TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Трамп искеширал 130.000 долари на порно ѕвездата за да молчи за аферата

Таратур - 13.01.2018

Адвокатот на Доналд Трамп, еден месец пред изборите во 2016 година, исплатил 130.000 долари на порно актерката Stormy Daniels за таа да молчи за наводната афера која ја имала со тогаш идниот претседател на САД, пишува The Wall Street Journal.

Трамп и платил на порно ѕвезда за да молчи

Фактор - 13.01.2018

Нов скандал го потресе американскиот претседател Доналд Трамп откако The Wall Street Journal објави дека порно актерката Стефани Клифорд добила 130.000 долари од неговиот адвокат Мајкл Коен во 2016 една година пред да започнат претседателските ...

Белата куќа: Трамп е во одлична здравствена состојба

Нова ТВ - 13.01.2018

Американскиот претседател, Доналд Трамп, е во одлична здравствена состојба, соопшти доцна синоќа Белата куќа цитирајќи го неговиот лекар после првиот систематски преглед по доаѓањето на Трамп на власт.

(ФОТО) Трамп и платил на порно ѕвезда да молчи за нивната афера, но тоа не е најлош дел од приказната

Екран - 13.01.2018

Адвокатот на Доналд Трамп еден месец пред изборите во 2016. година на порно ѕвезда и платил 130. илјади долари за молчење за наводната афера која ја имала со идниот претседател, пишува The Wall Street Journal.

Што и кој ќе биде на насловните страни во 2018?

Р.С.Европа - 13.01.2018

Каква ќе биде втората година од мандатот на американскиот претседател Доналд Трамп чиј избор е под сенка на можното руско мешање во изборите? Зошто претседателските избори во Русија не носат никакво изненадување во врска со победникот? Дали ...

Трамп ѝ платил на поранешна порно актерка за да молчи за нивната врска

Макфакс - 13.01.2018

Поранешна актерка во филмови за возрасни добила 130.000 долари за да не открива во јавноста детали од нејзината врска со Доналд Трамп, пишуваат светските медиуми. Според „Волстрит Џурнал“, адвокатот на Трамп, Мајкл Коен, организирал исплата за ...

Весникот тврди: Трамп ја изневерил бремената Меланија со оваа жена

Press24 - 13.01.2018

Во петокот "Вол стрит џурнал" објави скандалозна вест за Доналд Трамп. Тие го пренесоа сведоштвото на Сторми Данијелс која е порно ѕвезда. Имено, весникот напиша дека адвокатот на Трамп понудил 130.000 долари на порно-актерката да молчи за тоа што ...

Адвокатот на Трамп платил 130.000 долари на порно ѕвезда, за да ја спречи да зборува за сексот со американскиот ...

Точка - 13.01.2018

Трамп ја запознал Стефани Клифорд, која во филмовите за возрасни го користи името Сторми Даниелс, на еден голф настан во 2006. година. Личниот адвокат на Трамп се договорил со порно актерката да и исплати 130.000 долари, за да ја спречи да проговори ...

Порно ѕвезда добила 130.000 долари да молчи за сексуалниот однос со Трамп

Сакам да кажам - 13.01.2018

Личниот адвокат на Доналд Трамо договорил исплата од 130.000 долари на порно актерка за да ја спречи јавно да зборува за наводен сексуален однос со американскиот претседател, објави „Вол Стрит Џурнал“.

Трамп е здрав

еМагазин - 13.01.2018

Претседателот е во одлична здравствена состојба, изјави лекарот на Белата куќа д-р Рони Џексон по првиот медицински преглед на Доналд Трамп по преземањето на функцијата пред речиси една година.

Волстрит журнал: Адвокат и платил на порно ѕвезда 130 илјади евра за да молчи за сексуален однос со Трамп

Либертас - 12.01.2018

Американскиот весник Волтстрит журнал објави дека порно актерката Стефани Клифорд, позната под порно името „Stormy Daniels“, добила 130.000 долари од Мајкл Коен, адвокат на Доналд Трамп во 2016 година во тек на претседателската кампања за да молчи ...

Посетата на Лондон откажана, но восочна фигура на Трамп се појави пред американската амабасада

Сакам да кажам - 12.01.2018

Доналд Трамп ја откажа планираната посета на Британија, но музејот за восочни фигури „Мадам Тисо“ обезбеди лондончани и покрај сè да го видат американскиот претседател. Откако Трамп ја откажа посетата, музејот денес постави восочна фигура на Трамп ...

Детално ќе биде прегледан - Трамп падна во рацете на лекарите

Press24 - 12.01.2018

Претседателот на САД, Доналд Трамп пристигна на првиот систематски преглед откако ја зазема позицијата претседател на Америка. Колона возила кои го придружуваа претседателот пристигна во Мериленд, каде што тој ќе биде прегледан, пренесува АП.

Трамп преку Твитер ја откажа посетата на Лондон

МКД - 12.01.2018

Американскиот претседател Доналд Трамп ја откажа посетата на Лондон, каде требаше да ја отвори новата американска амбасада во Британија, која како што процени тој е уште една лоша одлука на неговиот претходник Барак Обама.

Трамп ја откажа посетата на Лондон

Глас на Америка - 12.01.2018

Американскиот претседател Доналд Трамп ја откажа планираната посета на Лондон. Трамп ги прекина сите шпекулации за посетата со порака објавена на Твитер. „Причината зошто го откажав моето патување во Лондон е што не сум голем обожавател на ...

„Тајм“: Трамп гори

+инфо - 12.01.2018

Насловната страна на „Тајм“ се совпаѓа со излегувањето на книгата „Оган и бес: Во Белата куќа на Трамп“. Американскиот претседател Доналд Трамп повторно е на насловната страна на весникот „Тајм“.

„Тајм“ повторно го нападна Трамп: Ја запалија неговата глава на насловната страница

Точка - 12.01.2018

Популариот магазин „Тајм“ на насловната страница го стави претседателот на САД, Доналд Трамп, но овој пат „ја запали“ неговата глава. Трамп на насловната страница на „Тајм“ е прикажан како вика и притоа очигледно е дека неговата глава гори, додека е ...

Гори Трамп (Фото)

Локално - 12.01.2018

Магазинот „Тајм“ повторно на насловната страница го стави американскиот претседател Доналд Трамп, а овојпат му направија коса од оган. Трамп на насловната на магазинот е прикажан како вика, додека косата му е претворена во пламен, со наслов „Година ...

Трамп ја откажа посетата на Лондон поради „лоша зделка на Обама“

Стандард - 12.01.2018

Шефот на САД, Доналд Трамп ја откажа планираната за февруари посета на британската престолнина Лондон, пренесе „Sky News“. Доналд Трамп изјави дека го откажал патувањето до Лондон, за да ја отвори новата амбасада на САД, бидејќи смета дека ...

Трамп повторно повика на изградба на ѕид на границата на САД со Мексико

Алсат-М - 12.01.2018

Претседателот на САД Доналд Трамп повторно повика на изградба на ѕид долж границата со Мексико. „Демократите изгледа се стремат луѓе и дрога да влегуваат во нашата земја од јужната граница – процес, при кој се изложува на ризик животот на илјадници ...

Трамп ја откажа посетата на Лондон, лут е поради изградбата на нова амбасада

Вечер - 12.01.2018

Американскиот претседател Доналд Трамп ја откажа посетата на Лондон, најавена за следниот месец, а како причина за откажувањето, навел дека тој не е голем фан на новата амбасада на САД, која би требало да ја отвори во британската престолнина.

Трамп ја откажа посетата на Лондон

Мета - 12.01.2018

Претседателот на САД, Доналд Трамп ја откажа плaнираната посета на Велика Британија, во текот на која требаше да ја отвори новата американска амбасада во Лондон. Токму новата амбасада, која според Трамп е уште една лоша одлука на неговиот ...

Белата куќа: Трамп е во одлична здравствена состојба

Република - 13.01.2018

Американскиот претседател Доналд Трамп е во одлична здравствена состојба, соопшти доцна синоќа Белата куќа цитирајќи го неговиот лекар после првиот систематски преглед по доаѓањето на Трамп на власт.

Трамп ја откажа посетата на Велика Британија

Локално - 12.01.2018

Американскиот претседател Доналд Трамп ја откажа посетата на Велика Британија што требаше да се оствари во следниот месец. За време на посетата, Трамп требаше да ја отвори новата Амбасада на САД во Лондон.

Трамп сугерира вмешаност на разузнавањето на САД во неговата кампања

Глас на Америка - 11.01.2018

Претседателот на САД Доналд Трамп, со нови критики поврзани со истрагите за неговата кампања во 2016-та година, сугерирајќи дека Законот за овластување на разузнавачките служби на САД се употребил за „лошо следење и злоупотреба“ на неговите изборни ...

Трамп ѝ платил на поранешна порно актерка за да молчи за нивната врска

Вечер - 13.01.2018

Поранешна актерка во филмови за возрасни добила 130.000 долари за да не открива во јавноста детали од нејзината врска со Доналд Трамп, пишуваат светските медиуми. Според „Волстрит Џурнал“, адвокатот на Трамп, Мајкл Коен, организирал исплата за ...

Евтино ја замолчал: За 130.000 долари порноактерка ништо не се сеќава на секс-аферата со Трамп

Република - 13.01.2018

Трамп ја запознал Стефани Клифорд, која во филмовите за возрасни го користи името Сторми Даниелс, на еден голф настан во 2006. година. Личниот адвокат на Трамп се договорил со порно актерката да ѝ исплати 130.000 долари, за да ја спречи да проговори ...

Трамп: Судскиот систем е скршен и нефункционален

Вечер - 11.01.2018

Претседателот на САД, Доналд Трамп го обвини американскиот судскиот систем дека е скршен и нефункционален, откако суд во Сан Франциско повторно издаде привремена забрана за одлуката на Трамп да се почитува Законот за депортирање на млади мигранти.

Лекар од Белата куќа: Трамп е во одлично здравје

+инфо - 13.01.2018

Медицинскиот преглед на претседателот, спроведен денеска во националната воена болница „Волтер Рид“ минал исклучително добро. Претседателот е во одлична здравствена состојба, изјави лекарот на Белата куќа д-р Рони Џексон по првиот медицински преглед ...

Волстрит журнал: Адвокат и платил на порно ѕвезда 130 илјади евра за да молчи за сексуален однос со Трамп

Локално - 13.01.2018

Американскиот весник Волтстрит журнал објави дека порно актерката Стефани Клифорд, позната под порно името „Stormy Daniels“, добила 130.000 долари од Мајкл Коен, адвокат на Доналд Трамп во 2016 година во тек на претседателската кампања за да молчи ...

Трамп преку Твитер ја откажа посетата на Лондон

Тера - 13.01.2018

Американскиот претседател Доналд Трамп ја откажа посетата на Лондон, каде требаше да ја отвори новата американска амбасада во Британија, која како што процени тој е уште една лоша одлука на неговиот претходник Барак Обама.

Трамп: Треба да изградиме Голем ѕид на јужната граница

А1 On - 12.01.2018

Претседателот на САД Доналд Трамп повторно повика на изградба на ѕид долж границата со Мексико. „Демократите изгледа се стремат луѓе и дрога да влегуваат во нашата земја од јужната граница – процес, при кој се изложува на ризик животот на илјадници ...

Трамп ја откажа посетата на Лондон, лут е поради изградбата на нова амбасада

Макфакс - 12.01.2018

Американскиот претседател Доналд Трамп ја откажа посетата на Лондон, најавена за следниот месец, а како причина за откажувањето, навел дека тој не е голем фан на новата амбасада на САД, која би требало да ја отвори во британската престолнина.

Белата куќа: Трамп е во одлична здравствена состојба

Вечер - 13.01.2018

Американскиот претседател Доналд Трамп е во одлична здравствена состојба, соопшти доцна синоќа Белата куќа цитирајќи го неговиот лекар после првиот систематски преглед по доаѓањето на Трамп на власт.

Трамп ја откажа посетата на Велика Британија

Курир - 12.01.2018

Американскиот претседател Доналд Трамп ја откажа посетата на Велика Британија што требаше да се оствари во следниот месец. За време на посетата, Трамп требаше да ја отвори новата Амбасада на САД во Лондон.

Трамп ѝ платил на поранешна порно актерка за да молчи за нивната врска

А1 On - 13.01.2018

Поранешна актерка во филмови за возрасни добила 130.000 долари за да не открива во јавноста детали од нејзината врска со Доналд Трамп, пишуваат светските медиуми. Според „Волстрит Џурнал“, адвокатот на Трамп, Мајкл Коен, организирал исплата за ...

Порно Сторми заборавила на Трамп, откако и се платени 130.000 долари

Вечер - 13.01.2018

Трамп ја запознал Стефани Клифорд, која во филмовите за возрасни го користи името Сторми Даниелс, на еден голф настан во 2006. година. Личниот адвокат на Трамп се договорил со порно актерката да ѝ исплати 130.000 долари, за да ја спречи да проговори ...

Трамп: Судскиот систем е скршен и нефункционален

Sky - 11.01.2018

Претседателот на САД, Доналд Трамп, го обвини американскиот судски систем дека е скршен и нефункционален кога суд во Сан Франциско повторно издаде привремена забрана за одлуката на Трамп да се почитува законот за депортирање млади мигранти.

Трамп е во одлична здравствена состојба

А1 On - 13.01.2018

Претседателот е во одлична здравствена состојба, изјави лекарот на Белата куќа д-р Рони Џексон по првиот медицински преглед на Доналд Трамп по преземањето на функцијата пред речиси една година.

Трамп повторно повика на изградба на ѕид на границата на САД со Мексико

+инфо - 12.01.2018

Претседателот на САД прецизираше дека тој не е против прием на имигранти, но кои исполнуваат одредени критериуми. Претседателот на САД Доналд Трамп повторно повика на изградба на ѕид долж границата со Мексико.

Трамп ја откажа посетата на Лондон, лут е поради изградбата на нова амбасада

Sky - 12.01.2018

Американскиот претседател, Доналд Трамп, ја откажа посетата на Лондон најавена за следниот месец, а како причина за откажувањето навел дека тој не е голем фан на новата амбасада на САД, која би требало да ја отвори во британската престолнина.

Белата Куќа: Трамп е во одлична здравствена состојба

Канал5 - 13.01.2018

Американскиот претседател, Доналд Трамп, е во одлична здравствена состојба, соопшти доцна синоќа белата куќа цитирајќи го неговиот лекар после првиот систематски преглед по доаѓањето на Трамп на власт.

Трамп ја откажа посетата на Велика Британија

Сител - 12.01.2018

Американскиот претседател Доналд Трамп ја откажа посетата на Велика Британија што требаше да се оствари во следниот месец. За време на посетата, Трамп требаше да ја отвори новата Амбасада на САД во Лондон.

Лекар од Белата куќа: Трамп е во одлично здравје

Алфа - 13.01.2018

Претседателот е во одлична здравствена состојба, изјави лекарот на Белата куќа д-р Рони Џексон по првиот медицински преглед на Доналд Трамп по преземањето на функцијата пред речиси една година.

Трамп повторно повика на изградба на ѕид на границата на САД со Мексико...

Н.Македонија - 12.01.2018

Трамп повторно повика на изградба на ѕид на границата на САД со Мексико Претседателот на САД Доналд Трамп повторно повика на изградба на ѕид долж границата со Мексико. - Демократите изгледа се стремат луѓе и дрога да влегуваат во нашата земја од ...

Трамп вели дека има „многу добри односи" со Ким Јонг Ун

+инфо - 12.01.2018

Во меѓувреме, тој ја откажа посетата на Велика Британија што требаше да се оствари во следниот месец. Американскиот претседател Доналд Трамп изјави дека „најверојатно“ има многу добар однос со севернокорејскиот лидер Ким Џонг-ун.

Трамп е во одлична здравствена состојба

Сител - 13.01.2018

Претседателот е во одлична здравствена состојба, изјави лекарот на Белата куќа д-р Рони Џексон по првиот медицински преглед на Доналд Трамп по преземањето на функцијата пред речиси една година.

Трамп повторно повика на изградба на ѕид на границата на САД со Мексико

Тера - 12.01.2018

Претседателот на САД Доналд Трамп повторно повика на изградба на ѕид долж границата со Мексико. „Демократите изгледа се стремат луѓе и дрога да влегуваат во нашата земја од јужната граница – процес, при кој се изложува на ризик животот на илјадници ...

Претседателот на САД Трамп ја откажува посетата на Велика Британија

Канал5 - 12.01.2018

Трамп ја откажа посетата на Велика Британија што требаше да се оствари во следниот месец. За време на посетата, тој требаше да ја отвори новата амбасада на САД во Лондон. „Причината поради која ја откажав посетата во Лондон е дека јас не го ...

Трамп повторно повика на изградба на ѕид на границата на САД со Мексико

24 Вести - 12.01.2018

Претседателот на САД Доналд Трамп повторно повика на изградба на ѕид долж границата со Мексико. „Демократите изгледа се стремат луѓе и дрога да влегуваат во нашата земја од јужната граница – процес, при кој се изложува на ризик животот на илјадници ...