TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Џиџи Хадид дизајнира накит

Репортер - 06.10.2017

Моделот Џиџи Хадид од неодамна почна да дизајнира накит. 22-годишната девојка деновиве официјално ја претстави својата колекција изработена во соработка со францускиот бренд „Месика“. Алките и прстените се изработени од бело и жолто злато, дополнети ...

Џиџи Хадид стана дизајнер на накит

Локално - 05.10.2017

Таа започна како модел, се појави на безброј корици на списанија, сретна еден од најсексапилните мажи, а беше и прогласена за светски модел на годината на британските модни награди и сето тоа на 22-годишна возраст.