TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Вооружен грабеж во експозитура на НЛБ Банка во Чаир

Канал5 - 15.04.2019

Вооружени разбојници среде бел ден утринава нешто пред 10 часот извршиле грабеж во НЛБ Банка на улицата “Ферид Бајрам” во скопски Чаир. Разбојниците физички го нападнале дваесет и шест годишниот Е.Е. кој е вработен како обезбедување во банката..

Филмски грабеж на Банка во Чаир разбојниците побегнале и си го запалиле возилото

Алфа - 15.04.2019

Полиено со бензин и запалено, вака разбојниците кои утрово ја ограбија експозитурата на Тутунска Банка во скопски Чаир ги сокрија своите траги. Како по филмско сценарио, за време на разбојништвото во банката, не дозволиле ништо да ги спречи за да ...

Продавачка повредена при грабеж на Тобако во Тетово

Канал5 - 15.04.2019

Синоќа жена е повредена со остар предмет при грабеж на Тобако во Тетово. Инцидентот се случил на улица „Борис Кидрич“, кога разбојникот упаднал во продавницата и и се заканил на вработената, при што одзел неколку илјади денари.

Вооружен грабеж во „НЛБ банка“, повреден еден од вработените

Макфакс - 15.04.2019

Вооружени лица утринава извршиле грабеж во „НЛБ банка” на улица Ферид Бајрам во скопската населба Чаир. При разбојништвото било пукано со огнено оружје. Крадците повредиле и 26-годишно момче вработено во банката.

Бутел под опсада, се трага по четворица ограбувачи на „Тутунска банка“

24Инфо - 15.04.2019

Полицијата во Бутел трага по четворица разбојници кои утрово ограбија екпозитура на Тутунска банка на улицата Ферид Бајрам. Автомобилот „голф 5“ со кој по грабежот избегале арамиите е пронајден запален во близина на гробиштата во близина на реката ...

Ограбена Тутунска банка во Чаир

24 Вести - 15.04.2019

На 15.04.2019 г. во 10.36 ч. пријавено е разбојништво од страна на неколку лица со оружје во банка на ул.Ферид Бајрам кои одзеле пари. Од страна на сторителите бил физички нападнат Е. Е. (26), кој е вработен како обезбедување во банката.

Имало пукање, едно лице повредно: Детали за грабежот во НЛБ Банка во Чаир

Курир - 15.04.2019

Вооружени лица утрово извршиле разбојништво во „НЛБ банка“ на улица „Ферид Бајрам“ во скопско Чаир, при што се одземени засега непозната сума пари. Во МВР настанот е пријавен во 10.30 часот и како што појаснуваат дека при разбојништвото имало пукање ...

(ВИДЕО) Ограбена Тутунска банка во Чаир

24Инфо - 15.04.2019

Вооружени разбојници утрово извршиле разбојништво во „Тутунска Банка” во скопската населба Чаир. Според полицијата, разбојништвото се слулило на улицата Ферид Бајрам. Разбојниците избегале со пленот. Разбојништвото во МВР е пријавено во 10.30 часот.

Врие од полиција во Чаир – предмалку грабеж во позната банка

Centar - 15.04.2019

Утрово во позната скопска банка се случил грабеж, а во моментов има полиција, јави Тв21. Повеќе информации се очекуваат ...

(ВИДЕО) Грабеж на НЛБ банка во Чаир

Независен - 15.04.2019

Во моментов во експозитурата на НЛБ Банка во Чаир се наоѓа полиција која го испитува грабежот на банката кој се случил пред неколку минути, јави ТВ 21. Plaçkitet NLB Banka përballë komunës në Çair! Policia arriti! (Po ndodh tani!!) Posted by TV21 on ...

Разбојништво во Тетово: Ја повредил вработената во продавница и одзел пари

ТВ21 - 15.04.2019

Вчеравечер ( 14 април ) околу 20 часот и 45 минути, во Секторот за внатрешни работи Тетово пријавено е разбојништво во продавница на улица „Борис Кидрич“ во Тетово. Сторителот со остар предмет и нанел повреда на вработената и одзел пари.

Вооружен грабеж среде бел ден во НЛБ „Тутунска банка“ во Чаир

Сител - 15.04.2019

На 15.04.2019 г. во 10.36 ч. пријавено е разбојништво од страна на неколку лица со оружје во банка на ул.Ферид Бајрам кои одзеле пари. Од страна на сторителите бил физички нападнат Е. Е. (26), кој е вработен како обезбедување во банката.

Пукотници во оружен грабеж на банка во Чаир, разбојниците во бегство

Н.Македонија - 15.04.2019

Вооружени лица утрово извршија разбојништво во „НЛБ банка“ на ул. „Ферид Бајрам“ во скопската населба Чаир, при што одземале непозната сума пари. Настанот е пријавен во МВР во 10.30 часот, откаде што појаснуваат дека при разбојништвото имало пукање ...

Грабеж во Македонија: Ја прободел вработената и ги зел парите

Press24 - 15.04.2019

Околу 20 часот и 45 минути, во Секторот за внатрешни работи Тетово пријавено е разбојништво во продавница на улица „Борис Кидрич“ во Тетово. Сторителот со остар предмет и нанел повреда на вработената и одзел пари, јави Тв21.

Ограбена е експозитура на ,,Тутунска банка“ во Чаир

AKO - 15.04.2019

Изутрината е ограбена експозитурата на ,,Тутунска банка“ во скопската општина Чаир. Полицијата сега ја обезбедува банката , се врши увид, но сѐ уште не е познато колку пари се ограбени. На 15.04.2019 г. во 10.36 ч.

Ограбена банка во Чаир, повреден вработен

Сакам да кажам - 15.04.2019

Утрово ограбена е експозитура на НЛБ Тутунска банка во скопската населба Чаир, потврдија од Министерството за внатрешни работи. При грабежот повреден е вработен, кој бил обезбедување на експозитурата.

Вооружени лица утрово ограбиле банка во Чаир, едно лице повредено

Фокус - 15.04.2019

Вооружени лица утрово извршило разбојништво во „НЛБ банка“ на ул „Ферид Бајрам“ во скопско Чаир, при што се одземени засега непозната сума пари. Во МВР настанот е пријавен во 10.30 часот и како што појаснуваат дека при разбојништвото имало пукање од ...

Првични детали за грабежот предмалку: Воружени влегле во позната скопска банка

Centar - 15.04.2019

На 15.04.2019 г. во 10.36 ч. пријавено е разбојништво од страна на неколку лица со оружје во банка на ул.Ферид Бајрам кои одзеле пари, неофицијално дознава Centar.mk. Од страна на сторителите бил физички нападнат Е. Е.

Вооружени разбојници ограбиле банка во Чаир

1tv - 15.04.2019

Вооружени лица утрово извршило разбојништво во „НЛБ банка“ на ул.„Ферид Бајрам“ во скопско Чаир, при што се одземени засега непозната сума пари. Во МВР настанот е пријавен во 10.30 часот и како што појаснуваат дека при разбојништвото имало пукање од ...

Ограбена банка во Чаир, при кражбата пукано од огнено оружје

Локално - 15.04.2019

Вооружени лица утрово извршиле разбојништво во „НЛБ банка“ на ул.„Ферид Бајрам“ во скопско Чаир, при што се одземени засега непозната сума пари. Во МВР настанот е пријавен во 10.30 часот и како што појаснуваат дека при разбојништвото имало пукање од ...

Вооружен грабеж на банка во Чаир

Нова ТВ - 15.04.2019

Вооружени лица утрово извршило разбојништво во „НЛБ банка“ на ул.„Ферид Бајрам“ во скопско Чаир, при што се одземени засега непозната сума пари. Во МВР настанот е пријавен во 10.30 часот и како што појаснуваат дека при разбојништвото имало пукање од ...

Вооружен грабеж на банка во Чаир

Независен - 15.04.2019

Вооружени лица утрово извршило разбојништво во „НЛБ банка“ на ул.„Ферид Бајрам“ во скопско Чаир, при што се одземени засега непозната сума пари. Во МВР настанот е пријавен во 10.30 часот и како што појаснуваат дека при разбојништвото имало пукање од ...

Ограбена НЛБ Банка во Чаир

Телма - 15.04.2019

Вооружени лица утрово извршило разбојништво во „НЛБ банка“ на ул.„Ферид Бајрам“ во скопската населба Чаир, при што се одземени засега непозната сума пари. Во МВР настанот е пријавен во 10.30 часот и како што појаснуваат, при разбојништвото имало ...

Едно лице повредено во вооружениот грабеж на НЛБ Банка во Чаир

Нетпрес - 15.04.2019

Вооружени лица утрово извршиле разбојништво во „НЛБ банка“ на улица „Ферид Бајрам“ во скопски Чаир, при што се одземени засега непозната сума пари. Во МВР настанот е пријавен во 10,30 часот и како што појаснуваат дека при разбојништвото имало пукање ...

Разбојници пукале и тепале при грабеж на банка во Чаир

+инфо - 15.04.2019

Вооружени лица утрово извршило разбојништво во „НЛБ банка“ на ул.„Ферид Бајрам“ во скопско Чаир, при што се одземени засега непозната сума пари. Во МВР настанот е пријавен во 10.30 часот и како што појаснуваат дека при разбојништвото имало пукање од ...

Вооружен грабеж во експозитура на НЛБ банка во Чаир

А1 On - 15.04.2019

Вооружени лица утрово извршило разбојништво во „НЛБ банка“ на ул.„Ферид Бајрам“ во скопско Чаир, при што се одземени засега непозната сума пари. Во МВР настанот е пријавен во 10.30 часот и како што појаснуваат за време на разбојништвото имало ...

Детали за грабежот во НЛБ банка, едно лице e повредно

Пулс24 - 15.04.2019

Утрово вооружени лица извршиле разбојништво во „НЛБ банка“ на улица „Ферид Бајрам“ во скопски Чаир. Одземената сума пари засега е непозната. Во МВР настанот е пријавен во 10.30 часот и како што појаснуваат при разбојништвото имало пукање од огнено ...

Оружен грабеж во „Тутунска банка“ среде бел ден (ВИДЕО)

МКД - 15.04.2019

Вооружени лица утрово извршиле грабеж во „НЛБ банка" на улица „Ферид Бајрам" во скопската населба Чаир, при што се одземени засега непозната сума на пари. Во МВР настанот е пријавен во 10.30 часот и како што појаснуваат дека при разбојништвото имало ...

Пукотници во Чаир: Еден повреден при вооружен грабеж на НЛБ Банка

еМагазин - 15.04.2019

Вооружени лица утрово извршило разбојништво во НЛБ банка на ул.„Ферид Бајрам“ во скопски Чаир, при што се одземени засега непозната сума пари. Во МВР настанот е пријавен во 10.30 часот и како што појаснуваат дека при разбојништвото имало пукање од ...

Вооружен грабеж во експозитура на НЛБ банка во Чаир

Опсервер - 15.04.2019

Вооружени лица утрово извршило разбојништво во „НЛБ банка“ на ул.„Ферид Бајрам“ во скопско Чаир, при што се одземени засега непозната сума пари. Во МВР настанот е пријавен во 10.30 часот и како што појаснуваат за време на разбојништвото имало ...

Вооружени разбојници ограбиле банка во Чаир

Опсервер - 15.04.2019

Вооружени лица утрово извршило разбојништво во „НЛБ банка“ на ул.„Ферид Бајрам“ во скопско Чаир, при што се одземени засега непозната сума пари. Во МВР настанот е пријавен во 10.30 часот и како што појаснуваат дека при разбојништвото имало пукање од ...

Вооружен грабеж во експозитура на НЛБ банка во Чаир, повреден вработен во обезбедувањето

Бриф - 15.04.2019

Вооружени лица утрово извршило разбојништво во „НЛБ банка“ на ул.„Ферид Бајрам“ во скопско Чаир, при што се одземени засега непозната сума пари. Во МВР настанот е пријавен во 10.30 часот и како што појаснуваат за време на разбојништвото имало ...

ВООРУЖЕН ГРАБЕЖ: Ограбена филијала на Тутунска банка во Бутел

Слободен Печат - 16.04.2019

Во МВР настанот е пријавен во 10.30 часот и како што појаснуваат, при разбојништвото имало пукање од огнено оружје, но нема повредени. Вооружени лица утрово извршиле разбојништво во НЛБ Тутунска Банка во Бутел, при што е одземена засега непозната ...

Вооружени разбојници ограбиле банка во Чаир

MTM - 15.04.2019

Вооружени лица утрово извршило разбојништво во „НЛБ банка“ на ул.„Ферид Бајрам“ во скопско Чаир, при што се одземени засега непозната сума пари. Во МВР настанот е пријавен во 10.30 часот и како што појаснуваат дека при разбојништвото имало пукање од ...

Вооружени разбојници ограбиле банка во Чаир – еден од разбојниците повредени

Либертас - 15.04.2019

Вооружени лица утрово извршило разбојништво во „НЛБ банка“ на ул.„Ферид Бајрам“ во скопско Чаир, при што се одземени засега непозната сума пари. Во МВР настанот е пријавен во 10.30 часот и како што појаснуваат дека при разбојништвото имало пукање од ...

Видео: Едно лице повредено во вооружениот грабеж на НЛБ Банка во Чаир

Точка - 15.04.2019

Утрово во експозитурата на НЛБ Банка во близина на зградата на општина Чаир се случил грабеж, по што интервенирала полицијата, пренесува телевизијата ТВ21. Вооружени лица утрово извршиле разбојништво во „НЛБ банка“ на улица „Ферид Бајрам“ во скопски ...

Вооружени разбојници ограбиле банка во Чаир

MakPress - 15.04.2019

Вооружени лица утрово извршило разбојништво во „НЛБ банка“ на ул.„Ферид Бајрам“ во скопско Чаир, при што се одземени засега непозната сума пари. Во МВР настанот е пријавен во 10.30 часот и како што појаснуваат дека при разбојништвото имало пукање од ...

Пронајдено возилото со кое избегале ограбувачите на НЛБ банката

Телма - 15.04.2019

Полицијата го пронајде возилото со кое избегале лицата кои ја ограбија утринава НЛБ банката, на улицата „Ферид Бајрам“ во скопската населба Чаир, при што била одземена засега непозната сума пари.

Имало пукање, едно лице повредно: Детали за грабежот во НЛБ Банка во Чаир

Скопје инфо - 15.04.2019

Вооружени лица утрово извршиле разбојништво во „НЛБ банка“ на улица „Ферид Бајрам“ во скопско Чаир, при што се одземени засега непозната сума пари. Во МВР настанот е пријавен во 10.30 часот и како што појаснуваат дека при разбојништвото имало пукање ...