TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Дешам немаше избор: Марсијал се врати во репрезентацијата на Франција!

Sport 1 - 08.11.2018

Актуелниот светски шампион, Франција, месецов игра два натпревари и тоа против Холандија во Лигата на нации и пријателска средба со Уругвај. Селекторот Дидие Дешам денеска го соопшти списокот на „триколорите“ за дуелите, а на него се најде и Ентони ...

Лига на нации: Светскиот шампион немаше избор, го врати Марсијал!

SportMedia - 08.11.2018

Пред голем број на европски репрезентации се завршните натпревари во оваа календарска година, па така и Франција која во ноември ќе игра против Холанѓаните во Лигата на нации и пријателскиот меч со Уругвајците.

Фердинанд го посочи најдобриот играч на Јунајтед во големата победа над Јувентус

Дерби - 08.11.2018

Премиерлигашот Манчестер Јунајтед оствари супер значајна победа на гостувањето во Торино кај Јувентус и тоа со пресврт во самата завршница. Гостите од „Олд Трафорд“ успеаа од 86 до 90 да постигнат два гола и дојдат до триумф со 2-1, триумф со кој ...

Јунајтед му понудил договор од соништата на Марсијал

Gol.mk - 08.11.2018

Иако на стартот од сезона не беше во плановите на Жозе Мурињо, дури беше и поврзуван со напуштање на „Олд Трафорд“, младиот француски напаѓач Антони Марсијал, моментално заедно со Давид Де Хеа се единствените светли точки, во редовите на Манчестер ...

Фред објасни зошто го одбил Сити за да се пресели во Манчестер Јунајтед

СуперСпорт - 08.11.2018

Фудбалерот за врска на Манчестер Јунајтед, Фред, даде одговор на прашањето зошто го одбил тимот на Манчестер Сити и се преселил во Јунајтед. Бразилецот призна дека на маса имал понуди од неколку европски клубови, меѓу кои и таа на Манчестер Сити, но ...

Венгер ги објаснува „маките“ на Алексис Санчез во Јунајтед

TopSport - 08.11.2018

Алексис Санчез ја загубил самодовербата по трансферот од Арсенал во Манчестер јунајтед, вели неговиот поранешен шеф Арсен Венгер откако Чилеанецот не ги оправда очекувањата на „Олд Трафорд“.

Сколс повторно „удри“ по Мурињо: Му недостасува класа!

Спортски - 08.11.2018

Манчестер Јунајтед синоќа запиша голема победа на гостувањето кај Јувентус, а во центарот на вниманието повторно е Жозе Мурињо. „Црвените ѓаволи“ направија пресврт со два гола во последните минути, а по последниот судиски свиреж на сцена стапи ...

Сколс за Мурињо: Мора да победуваш со класа

А1 On - 08.11.2018

Легендата на Манчестер Јунајтед, Пол Сколс не беше импресиониран од начинот на кој Жозе Мурињо ги испровоцира фановите на Јувентус, по победата од 2:1 во групите на Лигата на шампионите. Во средата вечер „црвените ѓаволи“ направија незаборавен ...

Венгер со анализа зошто Санчез е потпросечен играч во Манчестер Јунајтед

Спортклуб - 08.11.2018

Чилеанскиот фудбалер ја загуби довербата по доаѓањето во Манчестер Јунајтед, тој не е ни налик на оној играч кој настапуваше за „топчиите“. Многумина се прашуваат што е работата со Алексис Санчез, дали проблемот е во него, или во тренинзите кои им ...

Венгер образложи зошто Алексис е непрепознатлив во Јунајтед

Дерби - 08.11.2018

Арсен Венгер по крајот на минатата сезона одлучи да се повлече од Арсенал и да стави крај на една незаборавна етапа во Северен Лондон која траше повеќе од две децении, а само неколку месеци пред да се случи тоа, искусниот француски стручњак мораше ...

Фред имал понуда и од Манчестер Сити, Бразилецот ја откри причината зошто се одлучил за Црвените ѓаволи

24Фудбал - 08.11.2018

25 годишниот офанзивец изминатото лето потпиша за Премиерлигашот по трансферот кој чинеше 50 милиони евра, онолку колку што доби Шахтер како обештетување, тој вели дека го одбрал јунајтед во однос на Сити поради една причина.

Фред откри зошто го избрал Јунајтед пред Сити

Sport 1 - 08.11.2018

Бразилскиот фудбалер, Фред, привлече големо внимание од европските гиганти со своите настапи во дресот на украински Шахтер, а минатото лето конечно направи голем трансфер. Фред стигна во Манчестер јунајтед, иако за неговите услуги сериозно ...

Сколс: Мурињо не покажа класа, но таков е тој

24Фудбал - 08.11.2018

Легендата на Манчестер јунајтед, Пол Сколс не е импресиониран од гестот на Жозе Мурињо кој ги испровоцира фановите на Јувентус. Жозе Мурињо во текот на целиот натпревар беше навредуван од фановите на Јувентус, а откако мечот заврши со победа на ...

Марсијал доби награда за брилијантните игри, се врати во репрезентацијата на Франција

Gol.mk - 08.11.2018

По пауза од осум месеци, еден од најдобрите фудбалери на Манчестер Јунајтед, Антони Марсијал се враќа во репрезентацијата на Франција. Во март оваа година младиот офанзивец одигра 57 минути во мечот меѓу Франција и Русија и не успеа да го убеди ...

Конте на суд ќе си ги бара сите плати од Челси

Екипа - 08.11.2018

Антонио Конте одбил да се сретне со претставници на Челси и инсистира остатокот од платата што му ја доложи клубот да си го бара на суд. Италијанецот кој неодамна ја одби тренерската позиција во Реал Мадрид, смета дека треба да му биде палтено се му ...

Како претскажување: Погба остана во Торино

СуперСпорт - 08.11.2018

Синоќа беше посебна вечер за Пол Погба, се врати на местото на старите успеси во дресот на Јувентус со кој освои се што може да се освои во Италија. Навивачите топло го поздравија, а тој мораше да направи нешто што не и е баш невообичаено.

ФОТО: Англичаните воодушевени од Манчестер Јунајтед – „Ова е време на Мурињо“

Спортски - 08.11.2018

Жозе Мурињо предизвика измешани реакции по прославата на победата во Торино против Јувентус од 2:1. Тренерот на Манчестер Јунајтед ги провоцираше навивачите на Јувентус по натпреварот гестикулирајќи кон нив како да сака да слушне нешто.

Манчестер Јунајтед со пресврт до победа над Јувентус, убедливи триумфи на Реал Мадрид и Манчестер Сити

Сител - 08.11.2018

Со шест натпревари одиграни синоќа беше комплетирано 4.коло во Лигата на шампионите. Во дербито на вечерта, одиграно во Торино, Манчестер Јунајтед со пресврт во завршните четири минути го совлада Јувентус со 2:1.

Јунајтед ги воодушеви Англичаните: Ова е времето на Мурињо! (ФОТО)

Sport 1 - 08.11.2018

Манчестер јунајтед синоќа стигна до голем успех, откако со пресврт за четири минути го победи Јувентус сред Торино со 2-1. Тренерот на Јунајтед, Жозе Мурињо, ги дочека своите „пет минути“ и ги провоцираше италијанските навивачи по дуелот, а потоа ...

Јунајтед му нуди на Марсијал петгодишен договор вреден 45 милиони фунти

Екипа - 08.11.2018

Кариерата на Антони Марсијал на „Олд Трафорд“ изгледаше завршена на почетокот од сезонава по серијата несогласувања со менаџерот, Жозе Мурињо. Но, по само два месеци, Французинот се врати во форма и во моментов е најистакнатиот поединец кај ...

Погба останал во Торино, но не за да разговара за потенцијално враќање во Јуве

Спортски - 08.11.2018

Синоќа беше посебна вечер за Пол Погба, се врати на местото на старите успеси во дресот на Јувентус со кого освои се што можеше да се освои во Италија. Навивачите топло го поздравија, а она што го направи не беше сосема вообичаено.

(ФОТО) Мурињо се глупира, претседателот на Интер полудува од среќа

Спортклуб - 08.11.2018

Веројатно уште долго ќе се зборува за потехот на Жозе Мурињо по натпреварот против Јувентус во Лигата на шампионите кога излезе на терен да го прослави триумфот и ги изнервира сите домашни навивачи.

Островот воодушевен од Манчестер Јунајтед: „Ова е времето на Мурињо“

СуперСпорт - 08.11.2018

Жозе Мурињо предизвика мешовити реакции по прославата на победата во Торино против Јувентус од 2:1. Менаџерот на Манчестер Јунајтед ги провоцираше навивачите на Јувентус по мечот гестикулирајќи пред нив како сака да ги слушне погласно.

Мурињо беше во елемент и во микс-зоната: По провокациите во Торино, ги истрола и луѓето од ФА (Видео)

Дерби - 08.11.2018

Жозе Мурињо и натаму останува топ тема за разговор по крајот на вчерашниот меч меѓу Јувентус и Манчестер Јунајтед во Лигата на шампионите, од едноставна причина што португалскиот стручњак ги провоцираше домашните фанови на „Алијанц“ стадионот откако ...

Конте бара од Челзи 23 милиони евра!

Спортски - 08.11.2018

Бившиот менаџер на Челзи, Анионио Конте го тужеше клубот за остатокот од платата плус обештетување, пренесува „Скај Спорт“. Италијанецот одби да седне на преговори со „сините“ за спогодбено раскинување на договорот и неговите адвокати веќе подолго ...

Што им кажал Мурињо на неговите играчи на полувремето против Јувентус?

Спортски - 08.11.2018

Португалецот има свое гледање на натпреварот во Торино. Вчерашните натпревари од Лигата на шампионите беа обележани со средбата помеѓу Јувентус и Манчестер Јунајтед во кој англискиот клуб славеше победа од 2:1 со головите во финишот од натпреварот.

На претседателот на Интер му се допаѓаат провокациите на Мурињо (ФОТО)

Спортски - 08.11.2018

Тренерот на Манчестер Јунајтед Жозе Мурињо предизвика големо внимание во Торино после натпреварот против Јувентус. „Специјалниот“ после победата на својот тим од 2:1 одлучи со гестикулации да ги провоцира навивачите на „старата дама“ па влезе во ...

На Мурињо не му е првпат така да се глупира, еднаш ќе изедеше ќотек од Валдес, синоќа од Бонучи…

Спортклуб - 08.11.2018

Жозе Мурињо е приказна на денот во Лигата на шампионите откако синоќа со Манчестер Јунајтед го победи Јувентус во Торино, а потоа направи спектакл на теренот. Многумина го осудија ваквото однесување на португалскиот стручњак, но веројатно заборавиле ...

Марсијал се врати во составот на Франција

Курир - 08.11.2018

Најдобриот стрелец на Манчестер Јунајтед, Антони Марсијал се врати во националниот тим на Франција за натпреварите со Холандија и Уругвај овој месец. Дваесет и две годишниот Марсијал не беше во составот на „петлите“ на Светското првенство во Русија ...

Претседателот на Интер ја „лајкна“ фотографијата на Мурињо (ФОТО)

СуперСпорт - 08.11.2018

Тренерот на Манчестер Јунајтед, Жозе Мурињо предизвика големо внимание синоќа во Торино по мечот против Јувентус. „Специјалниот“ по победата на својот тим од 2:1 одлучи со една гестикулација да ги испровоцира навивачите на „Старата дама“, па влезе ...

Венгер ја искоментира „понудата“ од Реал Мадрид

Sport 1 - 08.11.2018

Арсен Венгер вчера ги негираше шпекулациите дека се договорил со Милан да седне на клупата на „Сан Сиро“, а се осврна и на информациите кои го поврзуваат со тренерската позиција во Реал Мадрид.

Сколс го критикуваше однесувањето на Мурињо (ВИДЕО)

Стандард - 08.11.2018

Легендарниот фудбалер на Манчестер Јунајтед, Пол Сколс го критикуваше однесувањето на менаџерот Жозе Мурињо по завршувањето на вчерашниот натпревар со Јувентус. Тренерот си дозволи да ги испровоцира фановите на „бјанконерите“ по последниот судиски ...

Мурињо си ја бара бељата, по големиот пресврт во Торино ја истрола ФА и убаво се изнасмеа (ВИДЕО)

24Фудбал - 08.11.2018

Жозе Мурињо имаше свое шоу по финишот на синоќешниот дуел со Јувентус кога ги провоцираше домашните фанови, а Португалецот не заборави и да ја пецне Фудбалската асоцијација на Англија. „Ѓаволите“ со голем пресврт во последните пет минути стигнаа до ...

Манчестер Јунајтед му нуди БОГАТСТВО на Марсијал

Спортски - 08.11.2018

Антони Марсијал минатото лето беше на излезна врата од Манчестер Јунајтед, но оваа сезона покажа одлични партии, па раководството ќе направи се за да го задржи на „Олд Трафорд“. Договорот на Марсијал истекува на крајот на сезоната и многу европски ...

Фред објасни зошто го избрал Манчестер Јунајтед пред Манчестер Сити

Дерби - 08.11.2018

Бразилскиот фудбалер од редовите на Манчестер Јунајтед, Фред ја истакна главната причина поради која потпишал за „Црвените Ѓаволи“. Фред потенцираше дека Мурињо бил од најголемо значење зошто тој го избрал Манчестер Јунајтед како негова следна ...

Манчестер јунајтед му нуди „страшен“ договор на Марсијал

СуперСпорт - 08.11.2018

Ентони Марсијал претходно побара да замине од Манчестер јунајтед, но очигледно се предомислил, па според англиските медуми ќе остане на „Олд Трафорд“ и ќе добие подобар договор. Во текот на претходниот преоден рок се зборуваше многу за желбата на ...

Погба не демантира: Враќање во Јувентус? Никогаш не вели никогаш!

Спортски - 08.11.2018

Јувентус и Манчестер Јунајтед вчера играа во Торино во рамките од четврото коло во Лигата на шампионите, а славеше тимот на Мурињо после големиот пресврт во последните минути. Претходните дена многу се пишуваше за тоа дека Погба би можел да се врати ...

Претседателот на Интер ја „лајкна“ фотографијата на Мурињо

Sport M - 08.11.2018

Тренерот на Манчестер Јунајтед, Жозе Мурињо, предизвика големо внимание минатата ноќ во Торино, по натпреварот против Јувентус. По победата на неговиот тим од 2:1, тој одлучи да ги провоцира навивачите на „Старата дама“ во еден гест, а тој, исто ...

„Избегав брзо кон соблекувалната за да не го гледам глупирањето на Мурињо!“

Sport 1 - 08.11.2018

Драматичната победа со пресврт на Манчестер јунајтед на синоќешното гостување кај Јувентус (2-1) и денеска е топ тема во светските медиуми, особено делот по натпреварот кога стратегот на „ѓаволите“, Жозе Мурињо, гестикулираше кон домашните навивачи, ...

Вудворд го пречека Мурињо во четири наутро

Стандард - 08.11.2018

Извршниот потпретседател на Манчестер Јунајтед, Ед Вудворд јавно ја демонстрира поддршката за менаџерот на тимот, Жозе Мурињо, откако лично го пречека Португалецот и неговиот тим по триумфот против Јувентус во Торино.

Шоу во Торино: Роналдо ги покажа стомачните, Мурињо ги провоцираше навивачите

Кајгана - 08.11.2018

Возбудливата ноќ во Лигата на шампионите кулминираше во натпреварот помеѓу Јувентус и Манчестер Јунајтед, кој се одигра на Алијанц стадионот во Торино. Домашниот тим поведе со прекрасниот гол на Кристијано Роналдо, но на крајот од натпреварот сепак ...

Ех тој Мурињо: Жозе откри зошто провоцираше – фановите на Интер воодушевени

Спортклуб - 08.11.2018

Своите „пет минути“ по завршувањ на синоќешниот меч помеѓу Јувентус и Манчестер Јунајтед (1-2) ги дочека гостинскиот стратег, Жозе Мурињо кој направи свое шоу. По мечот Португалецот беше приморан да објасни зошто го направил тоа.

Мурињо: Само им одговорив на навредите

Екипа - 08.11.2018

Менаџерот на Манчестер Јунајтед, Жозе Мурињо, вели дека гестикулацијата по победата на неговиот тим над Јувентус во Торино била само одговор на навредите кои ги трпел од навивачите на домашниот тим во текот на целиот натпревар.

ЛШ: Шок за Јуве во Торино, Сити се истури врз Шахтјор, Реал распука во Плзен

24 Вести - 08.11.2018

Со одигрувањето на натпреварите од сегментот Е-Х синоќа беше заокружен четвртиот круг во фудбалската Лига на шампиони. Најинтересниот синоќешен меч во Торино, меѓу Јувентус и Манчестер Јунајтед донесе неочекуван пресврт и победа на „Црвените ѓаволи“ ...

Алегри: Заминав во соблекувалната со цел да не гледам што Мурињо прави

СуперСпорт - 08.11.2018

Тренерот на Јувентус Масимилијано Алегри порача дека е разочаран после синоќашниот пораз во Лигата на шампиони од Манчестер Јунајтед и кажа дека неговиот тим требало да го ,,затвори” натпреварот каде имаше целосна контрола.

Погба мораше да се врати во Манчестер со авионот на фановите поради една причина (Фото)

Дерби - 08.11.2018

Фудбалерот на Манчестер Јунајтед, Пол Погба го пропуштил летот за Манчестер заедно со своите соиграчи, па морал да се враќа со авионот кој ги носел фановите на Манчестер Јунајтед, како и членовите на управата на клубот.

Сколс излезе со свој став за провокациите на Мурињо на „Алијанц“ стадионот

Дерби - 08.11.2018

Жозе Мурињо комплетно се исклучи по крајот на мечот меѓу Јувентус и Манчестер Јунајтед и ги разбесни домашните фанови со провокативниот гест кој го повтори во повеќе наврати, а ситуацијата отиде до тој степен што и дел од играчите на италијанскиот ...

Алегри за провокациите на Мурињо: Влегов во соблекувалната за да избегнам такви сцени

Спортски - 08.11.2018

Тренерот на Јувентус, Масимилијано Алегри е разочаран после вчерашниот пораз во Лигата на шампионите и истакна дека неговиот тим требало да го реши натпреварот кога имал целосна контрола. Ќе потсетиме, Јувентус водеше 1:0 со голот на Роналдо и имаше ...

Алегри: Избегав брзо во соблекувална, само за да не го гледам ‘бламирањето’ на Мурињо

Екипа - 08.11.2018

Тренерот на Јувентус, Масимилијано Алегри вели дека е разочаран од синоќешниот пораз во Лигата на шампионите од Манчестер јунајтед од 1-2 нагласувајќи дека неговиот тим требало да ја „затвори“ средбата тогаш кога комплетно доминирал.

Алегри призна: Избегав од Мурињо – не сакав да го видам

Спортклуб - 08.11.2018

Тренерот на Јувентус, Масимилиано Алегри порача дека е разочаран по синоќешниот пораз во Лигата на шампионите од Манчестер Јунајтед. Тој смета дека неговиот тим требало да го „затвори“ дуелот во моментите кога имале потполна ...