TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Млад навивач на Сити имаше неверојатно барање од Меси, Фоден остана воодушевен (Видео)

Дерби - 25.11.2021

Лионел Меси беше една од големите ѕвезди кои вчера истрчаа на „Итихад“ и кои се најдоа на удар од јавноста поради лошото издание на ПСЖ, но Аргентинецот го привлече вниманието и поради еден банер кој го имаше млад навивач на Манчестер Сити.

Нејмар кризира во Лигата на Шампионите (ФОТО)

Екипа

ПСЖ нема шанси да ја освои Лигата на шампионите со Меси во тимот

Спортклуб

Меси добива инспирација за иста финта кога игра против Сити и Пеп: Последна „жртва“ е Стерлинг (Видео)

Дерби

Проблеми во „рајот“: Нејмар се искара со соиграч за време на мечот против Манчестер сити (ВИДЕО)

Спортманија

Сити не се предаде и ги победи ПСЖ, Жуниор Месијас е херојот на Милан!

Денар

Харгривс: Меси и Нејмар сигурно го напуштија „Итихад“ со една мисла во главата

Дерби

Екипа Екипа Екипа Спортски Спортски Спортски Екипа Спортклуб

Анри го поддржа Карагер и распали по Меси, Нејмар и Мбапе: Не ми е гајле за кого станува збор, ова е ЛШ!

Дерби - 25.11.2021

Џејми Каргер брутално распали по трите најголеми ѕвезди на ПСЖ и ги обвини за сериозно незалагање на теренот, став кој предизвика реакција и од Тјери Анри кој му правеше друштво во студиото на „Парамонт плус“.

Карагер ја „распна“ големата тројка на ПСЖ: Тоа што го прават е неприфатливо во сегашниот фудбал!

Дерби

Карагер ја „распна“ големата тројка на ПСЖ: Тоа што го прават е неприфатливо во сегашниот фудбал!

Точка

Нејмар доби забелешка од свој соиграч за хорор изданието на „Итихад“ (Видео)

Дерби - 25.11.2021

ПСЖ речиси да не излезе од својата половина во првото полувреме на „Итихад“ бидејќи беше под константа опсада од избраниците на Пеп Гвардиола, а таквата слика на теренот се одрази негативно и врз расположението на дел од играчите.

Манчестер Сити се реваншираше на ПСЖ, Милан славеше во Мадрид и се врати во игра за осминафиналето во Лигата на шампионите

Во Центар

Жесус го реши дербито, Милан ќе се надева на нокаут фаза, Спортинг ја „елиминираше“ Борусија!

Спортски

ВИДЕО: Спектаклот на богатите  му припадна на Сити, анонимус го спаси Милан

Слободен Печат

ВИДЕО: Сити му се одмазди на ПСЖ и го обезбеди првото место во групата!

Gol.mk

Милан остана во игра за нокаут-фаза, Манчестер сити го совлада ПСЖ (ВИДЕО)

Sport 1

Сити со пресврт до победа над ПСЖ, Месиас го шокираше Атлетико на „Ванда“ (Видео)

Дерби

SportMedia Курир 24Фудбал МКД Спортклуб Zoom