TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Тимчо Муцунски - министер за надворешни работи и надворешна трговија

MakPress - 24.06.2024

Тимчо Муцунски, доктор по правни науки, кој ќе го предводи Министерството за надворешни работи во новата влада, е роден на 29 јули 1989 година во Берово. Тој на функцијата шеф на дипломатијата доаѓа од позицијата градоначалник на Општина Аеродром ...

Муцунски: Да ги исполниме стратешките цели и да ги одбраниме идентитетските прашања

Фокус - 23.06.2024

„Мојата професионална определба беше академската средина. Но сметав дека можам многу повеќе да придонесам доколку теоријата ја претвораме во пракса. Ја оставам Аеродром со многу проекти, исправена и подготвена за многу новини и решенија кои ги ...

Муцунски како министер за надворешни работи ветува забрзување на патот кон членство во ЕУ, но со заштитени национални ...

Алфа - 23.06.2024

Забрзување на патот кон Европската унија, но не по цена да бидат загрозени националните интереси. Промоција на македонските производи и компании и привлекување на директни странски инвестиции како и заштита на интересот на македонската заедница ...

(ВИДЕО) Муцунски: Почнуваме, инвестиции и успешна дипломатија за тебе и за Македонија!

Lider - 23.06.2024

Идниот министер за надворешни работи и актуелен потпретседател на ВМРО-ДПМНЕ, Тимчо Муцунски преку видео обраќање ги најави своите приоритети како прв човек на дипломатијата, како и главните алатки за спроведување на истото.

Силјановска барала поништување на конкурсот на кој Муцунски бил незаконски избран за асистент

Антропол - 23.06.2024

Начинот на кој бил избран Тимчо Муцунски за асистент-докторанд на правниот факултет е правно контроверзен. Кога на 26.10.2015 година Наставно научниот совет на Правниот факултет во Скопје расправал за донесување одлука за избор на м-р Тимчо Муцунски ...

Муцунски: Да ги исполниме стратешките цели и да ги одбраниме идентитетските прашања, а дипломатијата да ја употребиме ...

Бизнис Вести - 23.06.2024

СООПШТЕНИЕ – Мојата професионална определба беше академската средина. Но сметав дека можам многу повеќе да придонесам доколку теоријата ја претвораме во пракса. . Извор: ...

Муцунски: Да ги исполниме стратешките цели и да ги одбраниме идентитетските прашања, а дипломатијата да ја употребиме ...

Курир - 23.06.2024

Мојата професионална определба беше академската средина. Но сметав дека можам многу повеќе да придонесам доколку теоријата ја претвораме во пракса, рече во своето видео обраќање на Фејсбук кандидатот за министер за надворешни работи, Тимчо Муцунски.

Муцунски: Да ги исполниме стратешките цели и да ги одбраниме идентитетските прашања

Канал5 - 23.06.2024

Да ги исполниме стратешките цели и да ги одбраниме идентитетските прашања, а дипломатијата да ја употребиме во функција на економијата. Мојата професионална определба беше академската средина.

📽 ДА ГИ ОДБРАНИМЕ ИДЕНТИТЕТСКИТЕ ПРАШАЊА Македонија не смее да остане на опашката во евроинтеграциите, вели Муцунски

+инфо - 23.06.2024

Мојата професионална определба беше академската средина. Но сметав дека можам многу повеќе да придонесам доколку теоријата ја претвораме во пракса, вели потенцијалниот министер за надворешни работи и актуелен градоначалник на скопската општина ...

Муцунски: Да ги исполниме стратешките цели и да ги одбраниме идентитетските прашања, а дипломатијата да ја употребиме ...

Либертас - 23.06.2024

Мојата професионална определба беше академската средина. Но сметав дека можам многу повеќе да придонесам доколку теоријата ја претвораме во пракса. Ја оставам Аеродром со многу проекти, исправена и подготвена за многу новини и решенија кои ги бараат ...

Македoнија не смее да остане на опашката во евро интеграциите, вели Муцунски

Нетпрес - 23.06.2024

Мојата професионална определба беше академската средина. Но сметав дека можам многу повеќе да придонесам доколку теоријата ја претвораме во пракса.Ја оставам Аеродром со многу проекти, исправена и подготвена за многу новини и решенија кои ги бараат ...

„Македонија не смее да остане на опашката во евро интеграциите“: Муцунски вели „ќе работиме макотрпно“

Фактор - 23.06.2024

Мојата професионална определба беше академската средина. Но сметав дека можам многу повеќе да придонесам доколку теоријата ја претвораме во пракса. Ја оставам општина Аеродром со многу проекти, исправена и подготвена за многу новини и решенија кои ...

(Видео) Муцунски: Да ги исполниме стратешките цели и да ги одбраниме идентитетските прашања

Макфакс - 23.06.2024

Идниот министер за надворешни работи во новата Влада, Тимчо Муцунски порача дека треба да се исполнат стратешките цели и да се одбранат идентитетските прашања, а дипломатијата да биде употребена во функција на економијата.

Муцунски: Да ги исполниме стратешките цели и да ги одбраниме идентитетските прашања, а дипломатијата да ја употребиме ...

MakPress - 23.06.2024

Мојата професионална определба беше академската средина. Но сметав дека можам многу повеќе да придонесам доколку теоријата ја претвораме во пракса. Ја оставам Аеродром со многу проекти, исправена и подготвена за многу новини и решенија кои ги бараат ...

(Видео) Муцунски: Да ги исполниме стратешките цели и да ги одбраниме идентитетските прашања

Опсервер - 23.06.2024

Идниот министер за надворешни работи во новата Влада, Тимчо Муцунски порача дека треба да се исполнат стратешките цели и да се одбранат идентитетските прашања, а дипломатијата да биде употребена во функција на економијата.

Муцунски: Македoнија не смее да остане на опашката во евро интеграциите

Република - 23.06.2024

Мојата професионална определба беше академската средина. Но сметав дека можам многу повеќе да придонесам доколку теоријата ја претвораме во пракса.Ја оставам Аеродром со многу проекти, исправена и подготвена за многу новини и решенија кои ги бараат ...

КОЈ Е ТИМЧО МУЦУНСКИ, НОВИОТ МИНИСТЕР ЗА НАДВОРЕШНИ РАБОТИ?: Досега ја предводеше општина Аеродром

Фактор - 24.06.2024

Тимчо Муцунски, доктор по правни науки, кој ќе го предводи Министерството за надворешни работи во новата влада, е роден на 29 јули 1989 година во Берово. Тој на функцијата шеф на дипломатијата доаѓа од позицијата градоначалник на Општина Аеродром ...

Муцунски е новиот министер за надворешни работи: Македонија мора да се издигне над просечноста!

Скопје инфо - 24.06.2024

Тимчо Муцунски е новиот министер за надворешни работи. Тој беше градоначалник на една од најголемите и најурбаните скопски општини, Аеродром. Муцунски изрази голема благодарност до претседателот на ВМРО ДПМНЕ и мандатар на владата Христијан Мицкоски ...