TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Со реномето на „кралот“ нема играње, Перез најави тужба против португалскиот медиум!

Спортски - 11.10.2018

Флорентино Перез најави тужба! Португалскиот таблоид „Кориере да Манха“ во својот број прнесе дека луѓето од Реал Мадрид знаеле за случајот со наводното силување на Кетрин Мајорга од страна на Кристиано Роналдо , како и дека самиот клуб извршил ...

Реал не сака да биде вмешан во случајот на Роналдо и обвинувањата за силување, „Кралевите“ поднесоа тужба!

24Фудбал - 11.10.2018

Шампионот на Европа попладнево соопшти дека е покрената правна постапка против весникот „Корејо дe Мања“ поради сториите кои велеа дека Реал Мадрид го притискал Кристијано Роналдо да и плати 375.000 долари на Катрин Мајорга.

Адвокатот на Роналдо призна: Вистина е, Кристијано ѝ платил 375.000 долари за да молчи…

СуперСпорт - 11.10.2018

Кристијано Роналдо се наоѓа во огромен скандал, откако беше обвинет од Кетрин Мајорга дека ја силува. Наводно, настанот се случил во 2009. година во Лас Вегас, а Кетрин се согласила на 375.000 долари за да молчи.

СЕ ОГЛАСИ И АДВОКАТОТ НА КРИСТИЈАНО: Нема силување, документите се променети и „неодговорно објавени"

SportMedia - 11.10.2018

Бранителот на Португалецот рече дека тврдењата дека тој фудбалер силувал некоја жена се „целосна измислица" и дека нивната средба била организирана со заеднички договор. Адвокатот Питер С.

Aдвокатот на Роналдо: Да и плати на Мајорга за спогодба, тоа го направи поради неговиот углед

Спортски - 11.10.2018

Кристиано Роналдо потпишал спогодба со Кетрин Мајорга која го обвинува дека ја силувал во хотел во Лас Вегас во 2009 година, тоа го потврди и адвокатот на Португалецот. „ Роналдо не одрекува дека се договори на спогодба, но во таа спогодба тој ...

СЕ ПОЈАВИ СНИМКАТА НА РОНАЛДО ОД ЛАС ВЕГАС: Како изгледа(л) и како се однесува(л) ЦР7 по наводното силување (ВИДЕО)

SportMedia - 11.10.2018

Кристијано Роналдо се опушта во базаенот со ладна пијачка, а потоа заминува на масажа, непосредно откако, наводно, ја силувал извесната Кетрин Мајорга! Се појави и снимката на која е „фатен" Кристијано Роналдо, направена на 13.јуни 2009 година во ...

Рафаела Фико: Роналдо не е силувач, тој е вистински џентлмен

Локално - 11.10.2018

Една од поранешните девојки на Кристијано Роналдо е убедена дека тој не е способен да силува девојка. Станува збор за Италијанката Рафаела Фико, која мина низ креветот на поранешниот шеф на Милан Силвио Берлускони и потоа му роди дете на Марио ...

Кристијано призна: Сексот со Мајорга траеше 5 минути, потоа се извинив

Локално - 11.10.2018

Асот на Јувентус, Кристијано Роналдо го опишал со пикантни детали половиот акт со Американката Кетрин Мајорга која тврди дека била силувана од него во 2009 година. Деталите од испрашувањето спроведено со Португалецот се дистрибуираат од Football ...

Адвокатот на Роналдо: Документите кои се објавени се изменете или целосно фабрикувани

24Фудбал - 10.10.2018

Конечно се огласи и адвокатот на Кристијано Роналдо, во соопштение испратени до јавноста се вели дека документите кои беа објавени за наводното силување се измените или комплетно фабрикувани.

Дали ова е доказ дека Кристијано Роналдо го местат во целата афера со силувањето?

Спортклуб - 10.10.2018

Адвокатот на Кристијано Роналдо изјави денеска дека тврдењата дека неговиот клиент силувал жена е „измислица“ и дека нивната средба била организирана со заеднички договор. Станува збор за Кетрин Мајорга, а Португалецот не негира дека постоел ...

Адвокатот на Роналдо: Договорот од 2009 година не е признание за вина

Екипа - 10.10.2018

Адвокатот на Кристијано Роналдо, Питер Кристијансен, кој бил дел од преговарачкиот процес со Кетрин Мајорга во 2009 година цврсто застана во одбрана на португалскиот фудбалер, посочувајќи дека тој договор никако не треба да се разбере како признание ...

Реал Мадрид го натерал Роналдо во 2009. година да го признае силувањето и да се спогоди со Кетрин!?

Спортклуб - 10.10.2018

Приказните за наводното силување од страна на Кристијано Роналдо не престануваат откако се огласи американската манекенка Кетрин Мајорга. Кетрин изјави дека Роналдо брутално ја силувал во 2009.

Се огласи адвокатот на португалската ѕвезда- Роналдо навистина имал договор со Мајорга

Курир - 10.10.2018

Адвокатот на Кристијано Роналдо – Питер Кристијансен, ги негира обвинувањата против фудбалерот за силување на Американката Кетрин Мајорга во Лас Вегас во 2009 година. Во соопштението се вели дека документите, кои наводно вклучуваат признанија на ...

Се јави адвокатот на Роналдо и откри што мисли за доказите

Sport 1 - 10.10.2018

Адвокатот на ѕвездата на Јувентус, Кристијано Роналдо, даде официјално соопштение кое е поврзано со обвинувањата за силување во Лас Вегас од страна на манекенката Кетрин Мајорга. „Индепендент“ ги објави коментарите на адвокатот Питер Кристијансен за ...

Португалските медиуми откриваат шокантни детали: Роналдо го признал силувањето под притисок на Реал Мадрид (ВИДЕО)

Курир - 10.10.2018

Обвиненијата кои ги има Кристијано Роналдо за силувањето на неколку жени секојдневно добиваат нови пресврти. Манекенката Кетрин Мајорга прва го обвини фудбалерот дека ја силувал во хотел во Лас Вегас во 2009 година, а потоа се јавиле уште три жени ...

Тврдењата за силување се измислени, документите изменети, тврди адвокатот на Роналдо

Макфакс - 10.10.2018

Адвокатот на фудбалерот, Кристијано Роналдо денеска изјави дека тврдењата дека фудбалерот ја силувал Катрин Мајорга се „целосно измислени” и дека нивната средба била организирана со заеднички договор. Адвокатот Питер С.

Мајката на Роналдо со поддршка за синчето: Секогаш ќе бидам тука за тебе! (ФОТО)

Sport 1 - 10.10.2018

Играчот на Јувентус, Кристијано Роналдо, е обвинет за силување од манекенката Кетрин Мајорга, а нејзините изјави ја шокираа јавноста. Адвокатот на Американката откри нови фотографии од вечерта кога се случил немилиот настан, па најави дека ќе го ...

Реал Мадрид со тужба по сториите кои го вмешаа клубот со обвинувањата кон Роналдо дека силувал девојка

МКД - 11.10.2018

„Кралевите" велат дека не биле запознаени со случувањата на Кристијано Роналдо од 2009 па и да сакале не можеле да го принудат играчот да потпише договор за тајност и да и плати на девојката која го обвинила за силување.

Роналдо почна војна со Реал Мадрид: Клубот води кампања против мене

Фокус - 10.10.2018

Фудбалерот на Јувентус, Кристијано Роналдо е убеден дека неговиот поранешен клуб Реал Мадрид влијае во УЕФА за кампањата која наводно се води против него. Според „Ла Република“ играчот верува дека не е случајно што ФИФА не му ги доделила последните ...

Менаџерка го брани Роналдо: Тие жени сакаат да бидат силувани!

Спортски - 10.10.2018

Кристиано Роналдо овие денови е во центарот на вниманието поради обвинувањата за силување. Најпрво тоа го направи Амерканката Мајорга , а потоа се јавија уште три жени кои тврдат дека биле силувани од големата фудбалска ѕвезда.

Менаџерка од Романија го брани Роналдо: Тие жени сакаат да бидат силувани

Sport 1 - 10.10.2018

Атрактивната фудбалска менаџерка Анамарија Продан застана во одбрана на Кристијано Роналдо, откако фудбалерот е обвинет за силување. Атрактивната Романка жестоко ги нападна жените кои го обвинуваат Португалецот за ова кривично дело.

ФОТО: Тие жени сакат да бидат силувани, а по 20 години сфаќаат дека не им се допаднало

Спортклуб - 10.10.2018

Анамариа Прода, атрактивна менаџерка од Романаија стана во одбрана на Кристијано Роналдо. Португалецот моментално се соочува со тешки обвинувања за силување, а од ден во ден се јавуваат се повеќе жени кои тврда дека Кристијано ги ...

Ново обвинение кон Роналдо за сексуално насилство

Локално - 10.10.2018

Скандалот околу похотливата акција на Кристијано Роналдо се зголемува. Откако Кетрин Мајорла го обвини за силување, втора жена се пожали на сексуален напад што тој го сторил. Друга жена тврди дека играчот ја силувал.

Роналдо ќе мора да даде исказ во полицијата во САД

Нетпрес - 10.10.2018

Фудбалерот на „Јувентус“, Кристијано Роналдо ќе мора да се појави на сослушување во полицијата во Лас Вегас поради обвинувањата за силување на Кетрин Мајорга, информираше портпаролот на полицијата од Лас Вегас, каде наводно се случило силувањето.

Италијанска секс-бомба откри каков човек е Роналдо! (ФОТО)

Sport 1 - 09.10.2018

Ѕвездата на Јувентус, Кристијано Роналдо, се соочува со обвинувања за силување, кое се случило во Лас Вегас во 2009. година, но во негова одбрана застана поранешната девојка Рафаела Фико. Рафаела со него помина 11 месеци во љубовна врска, додека ...

Полицијата тврди: Имаме доволно докази против Роналдо

SportMedia - 09.10.2018

И натаму се води истрага против Кристијано Роналдо по обвинението за силување во 2009 година. Кристијано Роналдо, според зборови на Кетрин Мајорга, во Лас Вегас во 2009 година извршил силување.

Конечно се огласи и адвокатот на Роналдо: Изјавите се измислени, документите се фабрикувани!

МКД - 10.10.2018

Адвокатот кој ќе го застапува Кристијано Роналдо по обвинувањата за силување вели дека изјавите кои ги пренесуваат медиумите се измислени, а документите изменети или комплетно фабрикувани.

Адвокатот на Роналдо: Документите против него се фабрикувани

Канал5 - 10.10.2018

Адвокатот на Кристијано Роналдо - Питер Кристијансен, ги негира обвинувањата против фудбалерот за силување на Американката Кетрин Мајорга во Лас Вегас во 2009 година. Во соопштението се вели дека документите, кои наводно вклучуваат признанија на ...

Тврдењата за силување се измислени, документите изменети, тврди адвокатот на Роналдо

Точка - 10.10.2018

Адвокатот на фудбалерот, Кристијано Роналдо денеска изјави дека тврдењата дека фудбалерот ја силувал Катрин Мајорга се „целосно измислени” и дека нивната средба била организирана со заеднички договор. Адвокатот Питер С.

Роналдо го обвини Реал дека води кампања против него

Либертас - 10.10.2018

Фудбалерот на Јувентус, Кристијано Роналдо е убеден дека неговиот поранешен клуб Реал Мадрид влијае во УЕФА за кампањата која наводно се води против него. Според „Ла Република“ играчот верува дека не е случајно што ФИФА не му ги доделила последните ...

Менаџерка го брани Роналдо: Тие жени сакаат да бидат силувани!

Таратур - 10.10.2018

Кристиано Роналдо овие денови е во центарот на вниманието поради обвинувањата за силување. Најпрво тоа го направи Амерканката Мајорга , а потоа се јавија уште три жени кои тврдат дека биле силувани од големата фудбалска ѕвезда.

Адвокатот на Роналдо: Документите против него се фабрикувани

Локално - 10.10.2018

Адвокатот на Кристијано Роналдо – Питер Кристијансен, ги негира обвинувањата против фудбалерот за силување на Американката Кетрин Мајорга во Лас Вегас во 2009 година. Во соопштението се вели дека документите, кои наводно вклучуваат признанија на ...

Роналдо го обвини Реал дека води кампања против него

+инфо - 10.10.2018

Кристијано смета дека ова е резултат на заговор, кој го направи против него претседателот на Реал, Флорентино Перез. Фудбалерот на Јувентус, Кристијано Роналдо е убеден дека неговиот поранешен клуб Реал Мадрид влијае во УЕФА за кампањата која ...

Адвокатот на Роналдо: Документите против него се фабрикувани

Сител - 11.10.2018

Адвокатот на Кристијано Роналдо - Питер Кристијансен, ги негира обвинувањата против фудбалерот за силување на Американката Кетрин Мајорга во Лас Вегас во 2009 година. Во соопштението се вели дека документите, кои наводно вклучуваат признанија на ...

Роналдо го обвини Реал дека води кампања против него

Слободен Печат - 10.10.2018

Кристијано смета дека ова е резултат на заговор, кој го направи против него претседателот на Реал, Флорентино Перез и поради ваквиот тек на настаните Роналдо одбива да игра за португалскиот национален тим во Лигата на нациите.

Адвокатот на Роналдо: Документите против него се фабрикувани

Денешен - 11.10.2018

Адвокатот на Кристијано Роналдо – Питер Кристијансен, ги негира обвинувањата против фудбалерот за силување на Американката Кетрин Мајорга во Лас Вегас во 2009 година. Во соопштението се вели дека документите, кои наводно вклучуваат признанија на ...

Роналдо почна војна со Реал Мадрид: Клубот води кампања против мене

iPortal - 10.10.2018

Фудбалерот на Јувентус, Кристијано Роналдо е убеден дека неговиот поранешен клуб Реал Мадрид влијае во УЕФА за кампањата која наводно се води против него. Според „Ла Република“ играчот верува дека не е случајно што ФИФА не му ги доделила последните ...

Адвокатот на Роналдо: Документите против него се фабрикувани

Вечер - 11.10.2018

Адвокатот на Кристијано Роналдо – Питер Кристијансен, ги негира обвинувањата против фудбалерот за силување на Американката Кетрин Мајорга во Лас Вегас во 2009 година. Во соопштението се вели дека документите, кои наводно вклучуваат признанија на ...

Роналдо го обвини Реал дека води кампања против него

Локално - 10.10.2018

Фудбалерот на Јувентус, Кристијано Роналдо е убеден дека неговиот поранешен клуб Реал Мадрид влијае во УЕФА за кампањата која наводно се води против него. Според „Ла Република“ играчот верува дека не е случајно што ФИФА не му ги доделила последните ...

Адвокатот на Роналдо категоричен: Документите против него се фабрикувани!

24 Вести - 11.10.2018

Адвокатот на Кристијано Роналдо - Питер Кристијансен, ги негира обвинувањата против фудбалерот за силување на Американката Кетрин Мајорга во Лас Вегас во 2009 година. Во соопштението се вели дека документите, кои наводно вклучуваат признанија на ...