TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Матиќ: Јунајтед треба секогаш да се бори за титулата

Екипа - 01.08.2020

Српскиот интернационалец Немања Матиќ вели дека Манчестер Јунајтед е голем клуб и никогаш не смее да дозволи еден тим на 10 кола до крајот како што беше случај сезонава да ја освои Премиер-лигата.

Матиќ испрати порака до соиграчите: Ова повеќе не смееме да му го дозволиме на Ливерпул

Дерби - 01.08.2020

Ветеранот во редовите на Манчестер Јунајтед, Немања Матиќ испрати јасна порака до неговите соиграчи која се однесува до амбициите за наредната сезона. Српскиот ас смета дека тие како група мора да покажат повеќе и да бидат конкурентни за пехарот, ...

Матиќ: Не смееме тоа да им го дозволиме на Ливерпул

Спортклуб - 01.08.2020

Немања Матиќ од Манчестер Јунајтед, истакна дека не смеат да дозволат Ливерпул да стане предоминантен и да освојува титули и во иднинте сезон. „Црвените“ од Енфилд Роуд сезонава ја освоија својата 19 титула, и сега се на негатива од само една титула ...

Матиќ за Ливерпул: Повеќе не смееме да дозволиме таква доминација

Макфакс - 01.08.2020

Фудбалерот на Манчестер Јунајтед и репрезентацијата на Србија, Немања Матиќ, има големи очекувања од наредната сезона. Јунајтед покрај во Премиер лигата ќе играат и во Лигата на шампионите.

Матиќ: Сакам титула со Јунајтед

Опсервер - 01.08.2020

Манчестер, 1 август 2020 () – Немања Матиќ, играчот од средниот ред на Манчестер Јунајтед, ужива во заслужениот одмор со семејството, каде што на 1 август дувна 32 свеќи и посака титулата со „црвените ѓаволи“.

(ФОТО) Немања Матиќ одмора во егзотично опкружување: Сопругата на роматичен начин му честиташе роденден

Спортклуб - 01.08.2020

Немања Матиќ ужива во заслужениот одмор по напорната сезона во која избори пласман во Лигата на шампионите со Јунајтед, а му беше доделен нов тригодишен договор за добри игри, па време е за пауза.

Матиќ: Сакам титула со Јунајтед

Sport M - 01.08.2020

Немања Матиќ, играчот од средниот ред на Манчестер Јунајтед, ужива во заслужениот одмор со семејството, каде што на 1 август дувна 32 свеќи и посака титулата со „црвените ѓаволи“. Фудбалерот на српската репрезентација има големи очекувања од ...

Матиќ: Сакам титула со Јунајтед

А1 On - 01.08.2020

Немања Матиќ, играчот од средниот ред на Манчестер Јунајтед, ужива во заслужениот одмор со семејството, каде што на 1 август дувна 32 свеќи и посака титулата со „црвените ѓаволи“. Фудбалерот на српската репрезентација има големи очекувања од ...

Матиќ за Ливерпул: Повеќе не смееме да дозволиме таква доминација

Точка - 01.08.2020

Фудбалерот на Манчестер Јунајтед и репрезентацијата на Србија, Немања Матиќ, има големи очекувања од наредната сезона. Јунајтед покрај во Премиер лигата ќе играат и во Лигата на шампионите.

Матиќ: Сакам титула со Јунајтед

MakPress - 01.08.2020

Немања Матиќ, играчот од средниот ред на Манчестер Јунајтед, ужива во заслужениот одмор со семејството, каде што на 1 август дувна 32 свеќи и посака титулата со „црвените ѓаволи“. Фудбалерот на српската репрезентација има големи очекувања од ...