TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

25 годишно момче ја убил 83 годишната жена од Струмица која му била роднина, ја нападнал откако одбила да му даде пари

MakPress - 24.01.2023

На 23.01 2023 од страна на полициски службеници од СВР Струмица во содејство и координација со Оддел за криминалистичка полиција, Сектор за општ и насилен криминал лишен е од слобода П.И.(25) од Струмица.

Уапсен убиецот на старицата од Струмица- ѝ бил роднина, не му дала пари па ја задавил

24Инфо

И побарал пари, а откако не му дала ја нападнал – жена од Струмица починала од повредите

ТВ21

25-годишно момче ја убило жената во Струмица – и побарало пари, а откако не добило ја нападнало!

4NEWS

83-годишната старица од Струмица ја убило 25-годишно момче, нејзин роднина, откако не му дала пари

еМагазин

Роднина осомничен за убиство на жената од Струмица: ја убил оти не му дала пари

МКД

ГО ПРИЗНАЛ ДЕЛОТО: Не му дала пари, познато кој ја усмртил старицата од Струмица

Курир

Република