарда евра. Премиерот Зоран Заев ја започна официјалната посета на Турција, каде вечерва во Анкара имаше официјална средба со ...

Заев: Трговијата со Турција да достигне една милијарда евра

МКД - 11.02.2018

Постојат можности за унапредување на економската соработка меѓу Република Македонија и Република Турција, констатирано е заеднички на вечерата на премиерот Зоран Заев со бизнисмени од Турција, организирана вечерва во Анкара, од ТОББ (TOBB) – Сојузот ...

Заев: Трговијата со Турција да достигне милијарда евра (ВИДЕО)

Слободен Печат - 11.02.2018

Постојат можности за унапредување на економската соработка меѓу Република Македонија и Република Турција. Нашата цел е за неколку години трговијата со Турција да биде една милијарда евра. Ова вечерва го истакнал премиерот Зоран Заев пред турските ...

Заев на вечера со турски бизнисмени: Очекувам милијарда евра трговска размена со Турција

Локално - 11.02.2018

Тука сме да пренесам отворена покана за инвестирање во Македонија. Свесен сум дека мојата земја ќе има напредок ако се развиваат приватниот сектор и инвестициите, порача премиерот Зоран Заев на вечерата со бизнисмени од Турција, организирана во ...

Заев: Трговијата со Турција да достигне милијарда евра, има интерес за нови инвестиции...

Н.Македонија - 11.02.2018

Заев: Трговијата со Турција да достигне милијарда евра, има интерес за нови инвестиции Постојат можности за унапредување на економската соработка меѓу Република Македонија и Република Турција.

Заев: Трговијата со Турција да достигне милијарда евра

Стандард - 11.02.2018

Постојат можности за унапредување на економската соработка меѓу Република Македонија и Република Турција. Нашата цел е за неколку години трговијата со Турција да биде една милијарда евра. Ова вечерва го истакнал премиерот Зоран Заев пред турските ...

Заев пред бизнисмени во Анкара: Трговијата со Турција да достигне милијарда евра, има интерес за нови инвестиции

Либертас - 11.02.2018

Постојат можности за унапредување на економската соработка меѓу Република Македонија и Република Турција. Нашата цел е за неколку години трговијата со Турција да биде една милијарда евра. Ова вечерва го истакнал премиерот Зоран Заев пред турските ...

Заев посакува трговијата со Турција да достигне милијарда евра

Нетпрес - 11.02.2018

Постојат можности за унапредување на економската соработка меѓу Република Македонија и Република Турција, констатирано е заеднички на вечерата на премиерот Зоран Заев со бизнисмени од Турција, организирана во неделата вечерта во Анкара, од ТОББ ...

Заев: Трговијата со Турција да достигне милијарда евра, има интерес за нови инвестиции

ТВ21 - 11.02.2018

Постојат можности за унапредување на економската соработка меѓу Република Македонија и Република Турција. Нашата цел е за неколку години трговијата со Турција да биде една милијарда евра. Ова вечерва го истакнал премиерот Зоран Заев пред турските ...

Заев: Трговијата со Турција да достигне милијарда евра, има интерес за нови инвестиции

Сител - 11.02.2018

Постојат можности за унапредување на економската соработка меѓу Република Македонија и Република Турција. Нашата цел е за неколку години трговијата со Турција да биде една милијарда евра. Ова вечерва го истакнал премиерот Зоран Заев пред турските ...

Унапредување на економската соработка меѓу Македонија и Турција

МРТ - 11.02.2018

Премиерот Заев е во официјална посета на Република Турција. Нашата цел е за неколку години трговијата со Турција да биде една милијарда евра- истакнал Заев пред турските бизнисмени... Постојат можности за унапредување на економската соработка меѓу ...

Заев до турските бизнисмени: Да работиме, да стигнеме до милијарда

Вечер - 11.02.2018

Постојат можности за унапредување на економската соработка меѓу Република Македонија и Република Турција. Нашата цел е за неколку години трговијата со Турција да биде една милијарда евра. Ова вечерва го истакнал премиерот Зоран Заев пред турските ...

(ВИДЕО) Средба на премиерот Заев со бизнисмени во Анкара: Трговијата да достигне милијарда евра, има интерес за нови ...

Поглед - 11.02.2018

Постојат можности за унапредување на економската соработка меѓу Република Македонија и Република Турција, констатирано е заеднички на вечерата на премиерот Зоран Заев со бизнисмени од Турција, организирана вечерва во Анкара, од ТОББ (TOBB) – Сојузот ...

Заев: Трговијата со Турција да достигне милијарда евра, има интерес за нови инвестиции

Локално - 12.02.2018

Постојат можности за унапредување на економската соработка меѓу Република Македонија и Република Турција. Нашата цел е за неколку години трговијата со Турција да биде една милијарда евра. Ова вечерва го истакнал премиерот Зоран Заев пред турските ...

Заев со бизнисмени во Анкара: Трговијата да достигне милијарда евра

Мета - 12.02.2018

Постојат можности за унапредување на економската соработка меѓу Република Македонија и Република Турција, констатирано е заеднички на вечерата на премиерот Зоран Заев со бизнисмени од Турција, организирана вечерва во Анкара, од ТОББ (TOBB) – Сојузот ...

Заев во Анкара: Трговијата со Турција да достигне милијарда евра

Денар - 12.02.2018

Постојат можности за унапредување на економската соработка меѓу Република Македонија и Република Турција, констатирано е заеднички на вечерата на премиерот Зоран Заев со бизнисмени од Турција, организирана вчера во Анкара, од ТОББ (TOBB) – Сојузот ...

Заев во Анкара: Трговијата со Турција да достигне милијарда евра

Точка - 12.02.2018

Постојат можности за унапредување на економската соработка меѓу Република Македонија и Република Турција, констатирано е заеднички на вечерата на премиерот Зоран Заев со бизнисмени од Турција, организирана вчера во Анкара, од ТОББ (TOBB) – Сојузот ...

Заев од Анкара: Во пред-договор сме со 35 инвеститори

Бриф - 12.02.2018

Премиерот Зоран Заев ја започна официјалната посета на Турција, каде вечерва во Анкара имаше официјална средба со турските бизнисмени, организирана од ТОББ (TOBB) – Сојузот на стопански комори и берзи на Република Турција.