TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Скандал во Франција: Тенисери имаа физички дуел, судијата ги раздвојуваше (Видео)

Дерби - 29.09.2022

Тенисерите понекогаш знаат да влезат во вербален дуел за време на мечевите, па и да продолжат да се расправаат по нивното завршување, но ретко се случува да отидат чекор подалеку. Таква сцена имаше денеска на турнирот во француски Орлеан, каде дојде ...

И тоа го има, двајца тенисери се степаа на мрежа (Видео)

Спортманија - 29.09.2022

Тенисот е еден од оние спортови во кои противниците немаат директен контакт, па затоа и многу ретко може да се случи инцидент. Сепак, токму таков инцидент се случи на АТП турнирот во Орлеанс во Франција и тоа меѓу домашниот тенисер Корентин Муте и ...