TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Роналдо се одмора на јахта во пижами,навивачите му се потсмеваат(ФОТО)

Канал5 - 16.09.2020

Фудбалерите на Јувентус ја отвораат новата сезона во Серија А во недела против Сампдорија. До тогаш, играчите сè уште го користат правото на кратка пауза, а меѓу нив е и португалскиот напаѓач Кристијано Роналдо.

Пижамите на Кристијано од 2.000 евра, предизвикаа бура од коментари

Спортманија - 16.09.2020

Роналдо се појави на луксузна јахта со супер скапи пижами, сеирот беше неизбежен. Најпопуларниот спортист на светот според следбениците кои ги има на социјалните мрежи, фудбалерот на Јувентус, Кристијано Роналдо, ги изненади своите фанови со една ...

Роналдо позираше со пижами вредни 2.000 евра, угледниот „Пади Пауер“ му фати голем сеир (Фото)

Дерби - 16.09.2020

Кристијано Роналдо во текот на вчерашниот ден позираше пред зајдисонцето од својата луксузна јахта, но добриот поглед остана во втор план поради пижамата која и привлече огромно внимание на медиумите кои се занимаваат со жолт печат.

Роналдо позираше во најскапите пижами кои сте ги виделе, фановите го “раскостија“ (ФОТО)

Курир - 16.09.2020

Не треба Кристијано Роналдо да игра фудбал за да биде во центарот на вниманието. Доволно е да седне во својата јахта во пижами. Португалецот на својот Инстаграм поставил фотографија на која се гледа како ужива.

Роналдо го исмеваат, позирал во скапоцена пижама ФОТО

+инфо - 16.09.2020

Не треба Кристијано Роналдо да игра фудбал за да биде во центарот на вниманието. Доволно е да седне во својата јахта во пижами. Португалецот на својот Инстаграм поставил фотографија на која се гледа како ужива во залезот на сонцето во облека, која ...

Го направија „партал“ поради пижамите од 2.200 евра: „Дали баба ти те натера да ги облечеш?“ (ФОТО)

Слободен Печат - 16.09.2020

Кристијано Роналдо е мета на потсмев на Твитер и Инстаграм поради стајлингот на луксузната јахта, на која ужива со семејството. Имено, тој се пофали со романтична глетка од море, додека лежи во пижами кои „бодат“ очи на многумина.

Роналдо на јахта позира во пижама од 2.000 евра (фото)

TopSport - 16.09.2020

Фудбалерите на Јувентус во недела играат против Сампдорија во првото коло од новата сезона во Серија А. До тогаш играчите се уште го користат правото на краток одмор, меѓу нив е првата ѕвезда во тимот – Кристијано Роналдо.

Роналдо ужива на јахта во скапи пижами, а фановите се шегуваат со него! (ФОТО)

Sport 1 - 16.09.2020

Ѕвездата на Јувентус, Кристијано Роналдо предизвика голем број реакции на социјалните мрежи, откако објави слика како ужива на јахта во скапи пижами. Стајлингот на Роналдо предизвика неговите фанови да се шегуваат на негова сметка.

Роналдо и неговиот стајлинг: Скапите пижами на Португалецот предизвикаа коментари 📸

Спортски - 16.09.2020

Ѕвездата на Јувентус Кристијано Роналдо често пати знае да предизвика внимание со својот стајлинг така беше и овој пат. Роналдо на социјалните мрежи објави фотографија во скапи пижами кои изгледаат интересно и предизвикаа голем број коментари.

Роналдо се пофали во луксузот во кој ужива, брутално го исмеаја (ФОТО)

Локално - 16.09.2020

Кристијано Роналдо ужива во своите денови на одмор крстарејќи на јахта, а своето уживање во луксузот често го споделува со обожавателите на социјалните мрежи. Португалската ѕвезда на тој начин објави фотографија која привлече големо внимание.

Скапите пижами на Роналдо привлекоа големо внимание (ФОТО)

СуперСпорт - 16.09.2020

Кристијано Роналдо го користи секој ден од својот одмор да ужива во јахтата. Португалската ѕвезда е многу активна на социјалните мрежи ова лето и се повеќе го покажува луксузот во кој живее.

Роналдо на јахта позира во пижами од 2.000 евра (ФОТО)

Скопје24 - 16.09.2020

Фудбалерите на Јувентус во недела играат против Сампдорија во првото коло од новата сезона во Серија А. До тогаш играчите се уште го користат правото на краток одмор, меѓу нив е првата ѕвезда во тимот – Кристијано Роналдо.

Роналдо позираше во најскапите пижами кои сте ги виделе, фановите го направија „партал“

Press24 - 16.09.2020

Не треба Кристијано Роналдо да игра фудбал за да биде во центарот на вниманието. Доволно е да седне во својата јахта во пижами. Португалецот на својот Инстаграм поставил фотографија на која се гледа како ужива.