TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Никој не успеа да ја надмине – Кајли Џенер втора година по ред е најмладата милијардерка во светот

Слободен Печат - 09.04.2020

На годишната листа со милијардери се најде и Кајли Џенер и тоа втора година по ред… Таа со своите 22 години е најмладата милијардерка на планетата, благодарение на козметичкиот бренд „Kylie Cosmetics” кој и донесе големо богатство.

Кајли Џенер втора година по ред е најмлада милијардерка на светот

Канал5 - 08.04.2020

На годишната листа на милијардери се најде и Кајли Џенер втора година по ред. Таа со своите 22 години е најмлада милијардерка на планетата, благодарение на нејзиниот козметички бренд „Kylie Cosmetics“, кој и донесе огромно богатство.

Богатство од 10 цифри: „Фобс“ ја објави листата на најбогати луѓе во светот, а Кајли втора година по ред е на прво ...

Press24 - 08.04.2020

Кајли Џенер втора година по ред е најмладата милјардерка во светот! Фобс ја објави годишната листа на милијардери, по која Кајли е повторно на првото место. Таа со само 22 години е најмладата милијардерка на светот благодарение на својот козметички ...

Форбс: Кајли Џенер по втор пат е најмлада милијардерка на светот

Независен - 08.04.2020

САД – Престижниот економски магазин „Форбс“ денес го објави својот годишен список на милијардери во светот. Најмлада милијардерка како и лани е Кајли Џенер, на 22 години. Лани, на 21 година, Кајли беше прогласена за најмлада милијардерка на светот, ...

Кајли Џенер втора година по ред е најмлада милијардерка на светот

Точка - 08.04.2020

Форбс денеска ја објави годишната листа на милијардери, на која Кајли Џенер повторно, втора година по ред е број 1. Таа на свои 22 години е најмлада милијардерка на планетата, благодарение на козметичкиот бренд “Kylie Cosmetics” кој ѝ донесе огромно ...

Кардашијан-Џенер со нов парфем: Вака мирисаат мајките и ќерките

Независен - 07.04.2020

САД- Ким Кардашијан-Вест се здружи со сестрите Кајли, Клои и Кортни за парфемите во изминатата година – но за Денот на мајката, таа го промовира новиот парфем за прв пат со мајка си Крис Џенер.

Кајли Џенер втора година по ред е најмлада милијардерка на светот

Курир - 08.04.2020

На годишната листа на милијардери се најде и Кајли Џенер втора година по ред. Таа со своите 22 години е најмлада милијардерка на планетата, благодарение на нејзиниот козметички бренд „Kylie Cosmetics“, кој и донесе огромно богатство.

Кајли Џенер втора година по ред е најмлада милијардерка на светот

+инфо - 08.04.2020

Старлетата Кајли Џенер втора година по ред е најмладата милјардерка во светот! Престижниот економски магазин „Форбс“ ја објави годишната листа на милијардери, според која најмладата сестра на Ким Кардашијан, е повторно на првото место.

Кајли Џенер втора година по ред е најмладата милијардерка на светот

iPortal - 08.04.2020

Форбс денеска ја објави годишната листа на милијардери, на која Кајли Џенер повторно, втора година по ред е број 1. Таа на свои 22 години е најмлада милијардерка на планетата, благодарение на козметичкиот бренд “Kylie Cosmetics” кој ѝ донесе огромно ...

Втора година по ред Кајли Џенер ја носи титулата најмлада милијардерка во светот!

Убавина и Здравје - 09.04.2020

На годишната листа на милијардери се најде и Кајли Џенер втора година по ред. Таа со своите 22 години е најмлада милијардерка на планетата, благодарение на нејзиниот козметички бренд „Kylie Cosmetics“, кој и донесе огромно богатство.