TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Гризман во искрена исповеда: „Го зае*ав Меси“

Sport M - 24.11.2020

Третиот најскап фудбалер во историјата на Барселона, Антоан Гризман, по 18 месеци од доаѓањето во Барселона конечно одлучи отворено да прозбори за се пред шпанската јавноста. Од првиот ден е изложен на критики, до детал медиумите го анализираат ...

Гризман: Зборуваат дека ме „гуши“, а Меси би „умрел“ за мене на теренот

Gol.mk - 24.11.2020

Барселона е во резултатска криза и игра променливо на стартот од сезоната и се наоѓа дури на тринаесеттото место во шпанската Примера. Голем број медиуми шпекулираат дека има криза и во редовите, меѓу играчите или тренерскиот дел од екипата.

Гризман ја отвори душата и зборуваше за неговиот однос со Меси

СуперСпорт - 24.11.2020

Антоан Гризман се наоѓа под голем удар од страна на навивачите откако неговиот поранешен агент го критикуваше Лионел Меси дека тој е главен виновник што не му оди најдобро на Французинот во Барселона.

Гризман: Меси ми кажа дека сум го “зезнал“

SportMedia - 24.11.2020

И натаму една од централните фигури во шпанските медиуми е Антоан Гризман. И не поради одличните игри во дресот на Барселона и неговите голови, туку токму поради неговиот однос и обратно, кон Лео Меси.

Гриезман: Максимално го почитувам Меси, а тој е со мене до смрт

Спортманија - 24.11.2020

Французинот преку интервју откри каква е неговата врска со капитенот на Барселона. Антоан Гриезман, ѕвездата на Барселона, во интервју за една шпанска телевизија откри каква е неговата врска со капитенот Лионел Меси.

Гризман се исповеда на ТВ: Точно е, го зае*ав Меси!

Sport 1 - 24.11.2020

Еден од тројцата најскапи фудбалери во историјата на Барселона, Антоан Гризман, синоќа беше во центарот на вниманието на јавноста поради гостувањето во шоуто на Хорхе Валдано, поранешна ѕвезда на Реал Мадрид, во кое зборуваше ептен отворено и ...

Гризман: Меси знае дека го почитувам и дека му се восхитувам

TopSport - 24.11.2020

Антоан Гризман пред 18 месеци направи трансфер во Барселона. Атлетико за него доби 126.000.000 евра, а Барса, според многумина лошо засилување. Гризман е третиот најскап фудбалер во историјата на клубот од „Ноу Камп“.

Гризман во искрена исповеда за која зборува цела Шпанија: „Го зае.ав Меси“

Екипа - 24.11.2020

Третиот најскап фудбалер во историјата на Барселона, Антоан Гризман, по 18 месеци од доаѓањето во Барселона конечно одлучи отворено да прозбори за се пред шпанската јавноста во шоуто на Хорхе Валдано, поранешната ѕвезда на Реал Мадрид од ...

Гризман се „отвори“: Го за*бав Меси!

Спортклуб - 24.11.2020

Третото најскапо засилување во историјата на Барселона, Антоан Гризман првпат откако пристигна на Камп Ноу одлучи да се отвори пред навивачите, за се она што му се случува во овие 17 месеци откако е член на каталонскиот гигант.

Гризман го прекина молкот: Доста време трпев, Меси ми призна дека бил повреден од мојата одлука!

Дерби - 24.11.2020

Шпанските медиумите во текот на вчерашниот ден го најавуваа ексклузивното интервју на легендарниот Хорхе Валдано со Антоан Гризман, во кое францускиот фудбалер конечно одлучи да го прекине молкот, а воедно и да го погази зборот кој го даде на ...

Гризман конечно се отвори: Меси ми рече дека се почувствувал заебан кога прв пат ја одбив Барселона

24Фудбал - 24.11.2020

Антоан Гризман даде интервју во кое зборува за Меси со цел да ги појасни работите по последните гласини за него дека не е во добар однос со Аргентинецот, особено по зборовите на неговиот поранешен агент Ерик Олхатс.

Гризман го крена гласот: Постојано ме напаѓаа, но доста е!

Sport 1 - 23.11.2020

Францускиот фудбалер Антоан Гризман е еден од тие кои го сметаат за виновник за очајната сезона на Барселона, а исто така постојано се зборува за неговите лоши односи со Лионел Меси. Гризман ќе биде гостин во емисијата на „Универзсо Валдано“ од 23 ...

Гризман: Доста е!

Дриблинг - 23.11.2020

Францускиот напаѓач на Барселона Антоан Гризман ќе го прекрши „заветот на молчење“ оваа вечер во гостување на емисијата Universo Valdano. Гризман во последно време е мета на доста критики, и Французионот се одлучи да ја отвори душата.

Гризман се отвори: Трпев различни работи, коментари…

Спортклуб - 23.11.2020

Фудбалерот на Барселона Антоан Гризман изјави дека во последно време бил на удар од различни страни и дека поради слабите игри трпел многу коментари. Репрезентативецот на Франција на „Камп Ноу“ пристигна минатото лето од Атлетико Мадрид како ...

Гризман: Време е …

Sport M - 23.11.2020

Францускиот напаѓач Антоан Гризман е еден од оние играчи кои ги обвинува за очајната сезона на Барселона. Гризман ќе гостува во емисијата „Универзо Валдано“, што ќе се емитува од 23 часот на „Мувистар плус“.

На Гризман му пукна филмот: Време е…

Спортски - 23.11.2020

Францускиот напаѓач Антоан Гризман е еден од оние играчи кои ги сметаат за виновни за очајната сезона на Барселона. Гризман ќе биде гостин во емисијата Universo Valdano која ќе биде емитувана од 23 часот на Movistar Plus.

Атлетико сакале да го вратат Гризман на „Ванда Метрополитано“

Опсервер - 23.11.2020

Атлетико Мадрид, во летниот преоден рок, сакале да го искористат незадоволството на Антоан Гризман во Барселона и да го вратат на „ванда Метрополитано“. Радиото „Кадена СЕР“, тврди дека Атлетико на барселона ѝ понудиле тројца фудбалери во замена за ...

Атлетико сакале да го вратат Гризман на „Ванда Метрополитано“

MTM - 23.11.2020

Атлетико Мадрид, во летниот преоден рок, сакале да го искористат незадоволството на Антоан Гризман во Барселона и да го вратат на „ванда Метрополитано“. Радиото „Кадена СЕР“, тврди дека Атлетико на барселона ѝ понудиле тројца фудбалери во замена за ...

Гризман се отвори: Меси ми рече дека се чувствувал измамено кога прв пат ја одбив Барселона

МКД - 24.11.2020

Антоан Гризман даде интервју во кое зборува за Меси со цел да ги појасни работите по последните гласини за него дека не е во добар однос со Аргентинецот, особено по зборовите на неговиот поранешен агент Ерик Олхатс.

Гризман: Меси знае дека го почитувам и дека му се восхитувам

Макфакс - 24.11.2020

Антоан Гризман пред 18 месеци направи трансфер во Барселона. Атлетико за него доби 126.000.000 евра, а Барса, според многумина лошо засилување. Гризман е третиот најскап фудбалер во историјата на клубот од „Ноу Камп“.

Гризман: Меси знае дека го почитувам и дека му се восхитувам

Опсервер - 24.11.2020

Антоан Гризман пред 18 месеци направи трансфер во Барселона. Атлетико за него доби 126.000.000 евра, а Барса, според многумина лошо засилување. Гризман е третиот најскап фудбалер во историјата на клубот од „Ноу Камп“.

Гризман го прекина молкот: Доста време трпев, Меси ми призна дека бил повреден од мојата одлука!

Точка - 24.11.2020

Шпанските медиумите во текот на вчерашниот ден го најавуваа ексклузивното интервју на легендарниот Хорхе Валдано со Антоан Гризман, во кое францускиот фудбалер конечно одлучи да го прекине молкот, а воедно и да го погази зборот кој го даде на ...

Гризман: Меси знае дека го почитувам и дека му се восхитувам

MTM - 24.11.2020

Антоан Гризман пред 18 месеци направи трансфер во Барселона. Атлетико за него доби 126.000.000 евра, а Барса, според многумина лошо засилување. Гризман е третиот најскап фудбалер во историјата на клубот од „Ноу Камп“.

Атлетико сакал да го врати Гризман на „Ванда Метрополитано“

Макфакс - 23.11.2020

Атлетико Мадрид во летниот преоден рок сакал да го искористи незадоволството на Антоан Гризман во Барселона и да го врати на „Ванда Метрополитано“. Радиото „Кадена СЕР“ тврди дека Атлетико на Барселона ѝ понудил тројца фудбалери во замена за Гризман.