TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Ф1 калкулации: Кои се математиките во дуелот за шампионската титула?

Дерби - 06.12.2021

Двајцата претенденти за шампионската титула во Светското првенство на Формула 1, предизвикувачот Макс Ферстапен и актуелниот првак Луис Хамилтон, влегуваат во последната рунда со ист број на поени.

„Мислам дека Мерцедес и Ред Бул немаат ист третман од ФИА“

Gol.mk

Војна на зборови помеѓу Ферстапен и Хамилтон по контроверзната трка во Џеда

Слободен Печат

Хамилтон го нападна Ферстапен: Сум се тркал со толку многу возачи во 28 години…….

Дерби

Во Ред Бул разочарани: Во Формула 1 не важат истите правила за сите, тоа ќе го докажеме

Спортклуб

Хаотичната трка во Џеда му донесе казна на Верстапен

Gol.mk

(Видео) „Заработи“ казна ден после трката! Лудницата на стазата на Формула 1 меѓу Ферстапен и Хамилтон доби епилог

Точка

Дерби Дерби Точка Точка Спортклуб Точка Дерби Спортклуб

Кој ќе биде новиот првак во Ф1 ако на последната трка Хамилтон и Ферстапен не освојат бодови?

Спортманија - 06.12.2021

Луис Хамилтон победи вчера во една од најдраматичните Ф1 трки во последно време. Зад Хамилтон, на второто место се најде Макс Ферстапен, па ситуацијата во генералниот пласман во шампионатот во Формула 1 не може да биде подраматична.

F1 влегува во драматичен финиш, епски триумф на Хамилтон

Авто Плус

Верстапен: Ова не е Формула 1, повеќе се насочуваме кон казни отколку на вистинска трка

Спортски

Во Ред Бул се лутат: наместо правила, се покажа дека Формула 1 е пазар!

Спортманија

Судири, казни, контроверзи и обвинувања – Хамилтон победи, Ферстапен казнет, следниот викенд финалето

Денар

Ферстапен дополнително казнет за инцидентот во Џеда

MTM

Ферстапен дополнително казнет за инцидентот во Џеда

Точка

Локално Gol.mk Дерби Gol.mk Sport 1 Слободен Печат Екипа Вечер Прес