TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

ВИДЕО | Зебра побегна од зоолошка во Сеул, со часови лутала по улиците

Слободен Печат - 24.03.2023

Зебра била вратена во зоолошката градина во главниот град на Јужна Кореја, Сеул, откако поминала три часа на слобода. Машката зебра, по име Серо, што на корејски значи вертикала, побегнала од зоолошката градина Гранд Парк во Сеул во четвртокот ...

Зебра шеташе по улиците во главниот град на Јужна Кореја

Канал5 - 24.03.2023

Зебра шеташе во главниот град на Јужна Кореја по прометните патишта и споредни улички со часови пред да биде скротена и вратена во зоолошка градина. Видеата на социјалните мрежи покажаа дека 3-годишниот Серо галопира низ областа Гванџин во Сеул ...

Зебра избегала од зоо во Сеул и со часови талкала низ градот

Кајгана - 24.03.2023

Зебра која побегнала од зоолошката градина во јужнокорејската престолнина со часови лутала низ улиците на овој град, пред да биде фатена и вратена во својот дом. Зебрата по име Серо, што значи на корејски „вертикално“, побегнала во четвртокот ...

(Видео) Зебра побегнала од зоолошка градина и со часови лутала на улиците на Сеул

Точка - 24.03.2023

Зебра, која побегнала од зоолошка градина во Сеул, со часови лутала на улиците на јужнокорејскиот град, по што била фатена и вратена во својот дом. Зебрата со име Серо, што на корејски значи „вертикално“, побегнала во четвртокот попладне, а ...

„Фати ме ако можеш“ низ улиците на Сеул: Зебра побегна од зоолошката градина/ВИДЕО

Вечер Прес - 24.03.2023

Зебра, која побегнала од зоолошка градина во Сеул, со часови трчала на улиците на јужнокорејскиот град, по што била фатена и вратена во својот дом. Зебрата со име Серо, што на корејски значи „вертикално“, побегнала во четвртокот попладне, а ...