TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Неверојатниот Медведев на врвот на светот!

TopSport - 22.11.2020

Данил Медведев на совршен начин стави крај на сезоната, која како конечно да најави преземање на тенисот од новата генерација, совладувајќи го во одличен меч, Доминик Тим со 4:6/7:6(2)/6:4 за освојување на титулата од елитниот завршен турнир од ...

Медо најдобар меѓу најдобрите, со пресврт го доби финалето

Спортманија - 22.11.2020

Русинот во Лондон ги победи и Ѓоковиќ, и Надал и Тим. Рускиот тенисер Данил Медведев го освои завршниот АТП Мастерс во Лондон, откако вечерва во финалето го совлада Доминик Тим со 4-6, 7-6, 6-4.

Медведев без пораз до трофејот во Лондон, Тием потклекна во финалето

Gol.mk - 22.11.2020

Данил Медведев го наследи Александер Зверев и е нов шампион на завршниот турнир во Лондон. Вечерашното финале му припадна на рускиот тенисер кој во три сета се справи со Доминик Тием (4-6, 7-6/2, 6-4) и прослави победа без ниту еден пораз.

ВИДЕО: Русинот Медведев го освои Лондон, прва победа на завршните турнири

Дриблинг - 22.11.2020

Русинот Данил Медведев по голема борба и речиси три часа игра го победи Австриецот Доминик Тим во финалето на завршниот турнир во Лондон. За Медведев ова е прва титула во кариерата на заврпните Мастерс турнири, го победи Тим со 2-1, по сетови 4-6, ...

Медведев подобар од Тим – Нов трофеј за Русинот сезонава

Екипа - 22.11.2020

Данил Медведев е освојувач на последното издание на АТП завршниот турнир во „О2“ арената во Лондон. Тој во финалето беше подобар од Доминик Тим со 2-1 по сетови 4-6, 7-6 и 6-4. Во првиот сет еден брејк беше доволен за негово освојување.

Надал: Испуштив голема шанса, малите детали ја направија разликата

Gol.mk - 22.11.2020

Рафаел Надал уште една година остана без титула на завршниот турнир. Шпанецот загуби во полуфиналната пресметка со рускиот тенисер Данил Медведев по три одиграни сета. 20-кратниот Грен слем шампион имаше одлична шанса во вториот сет, кога направи ...

ГОТОВО Е: Ѓоковиќ ќе го собори рекордот на Федерер

Спортклуб - 22.11.2020

Поразот на Рафаел Надал од Данил Медведев во полуфиналето од завршниот Мастерс во Лондон му направи голема услуга на првиот светски рекет Новак Ѓоковиќ. Шпанецот пропушти шанса да му се доближи на АТП листата, а моменталната разлика му гарантира на ...

Тим и Медведев во дуелот за трофејот на завршниот Мастер во Лондон

Сител - 22.11.2020

Австриецот, Доминик Тим и Рисинот, Данил Медведев играат во финалето на завршниот Мастерс турнир во Лондон. Тие во полуфиналето ги елиминираа двајцата најдобро рангирани тенисери во светот.

Тим има импресивна статистика против Ѓоковиќ, Федерер и Надал!

СуперСпорт - 22.11.2020

Доминик Тим во 2020 година ја освои својата прва гренслем-титула, откако беше најдобар на Ју-Ес опен. Австрискиот тенисер во иднина би можел да биде најдобар, а тоа го покажуваат неговите настапи во последните две години.

Медведев и Тим покажаа дека е времe за нова генерација во тенисот – Кој ќе го освои Лондон?

Спортманија - 22.11.2020

Новак Ѓоковиќ и Рафаел Надал ги загубија маратонските мечеви против помладите противници, па ќе има „свежо“ финале на завршниот Мастерс Данил Медведев и Доминик Тим ќе играат во денешното финале на завршниот Мастерс турнир во Лондон.

Ѓоковиќ по натпреварот со Тим: „Не знам дали некогаш ми се случило ова, но...“

Точка - 22.11.2020

Најдобриот тенисер на светот, Новак Ѓоковиќ, беше поразен по големата борба и трите речиси изедначени сета од Доминик Тим, во полуфиналето на завршниот мастерс во Лондон. Ѓоковиќ, по натпреварот: „Беше многу изедначен натпревар од почетокот до ...

Медведев: Генијално е што ги оставивме без финале Надал и Ѓоковиќ

Дерби - 22.11.2020

Данил Медведев се извлече од крајно незгодна ситуација и покажа карактер кога беше буквално пред нов неуспех против Рафаел Надал, но тоа што се чинеше дека ќе биде четврти пораз во исто толку пресметките со светскиот рекет број еден, во продолжение ...

Надал по поразот од Медведев: Знам дека победував во многу поважни натпревари од овој

Локално - 22.11.2020

Рафаел Надал, исто како и Новак Ѓоковиќ, беше запрен во полуфиналето на завршниот мастерс во Лондон. Данил Медведев беше поуспешен од Шпанецот по 3:6, 7:6 (4), 6:3. Елиминацијата на Надал пред финалето беше причина многумина да започнат да го ...

Порази на Ѓоковиќ и Надал, Тим против Медведев во финалето на мастерсот во Лондон

OhridNews - 22.11.2020

Австрискиот тенисер Доминик Тим и Русинот Данил Медведев, ќе ги одмерат силите во финалниот натпревар од завршниот АТП турнир во Лондон. Тим за влез во финалето го совлада најдобриот тенисер Новак Ѓоковиќ.

Медведев со пресврт го победи Надал

Спортски - 22.11.2020

Данил Медведев е вториот учесник на Завршниот мастерс во Лондон откако во полуфиналето го победи Рафаел Надал со 2:1 во сетови. Шпанецот е тој кој прв дојде до водство. Клучниот брејк во првиот сет го направи во осмиот гејм кога поведе со 5:3.

За прв пат од 2015 година, Надал се пласираше во полуфиналето во Лондон

Sport M - 22.11.2020

Лондон, 20 ноември 2020 (МИА) – Вториот светски рекет Рафаел Надал, синоќа на завршниот АТП турнир во Лондон го победи минатогодишниот шампион Стефанос Циципас (6:4, 4:6, 6:2) и се пласираше во полуфиналето.

Медведев: Одлично е што јас и Тим ги исфрливме двајцата најдобри во светскиот тенис!

Спортклуб - 22.11.2020

Рускиот тенисер Данил Медведев и Австриецот Доминик Тим ќе се сретнат во финалето на завршниот Мастерс во битка за трофејот. Тие во полуфиналето ги срушија Новак Ѓоковиќ и Рафаел Надал, што само по себе е сензационално, но добро за тенисот, бидејки ...

Ѓоковиќ:  Не бев лош, но Тим беше неверојатен

Дриблинг - 22.11.2020

Најдобриот светски тенисер Новак Ѓоковиќ го призна поразот во саботата вечер од Доминик Тим во полуфиналето на АТП турнирот во Лондон, истакнувајќи дека играл добар тенис, но Австриецот бил фантастичен во третиот сет.

Mедведев за прв пат го победи Надал и се пласираше во финалето на АТП-завршниот турнир

Опсервер - 22.11.2020

Лондон, 22 ноември 2020 () – Рускиот тенисер Данил Медведев синоќа го победи Шпанецот Рафаел Надал со 2-1, по сетови 3:6, 7:6 и 6:3 во полуфиналето на АТП-завршниот турнир во Лондон. Средбата траеше 2 часа и 37 минути.

Медведев го преврте Надал и стигна до финалето во Лондон

Акцент - 22.11.2020

Русинот Данил Медведев се пласираше во финалето на последниот тениски турнир сезонава во Лондон, откако во второто полуфинале го елиминираше Рафаел Надал (Шпанија) со 3: 6, 7: 6 (4), 6: 3.

Медведев ќе се бори за трофејот на Завршниот мастерс

TopSport - 22.11.2020

Данил Медведев е вториот финалист на Завршниот мастерс во Лондон. Рускиот тенисер, во полу-финалето, го победи Рафаел Надал со 2:1 (3/6, 7/6, 6/3). Мечот траеше два часа и 35 минути. Надал, еден од најдобрите играчи во историјата на тенисот ќе ...

Надал сервираше за победа, но Медведев се издигна и обезбеди Мастерс-финале

Gol.mk - 22.11.2020

Можеби тениските романтачари посакуваа финале на завршниот Мастерс меѓу Новак Ѓоковиќ и Рафаел Надал, но наместо двете легенди во утрешното финале ќе се сретнат Данил Медведев и Доминик Тием.

ВИДЕО: Крај и за Надал, Медведев во финалето против Тим!

Слободен Печат - 22.11.2020

На Завршниот АТП турнир во Лондон во второто полуфинале Данил Медведев триумфираше против Рафаел Надал со 2:1 во сетови. За Медведев ова ќе биде прво финале на овој турнир. Шпанецот иако успешно го започна мечот освојувајќи го првиот сет со 6:3, ...

Медведев подобар од Надал, Шпанецот ќе чека нова шанса да го освои завршниот Мастерс

Дерби - 22.11.2020

Рафаел Надал повторно нема да го освои трофејот на завршниот АТП Мастерс, а второто место во финалето му припадна на неговиот вечерашен противник, Данил Медведев. Русинот ја продолжи одличната серија која започна на Мастерсот во Париз, па со 2:1 во ...

И Надал е поразен, Медведев против Тим во финалето на завршниот турнир во Лондон

МКД - 22.11.2020

Данил Медведев со 2-1 во сетови го победи Рафаел Надал и утре против Доминик Тим ќе се бори за големиот трофеј од завршниот АТП турнир во Лондон. Рафаел Надал и покрај тоа што во вториот сет имаше сервис за меч, не успеа да го победи Медведев и да ...

ВИДЕО: Медведев го елминираше Надал за финале со Тим во Лондон

Дриблинг - 22.11.2020

Данил Медведев се пласираше во финалето на завршниот Мастерс турнир во Лондон откако во второто полуфинале го совлада Рафаел Надал со 2:1 по сетови: 3:6, 7:6 и 6:3. Рускиот тенисер одигра одличен меч и покажа дека е во неверојатна форма во овој ...

Продолжува проклетството за Надал – пак нема да го освои Лондон

Спортклуб - 22.11.2020

Место очекуваното финале меѓу Новак Ѓоковиќ и Рафаел Надал, во финалето од завршниот Мастерс во сезоната ќе се сретнат Доминик Тим и Данил Медведев. Шпанскиот тенисер и оваа сезона остана без трофејот на овој турнир кој не го освоил никогаш во ...

Медведев го елиминираше Надал и си закажа финале со Тим во Лондон

Sport 1 - 21.11.2020

Данил Медведев е вториот финалист на завршниот турнир во Лондон, откако го совлада Рафаел Надал со 2-1 во сетови, односно 3-6, 7-6 и 6-3. Надал прв се соочи со потешкотии на свој сервис, откако Медведев имаше три брејк топки, но не искористи ниту ...

Медведев преку Надал до финале со Тим

Екипа - 21.11.2020

Русинот Данил Медведев ќе го предизвика Доминик Тим во финалето на АТП завршниот турнир во Лондон, откако во полуфиналето го совлада Шпанецот Рафаел Надал со 2-1, по сетови 3-6, 7-6 и 6-3.

Медведев ќе се бори за трофејот на завршниот мастерс

Н.Македонија - 22.11.2020

Рускиот тенисер Данил Медведев е вториот финалист на завршниот мастерс во Лондон откако вечерва го победи Рафаел Надал со 3-6, 7-6 и 6-3 по сетови во меч што траеше два часа и 35 минути. Надал во вториот сет сервираше за победа, но Медведев успеа да ...

Тим го победи Ѓоковиќ и се пласира во финалето на Завршниот турнир во Лондон

Курир - 21.11.2020

Австриецот Доминик Тим избори финале на Завршниот турнир во Лондон, совладувајќи го вечерва Србинот Новак Ѓоковиќ. Во меч што траеше безмалку три часа, Тим го доби првиот сет со 7:5, во вториот беше 7:6 за Ѓоковиќ по тај-брејкот (12:10).

Тим го победи Ѓоковиќ и се пласира во финалето на Завршниот турнир во Лондон

24 Вести - 21.11.2020

Австриецот Доминик Тим избори финале на Завршниот турнир во Лондон, совладувајќи го вечерва Србинот Новак Ѓоковиќ. Во меч што траеше безмалку три часа, Тим го доби првиот сет со 7:5, во вториот беше 7:6 за Ѓоковиќ по тај-брејкот (12:10).

Доминик Тим го совлада Новак Ѓоковиќ за финале во Лондон

Нетпрес - 21.11.2020

Австриецот Доминик Тим избори финале на Завршниот турнир во Лондон, совладувајќи го вечерва Србинот Новак Ѓоковиќ. Во меч што траеше безмалку три часа, Тим го доби првиот сет со 7:5, во вториот беше 7:6 за Ѓоковиќ по тај-брејкот (12:10).

Тим го победи Ѓоковиќ и оди во финале

+инфо - 21.11.2020

Австриецот Доминик Тим избори финале на Завршниот турнир во Лондон, совладувајќи го вечерва Србинот Новак Ѓоковиќ. Во меч што траеше безмалку три часа, Тим го доби првиот сет со 7:5, во вториот беше 7:6 за Ѓоковиќ по тај-брејкот (12:10).

Драма во Лондон, Тим преку Ѓоковиќ избори пласман во финалето

Макфакс - 21.11.2020

Доминик Тим, во епски меч, по три часа борба, го победи Новак Ѓоковиќ во полу-финалето на Завршниот мастерс во Лондон. Австриецот славеше со 7/5, 6/7, 7/6. Тим во полу-финалето ја забележа 300 победа во кариерата.

Тим го победи Ѓоковиќ и се пласира во финалето на Завршниот турнир во Лондон

Независен - 21.11.2020

Англија – Австриецот Доминик Тим избори финале на Завршниот турнир во Лондон, совладувајќи го вечерва Србинот Новак Ѓоковиќ. Во меч што траеше безмалку три часа, Тим го доби првиот сет со 7:5, во вториот беше 7:6 за Ѓоковиќ по тај-брејкот (12:10).

Драма во Лондон, Тим преку Ѓоковиќ избори пласман во финалето

Опсервер - 21.11.2020

Доминик Тим, во епски меч, по три часа борба, го победи Новак Ѓоковиќ во полу-финалето на Завршниот мастерс во Лондон. Австриецот славеше со 7/5, 6/7, 7/6. Тим во полу-финалето ја забележа 300 победа во кариерата.

Тим го победи Ѓоковиќ, обезбеди финале на Завршниот турнир во Лондон

А1 On - 21.11.2020

Австриецот Доминик Тим избори финале на Завршниот турнир во Лондон, совладувајќи го вечерва Србинот Новак Ѓоковиќ. Во меч што траеше безмалку три часа, Тим го доби првиот сет со 7:5, во вториот беше 7:6 за Ѓоковиќ по тај-брејкот (12:10).

Драма во Лондон, Тим преку Ѓоковиќ избори пласман во финалето

MTM - 21.11.2020

Доминик Тим, во епски меч, по три часа борба, го победи Новак Ѓоковиќ во полу-финалето на Завршниот мастерс во Лондон. Австриецот славеше со 7/5, 6/7, 7/6. Тим во полу-финалето ја забележа 300 победа во кариерата.

Тим го победи Ѓоковиќ и се пласира во финалето на Завршниот турнир во Лондон

Либертас - 21.11.2020

Австриецот Доминик Тим избори финале на Завршниот турнир во Лондон, совладувајќи го вечерва Србинот Новак Ѓоковиќ. Во меч што траеше безмалку три часа, Тим го доби првиот сет со 7:5, во вториот беше 7:6 за Ѓоковиќ по тај-брејкот (12:10).

Mедведев за прв пат го победи Надал и се пласираше во финалето на АТП-завршниот турнир

Sport M - 22.11.2020

Лондон, 22 ноември 2020 (МИА) – Рускиот тенисер Данил Медведев синоќа го победи Шпанецот Рафаел Надал со 2-1, по сетови 3:6, 7:6 и 6:3 во полуфиналето на АТП-завршниот турнир во Лондон. Средбата траеше 2 часа и 37 минути.

Тим го победи Ѓоковиќ и се пласира во финалето на Завршниот турнир во Лондон

Sport M - 22.11.2020

Лондон, 21 ноември 2020 (МИА) – Австриецот Доминик Тим избори финале на Завршниот турнир во Лондон, совладувајќи го вечерва Србинот Новак Ѓоковиќ. Во меч што траеше безмалку три часа, Тим го доби првиот сет со 7:5, во вториот беше 7:6 за Ѓоковиќ по ...

Mедведев го победи Надал и се пласираше во финалето на завршниот ATП турнир

24 Вести - 22.11.2020

Рускиот тенисер Данил Медведев синоќа го победи Шпанецот Рафаел Надал со 2-1, по сетови 3:6, 7:6 и 6:3 во полуфиналето на АТП-завршниот турнир во Лондон. Средбата траеше 2 часа и 37 минути. Русинот направи 13 аса и три двојни грешки.

Mедведев за прв пат го победи Надал и се пласираше во финалето на АТП-завршниот турнир

Независен - 22.11.2020

Рускиот тенисер Данил Медведев синоќа го победи Шпанецот Рафаел Надал со 2-1, по сетови 3:6, 7:6 и 6:3 во полуфиналето на АТП-завршниот турнир во Лондон. Средбата траеше 2 часа и 37 минути. Русинот направи 13 аса и три двојни грешки.

Mедведев за прв пат го победи Надал и се пласираше во финалето на АТП-завршниот турнир

Курир - 22.11.2020

Рускиот тенисер Данил Медведев синоќа го победи Шпанецот Рафаел Надал со 2-1, по сетови 3:6, 7:6 и 6:3 во полуфиналето на АТП-завршниот турнир во Лондон. Средбата траеше 2 часа и 37 минути. Русинот направи 13 аса и три двојни грешки.

Mедведев за прв пат го победи Надал и се пласираше во финалето на АТП-завршниот турнир

iPortal - 22.11.2020

Рускиот тенисер Данил Медведев синоќа го победи Шпанецот Рафаел Надал со 2-1, по сетови 3:6, 7:6 и 6:3 во полуфиналето на АТП-завршниот турнир во Лондон. Средбата траеше 2 часа и 37 минути. Русинот направи 13 аса и три двојни грешки.

Mедведев прв пат го победи Надал и се пласира во финалето на АТП-завршниот турнир

Нетпрес - 22.11.2020

Рускиот тенисер Данил Медведев синоќа го победи Шпанецот Рафаел Надал со 2-1, по сетови 3:6, 7:6 и 6:3 во полуфиналето на АТП-завршниот турнир во Лондон. Средбата траеше 2 часа и 37 минути. Русинот направи 13 аса и три двојни грешки.

Mедведев за прв пат го победи Надал и се пласираше во финалето

+инфо - 22.11.2020

Во финалето, вечер од 19 часот, Медведев ќе се сретне со Австриецот Доминик Тим. Рускиот тенисер Данил Медведев синоќа го победи Шпанецот Рафаел Надал со 2-1, по сетови 3:6, 7:6 и 6:3 во полуфиналето на АТП-завршниот турнир во Лондон.

Mедведев за првпат го победи Надал и се пласираше во финалето на АТП

Кајгана - 22.11.2020

Рускиот тенисер Данил Медведев синоќа го победи Шпанецот Рафаел Надал со 2-1, по сетови 3:6, 7:6 и 6:3 во полуфиналето на АТП-завршниот турнир во Лондон. Средбата траеше 2 часа и 37 минути. Русинот направи 13 аса и три двојни грешки.